girl with nintendo switch

Technologia

12.11.2021 10:04

Twitch na Nintendo Switch już dostępny!

Konsole Newsy
12
0
0
12
0

Twitch, czyli znany serwis do udostępniania streamingów jest już dostępny na wielu platformach. W Internecie pojawiła się informacja, że usługa będzie także dostępna na konsoli Nintendo Switch!

Obecnie jeśli chcemy obejrzeć naszych ulubionych twórców podczas transmisji na żywo, musimy wejść na portal min. na konsoli Xbox lub PlayStation. Do dyspozycji zostają nam jeszcze komputery stacjonarne lub telefony z systemem Android lub iOS. Oglądanie streamów na telewizorze lub monitorze może być czasami niewygodne i uciążliwe. W takiej sytuacji na ratunek przychodzi nam możliwość odtwarzania transmisji na przenośnej konsoli – Twitch jest już dostępny na Nintendo Switch!

Popularna platforma streamingowa opublikowała wiadomość 11 listopada na swoim Twitterze, która dotyczyła wprowadzenia aplikacji Twitch do Nintendo Switch eShop. Wiadomość o takiej nowości bardzo ciepło się przyjęła wśród fanów. Nic dziwnego – coraz więcej treści w Internecie jest tworzonych w oparciu o mobilność i wygodę korzystania.

Twitch był pierwotnie serwisem do strumieniowania gier, ale z biegiem lat rozszerzył nieco swój zakres usług. Trzeba zwrócić uwagę na to, że na konsoli Nintendo Switch nie znajdziemy wiele aplikacji do dzielenia się naszą rozgrywką z całym światem. Szybki rozwój Twitcha spowodował, że został on wrzucony do sklepu Nintendo. W końcu – jeśli mamy przenośną konsolę do gier, to czemu by na niej nie oglądać jak grają inni?

Co ciekawe, do teraz użytkownicy Switcha nie mogą na swoich konsolach oglądać filmów czy seriali za pomocą dedykowanej aplikacji Netflixa. Ciężko powiedzieć na tą chwilę dlaczego tak jest. Biorąc pod uwagę mobilność Nintendo, wprowadzenie najpopularniejszej platformy do oglądania filmów i seriali byłoby z pewnością dobrym krokiem.

Sprawdź też: Jednak nie Pro? Nintendo Switch OLED oficjalnie zapowiedziany

Czym jest Twitch – tłumaczymy fenomen platformy

Najprościej opisać witrynę jako miejsce dla graczy, którzy chcą oglądać treści z grami związane, bądź być samemu ich twórcą. Na stronie można znaleźć tradycyjne transmisje osób grających w rozmaite tytuły, ale także zmagania speedrunnerów lub rozgrywki e-sportowców na żywo. Choć niektórych może zastanawiać skąd wzięła się taka popularność platformy, to społeczność Twitcha wyniosła ponad 15 milionów użytkowników. Osoby prowadzące transmisje często robią to w zabawny sposób, a to wywołuje pozytywne emocje u widzów. Właśnie dlatego portal osiągnął taką popularność – po prostu dostarcza prostą rozrywkę.

Warto dodać, że na Twitchu osoby streamujące mogą zarabiać całkiem pokaźne sumy pieniędzy. Jeśli streamer – czyli osoba prezentująca swoją rozgrywkę, robi to w oryginalny, czasem specyficzny sposób, ma on szansę na zdobycie sporej widowni. W dalszym kroku – fani danego twórcy są w stanie wysyłać napiwki w których mogą przekazać jakąś informację np. pozdrowienia. Ulubieniec z internetu na otrzymane pozdrowienia (i napiwek) zareaguje jakimś komentarzem, podziękuje, a to tworzy relację pomiędzy twórcą i widzami.

Donate (z ang. darowizna) dla ukochanego streamera nie musi być wysoki, to może być nawet 5 zł. Jeśli jednak pojedynczych osób chętnych na obdarowanie twórcy napiwkiem, znajdzie się na tyle dużo – potrafi to wywołać liczny przychód. Najbardziej znanym użytkownikiem jest „Ninja”, który posiada prawie 17 milionów obserwujących i rzekomo zarabia powyżej 500 000 USD miesięcznie. Niezły wynik, prawda? Może warto zacząć strumieniować swoje potyczki w grach komputerowych? Dla wielu osób już teraz jest to sposób na życie.

Sprawdź też: Najlepsze gry na Nintendo Switch – top 10 gier na przenośną konsolę Nintendo

Czy masz już Nintendo Switch? Jeśli tak, to czy będziesz korzystać z dostępności Twitcha?

zdjęcie: twitter.com/NintendoAmerica

12
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *