msn

Poradniki

01.03.2023 16:50

Co to jest MSN? Jak usunąć?

Windows
8
1
2
8
1

Jeśli nazwa MSN jest dla Ciebie zlepkiem przypadkowych liter, to postaramy się to zmienić. Wyjaśniamy, co to jest MSN i czy każdy może korzystać z MSN. Podpowiadamy też, jak odinstalować MSN.

Jeśli korzystasz z systemu operacyjnego od firmy Microsoft to bardzo możliwe, że przejeżdżając teraz kursorem myszki na prawy dolny róg paska zadań, odkryjesz dostęp do MSN. W niektórych laptopach z oprogramowaniem Windows wyświetla się po kliknięciu ikony pogody MSN, która również znajduje się na pasku zadań. Serwis MSN przynosi wiele korzyści w postaci świeżej dawki informacji, ale też może rozpraszać i denerwować.

Co to jest MSN? Co to znaczy?

Skrót MSN pochodzi od nazwy Microsoft Network i jest to portal internetowy. Został uruchomiony 24 sierpnia 1995 roku wraz z wprowadzeniem na rynek systemu operacyjnego Windows 95 od firmy Microsoft. Portal stanowi źródło najważniejszych informacji z całego świata.

Warto podkreślić, że MSN różni się od innych popularnych serwisów informacyjnych. Microsoft Network nie bazuje na własnych artykułach, jego działanie opiera się na współpracy z lokalnymi partnerami mediowymi, których treści publikowane są na stronie MSN.

W MSN Polska umieszczane informacje pochodzą między innymi od agencji prasowych (Polska Agencja Prasowa), portali internetowych (Onet, o2, Interia, Wp.pl, Gazeta.pl), firm mediowych (Agora, Edipresse Polska).

msn wiadomości
Wiadomości pojawiające się w Windowsie potrafią być naprawdę denerwujące | Źródło: dobreprogramy.pl

Co więcej, kanał informacyjny udostępnia możliwość personalizacji wyświetlanych wiadomości pod własne zainteresowania i wybrane źródła. Jest to narzędzie, które skupia w jednym miejscu najważniejsze informacje pochodzące z różnych źródeł.

Jak odinstalować MSN?

MSN jak odinstalować? Jeśli nie chcemy, aby ikona MSN znajdowała się na pasku zadań lub chcemy usunąć MSN ze strony startowej, to bez problemu możemy to zrobić. Przedstawimy schemat czynności, które należy wykonać, aby usunąć MSN z różnych poziomów jego wyświetlania.

Zastanawiasz się jak usunąć MSN z paska zadań? Jeśli chcesz usunąć MSN z paska zadań, to musisz wykonać kilka prostych kroków. Najedź kursorem na pustą przestrzeń paska zadań i kliknij prawym przyciskiem myszy. Następnie po najechaniu kursorem na pole Wiadomości i zainteresowania, rozwinie się menu, z którego wybierz opcję Wyłącz.

Jak usunąć MSN ze strony startowej? MSN ze strony startowej możesz usunąć, wchodząc w ustawienia przeglądarki. W tym przypadku schemat działania będzie uzależniony od zainstalowanej przeglądarki. Na przykład, jeżeli MSN został zainstalowany w formie rozszerzenia w przeglądarce Chrome, to otwórz przeglądarkę, kliknij więcej (trzy pionowe kropki), wybierz Więcej Narzędzi, następnie rozszerzenia i usuń MSN wiadomości.

Sprawdź też: Autostart Windows – jak wyłączyć i dodać programy?

Jakiego typu wiadomości są w MSN?

MSN Polska dostarcza wiadomości z różnych dziedzin. Można zauważyć wyraźny podział na: najnowsze wiadomości, rozrywkę, sport, gaming, finanse, styl życia, zdrowie i fitness, kuchnię, podróże, motoryzacje i pogodę. Bez wątpienia największą popularnością cieszy się MSN Pogoda i najnowsze wiadomości MSN.

Źródło obrazka głównego: tabletowo.pl

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu
8
1

Podziel się:

Komentarze (2)

Nie prawda że MSN News wyskakuje kiedy się kliknie. Jest tak, że wystarczy niechcąco najechać myszką na to okno i sie powieksza co już irytuje i w dodatku nie chowa się od razu czyli jest tak zaprojektowane celowo, żeby osoba patrzała na to przez jakiś czas co jest okrótne samo w sobie i twierdze,że zostało tak zaprojektowane, że czesto niechcąco najadę myszką na to co irytuje podwój więc z tym „rakiem” wciskania nisów trzeba walczyć tak samo ostro jak z niechcianymy rekalamami wręczanymi nam do ręki jak idziemy do centrów handlowych

Od dawna bez powodzenia szukam dostawcy prezentujacego pełny wachlarz wiadomości prezentujących OBIEKTYWNIE poglądy WSZYSTKICH uczestników polskiego życia politycznego. Niestety również MSN nie jest takim dostawcą. Dobór artykułow prezentowanych w MSN nie jest obiektywnie zrównoważony. Niektórzy użytkownicy pytają kto stoi za takim doborem i jakie są jego motywy. Mnie to już nie interesuje. Po ok. roku korzystania z MSN definitywnie usuwam go z mojej przeglądarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *