zdjęcia z marsa

Technologia

30.06.2021 14:54

Najnowsze zdjęcia z Marsa – gdzie je znaleźć, co na nich jest, jak śledzić newsy? Wszystkie informacje o zdjęciach i filmach z Marsa

Nauka
4
1
0
4
1

Czy widzieliście już najnowsze zdjęcia z Marsa z 2021 roku? Gdzie je możecie znaleźć, co na nich się znajduje oraz gdzie możecie śledzić najświeższe informacje? Zapraszamy Was do naszego zestawienia najnowszych informacji dotyczących Marsa, dzięki czemu zobaczycie, jak obecnie wygląda ta planeta oraz jak wyglądają współczesne badania z nią związane. 

Zdjęcia z Marsa – co dokładnie przedstawiają? Czy są ciekawe i zaskakujące?

Najnowsze zdjęcia z Marsa są naprawdę zaskakujące. Czerwona planeta nieodmiennie fascynuje i zadziwia grono naukowców oraz pasjonatów wszechświata, a najnowsze badania tylko podsycają zainteresowanie nią. Niezależnie od tego, czy analizujemy najnowsze zdjęcia i wyniki badań, które pochodzą z NASA, czy jednak z chińskiej agencji kosmicznej, warto zwrócić uwagę na otwartą przestrzeń, którą na nich widzimy. 

Zobacz też: Ile trwa lot na Marsa – wszystko o podróży na Marsa. Ile się tam leci i kiedy to będzie możliwe?

Nowe zdjęcia z Marsa przedstawiają otwarty horyzont i podkreślają, jak wiele jeszcze mamy do odkrycia na tej planecie. Na pewno są to zdjęcia bardzo ciekawe, które otwierają przed nami nowe możliwości badań oraz pozwalają na snucie nowych naukowych domysłów. 

Z jednej strony wszystko, co nowe niesie za sobą dreszczyk ekscytacji, a z drugiej strony stan naszej wiedzy na temat Marsa jest na tyle zaawansowany, że struktura budowy planety oraz jej ukształtowanie nie powinny zaskakiwać naukowców i pasjonatów. 

Na zdjęciach widzimy bardzo surowy klimat oraz skaliste podłoże, gdzie płaskie przestrzenie przeplatają się z pagórkami oraz dużymi głazami, które znajdują się na powierzchni Marsa. Wszystko ma bardzo futurystyczny, można by rzec, że nawet apokaliptyczny klimat, który znany jest nam z wcześniejszych przekazów o Czerwonej Planecie. Najnowsze zdjęcia z amerykańskich oraz chińskich źródeł tylko to potwierdzają. 

Najnowsze zdjęcia z Marsa – NASA, łazik marsjański, lądowanie

Za jedne z najnowszych zdjęć Marsa odpowiada łazik marsjański Perseverance, który został wysłany na planetę w nawiązaniu do badań NASA. Łazik Perseverance skutecznie wylądował na Marsie 18 lutego wieczorem i od razu przystąpiono do tworzenia dokumentacji zdjęciowej oraz filmowej z Czerwonej Planety. 

Zdjęcia z łazika pokazują otwarty horyzont oraz skaliste ukształtowanie terenu Marsa. Na uwagę zasługuje bardzo wysoka jakość wykonanych zdjęć, które dostarczone zostały w kolorze. Eksploracja Marsa wciąż trwa, dlatego najnowsze zdjęcia regularnie dostarczane są do NASA. Zdjęcia następnie po weryfikacji i analizie trafiają do szerszej publiczności, oczywiście tylko te wybrane. 

Do zadań łazika Perseverance należy nie tylko fotografowanie powierzchni planety, ale również testowanie innowacyjnej technologii, która docelowo ma być wykorzystywana w misjach załogowych.

Najnowsze zdjęcia z łazika przeczą teorii czerwonej kolorystyki planety, ponieważ Mars posiada wiele kolorów, a czerwony na pewno nie jest tym dominującym. Panorama Marsa z najnowszych zdjęć z łazika to przede wszystkim efektowne formacje skalne i puste przestrzenie, które ciągną się po horyzont. Ten surowy krajobraz czeka jeszcze na dokładne odkrycie astronomów, a każda kolejna misja kosmiczna sprawia, że jesteśmy jeszcze bliżej odkrycia tajemnic, jakie skrywa planeta.

Gdzie obejrzeć najnowsze zdjęcia z Marsa? Jakie strony z newsami warto odwiedzać?

Najnowsze zdjęcia bez trudu znajdziemy w przestrzeni internetu. Przede wszystkim są to aktualne zdjęcia z łazika Perseverance, które pochodzą sprzed kilku tygodni oraz najnowsze zdjęcia z misji chińskiego łazika Zhurong, które zostały wykonane w maju 2021 roku. 

Zobacz też: Jaka jest temperatura na Marsie? Jakie warunki panują na Marsie? Czy człowiek tam wytrzyma?

Pamiętajcie jednak, żeby dobrze weryfikować źródło pozyskiwanych informacji i zdjęć dotyczących Marsa oraz ich aktualność. W obecnym szumie informacyjnym w internecie oraz w sytuacji, gdy każdego dnia jesteśmy narażeni na setki lub tysiące komunikatów, kluczową umiejętnością stała się dokładna analiza i umiejętność weryfikacji otrzymywanych informacji. Niestety dotyczy to również najnowszych zdjęć i wieści z Marsa. 

Jakie strony poświęcone astronomii i Marsowi odwiedzać? Oczywiście warto zwracać uwagę na oficjalne źródła NASA, w tym przede wszystkim media społecznościowe agencji kosmicznej oraz ich stronę oficjalną https://www.nasa.gov/

W Polsce warto sprawdzać również renomowane strony internetowe, które dostarczają sprawdzone i zweryfikowane treści. Warto zacząć od oficjalnej strony Polskiej Agencji Kosmicznej, która dostępna jest pod adresem https://polsa.gov.pl/. W zakresie najnowszych informacji o Marsie oraz analizy zdjęć z łazików marsjańskich warto również odwiedzać między innymi serwis National Geographic.

Nie tylko zdjęcia, ale też filmy z Marsa! To musisz zobaczyć!

Oczywiście najnowsze materiały z Marsa to nie tylko wysokiej jakości zdjęcia, dzięki którym jeszcze lepiej poznajemy tę planetę. Najnowsza technologia oraz misje łazików marsjańskich pozwalają również na rejestrację wysokiej jakości obrazu, który później przekazywany jest do szerszej publiczności. 

Filmy z Marsa pozwalają nam jeszcze lepiej zrozumieć specyfikę planety oraz wyjątkowy klimat, który na niej panuje. Zebrany w ten sposób materiał ma ogromną wartość naukową oraz sprawia, że Mars wydaje się być jakby na wyciągnięcie ręki miłośników kosmosu oraz osób, którym zależy na dokładnym zbadaniu tej planety. Najnowsze materiały wideo, które wykonał łazik Perseverance, dostępne są powszechnie w internecie w rozdzielczości 4K. Materiały te pochodzą z lutego i marca 2021 roku. 

Na oficjalnych kanałach informacyjnych agencji NASA znajdziemy najnowsze pliki wideo. Publikowane są one również przez renomowane magazyny popularnonaukowe. Poniżej znajdują się wybrane, najnowsze materiały wideo z Marsa:

To materiały, z którymi powinny się zapoznać nie tylko osoby zawodowo zajmujące się badaniem przestrzeni kosmicznej, ale również wszystkie osoby, które interesują się tą tematyką i chcą posiadać najświeższe informacje.

Zobacz też: Chińska misja na Marsa z sukcesami. Chiński łazik wylądował na Marsie

Źródło zdjęć: NASA/JPL-Caltech/MSSS, https://mars.nasa.gov/#multimedia

4
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *