Google Easter Eggs często są bardzo rozbudowane i odnalezienie ich może nie być łatwe.

Poradniki

17.12.2021 15:14

Co to Google Easter Egg? Poznaj ukryte funkcje Google!

Online
13
0
0
13
0

Czy wiesz, czym są Google Easter Eggs? To tajne kody Google, które odsłaniają przed Tobą dodatkowe funkcje lub ukryte żarty. Wystarczy, że wpiszesz odpowiednią komendę w przeglądarce. Dowiedz się, jakie są najciekawsze easter eggi od Google!

Google Easter Eggs – co to jest?

Fani seriali, filmów czy gier często czają się na zabawne easter eggi, które ukrywają przed nimi twórcy. Czym jest easter egg? To ukryte odniesienie, wiadomość, żart lub dodatkowa funkcja, które nie jest widoczna lub dostępna na pierwszy rzut oka. Szukanie easter eggów potrafi dać dużą satysfakcję, zaskakuje lub rozbawia tego, kto się na nie natknął, ponieważ najczęściej są sprytnie poukrywane. Jak się okazuje, pracownicy firmy Google również lubią chować pisanki w swoich produktach oraz usługach.

W przypadku Google easter eggi również skrywają w sobie zabawną treść lub odsłaniają dodatkowe funkcje, takie jak gry. Wyszukiwarka Google zawiera tak imponującą ilość informacji oraz stron wyszukiwania, że zdecydowanie ma gdzie ukrywać pisanki. Na pewno więc istnieje wiele sekretów Google, o których istnieniu jeszcze nie wiesz.

Najlepsze easter eggi Google – ukryte komendy przeglądarki

Google słynie z żartów, które ukrywa przed użytkownikami w nadziei, że ci je znajdą. W którym zakamarku internetu znajdziesz najlepsze pisanki? Podpowiadamy!

Do a barrel roll

Chcesz, by na Twoje polecenie strona wyszukiwania Google zrobiła salto? Nic prostszego! Po prostu wpisz w Google „Do a barrel roll” i czekaj na to, co się wydarzy. Nowo załadowana strona powinna natychmiast wykonać obrót o 360 stopni. Jednak czym jest „barrel roll”? To tak zwana „beczka”, akrobacja lotnicza, która polega na tym, że pilot wykonuje pełen obrót samolotu wzdłuż jego osi podłużnej. Zamiast czytać pełną definicję, możesz zobaczyć, jak sam Google prezentuje Ci tę akrobację.

Sprawdź też: Własna biblioteczka z e-bookami, czyli UpolujEbooka.pl

Cha-Cha slide

Kto zna słynną piosenkę Cha-Cha Slide DJ Caspera? Pewnie każdy. Nawet jeśli tytuł i wykonawca nic Ci nie mówią, z pewnością poznasz klubową melodię utworu amerykańskiego DJ-a. Nie każdy jednak zna związany z tym utworem popularny easter egg Google. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę „Cha-Cha Slide”. Jako pierwszy wynik zobaczysz link do teledysku na YouTube. Obok obrazka z wideo powinien pojawić się świecący mikrofon, który wręcz krzyczy „kliknij mnie!”. Kiedy to zrobisz, usłyszysz polecenia z piosenki, a do każdej z nich strona wyszukiwania Google będzie wykonywać odpowiednie taneczne ruchy zgodne z choreografią. Przykładowo, gdy DJ Casper powie: „One hop this time”, ekran podskoczy do góry. Na koniec strona poczuje prawdziwy cha cha real smooth. Wypróbuj i zatańcz razem z Google!

Google Birthday Surprise Spinner

Na pewno znasz Google Doodles. Są to specjalne, tymczasowe zmiany loga Google, które mają przykuć uwagę użytkownika i upamiętnić jakąś ważną datę. Doodles mogą przybierać formę estetycznego obramowania bądź obrazka, ale często jest to również interaktywna minigra. Czym zaś jest Google Birthday Surprise Spinner? Google udostępniło tego easter egga w dniu swoich 19 urodzin, czyli 27 września 2017 roku. Jest to „urodzinowe koło fortuny” – animacja kręcenia kołem wybierze dla Ciebie jedno z 19 grywalnych Google Doodles. Możesz między innymi zagrać w gry Google takie jak Pac-man, Wąż, Hit the Pinata, Narodziny hip-hopu, Scoville czy Fischinger, w której stworzysz swoją własną kompozycję muzyki widzialnej. Easter egg działa również po wpisaniu „Urodzinowe Koło Fortuny Google”.

Easter eggowe wykresy funkcji

Chcesz poznać prawdopodobnie najbardziej skomplikowane hasła wyszukiwania, które odkryją przed Tobą wyjątkowe Google easter eggi? Zabaw się z wartościami wykresu funkcji! W tym celu musisz przekopiować dokładne dane. Wpisz w pasku Google: 1.2+(sqrt(1-(sqrt(x^2+y^2))^2) + 1 – x^2-y^2) * (sin (10000 * (x*3+y/5+7))+1/4) from -1.6 to 1.6 i zobacz wirujące jajko-pisankę, czyli easter egga w 3D. Możesz nim swobodnie operować, przybliżając i oddalając, a także oglądać go ze wszystkich stron. Istnieje również bardziej romantyczny matematyczny easter egg Google. Jak go odkryć? Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę: sqrt(cos(x))*cos(300x)+sqrt(abs(x))-0.7)*(4-x*x)^0.01, sqrt(6-x^2), -sqrt(6-x^2) from -4.5 to 4.5 i przekonasz się, co przedstawia wykres!

Askew

Po wpisaniu słowa „askew” masz wrażenie, że coś jest z Twoim monitorem nie tak? Spokojnie, to nie błąd ani usterka, tylko kolejny easter egg Google. Google ujawnił swoje żartobliwe oblicze, przekrzywiając lub pochylając tabele oraz dane ze strony wyszukiwania. Jest to psikus Google bazujący na angielskim słowie „askew”, które oznacza „krzywo” lub „nierówno”.

Flip a Coin

Nie możesz się na coś zdecydować? Potrzebujesz kogoś bezstronnego, kto pomoże Ci wybrać najodpowiedniejszą opcję? Skorzystaj z easter egga Google, wpisując w wyszukiwarkę „Flip a Coin”. Na samej górze strony pojawi się ramka, w której Google automatycznie rzuci monetą, wybierając orła lub reszkę. Jeśli klikniesz w strzałkę pod ramką, zobaczysz inne dodatkowe narzędzia Google do wyboru, na przykład selektor kolorów, metronom, rzut kośćmi czy spinner, który pomoże Ci wybrać liczbę od 1 do 10. Narzędzie Medytacja to zaś jednominutowe ćwiczenie oddechowe, które pokieruje Twoimi wdechami oraz wydechami.

Animal sounds

Dźwięki, które wydają zwierzęta, to jedna z tych kwestii, które bardzo trudno wyjaśnić za pomocą tekstu. Najlepiej zrobić to dźwiękowo. Z pomocą przychodzi Google. Wpisując w odpowiednim miejscu komendę Google „Animal sounds”, Twoim oczom ukaże się narzędzie z obrazkami przedstawiającymi zwierzęta, takie jak nietoperz, świnia, owca, fretka, kogut oraz inne. Klikając w ikonę głośnika pod nimi, poznasz dźwięk, jaki dane zwierzę z siebie wydaje. Pomoże to dzieciom poznać i zrozumieć odgłosy natury.

Google Maps Easter Eggs

Google Maps, czyli serwis internetowy Google, który umożliwia oglądanie map, zdjęć lotniczych czy panoramicznych widoków ulic, jako jedno z najbardziej pomocnych narzędzi od Google, również ma swoje ukryte smaczki. Niektóre z nich dotyczą wyglądu słynnego Pegmana. Pegman to Twój przewodnik po Google Maps. Żółty ludzik, który pomaga Ci odkrywać miejsca na świecie. Aby zobaczyć dany obszar z bliska, musisz przenieść Pegmana i ustawić go w odpowiednim miejscu na mapie. Wówczas zobaczysz świat jego oczami. Pegman jednak nie zawsze jest żółtym ludzikiem. Pracownicy Google lubią go przebierać na różne okazje. Pegman zmienia swoją szatę także w odpowiedzi na miejsce, jakie wyszukujesz. Najsłynniejszy kostium przybierze, jeśli wyszukasz w Google Maps Loch Ness. Z czym najbardziej kojarzy się to szkockie jezioro, każdy wie. Kiedy załadujesz mapę tego obszaru, Pegman zamieni się w małego Nessie, czyli potwora z Loch Ness.

Podobnie jest z Buckingham Palace. Jeśli wyszukasz współrzędne londyńskiej rezydencji, Pegman wystroi się w królewską suknię. Innym miejscem na mapie, przy którym czeka Cię kolejny easter egg, jest Area 51 w Nevadzie w USA. Amerykańska strefa 51 to słynna baza wojskowa, z którą związanych jest wiele teorii spiskowych. Jedna z nich głosi, że amerykańska armia ukrywa tam pozaziemskie statki kosmiczne, a nawet samych kosmitów. W odpowiedzi na te plotki Google Maps przygotowało specjalny wygląd Pegmana. Po wyszukaniu na mapie Area 51 i przeciągnięciu tam ludzika, ten zmieni się w spodek kosmiczny, czyli UFO. Niestety jednak nawet z jego pomocą nie podejrzysz, co ukryte jest w bazie, ponieważ kamery Google Maps nie miały tam wstępu.

Google easter eggs dają dużo frajdy, szczególnie jeśli trafi się na nie przypadkiem. Niestety byłoby to bardzo trudne – nie bez powodu są one skrzętnie poukrywane, dostępne tylko dla wtajemniczonych. Dzięki naszemu artykułowi wiesz już, jak przechytrzyć Google i cieszyć się z jego najlepszych tricków!

13
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *