apple iphone se

Technologia

01.12.2021 11:42

iPhone SE 2022 – premiera już w następnym kwartale. To ostatni taki smartfon od Apple

Android i iOS Newsy Telefony i tablety
10
0
0
10
0

iPhone SE 2022 ma być smartfonem dla wszystkich tych, którzy nie akceptują rozwiązań stosowanych w najnowszych telefonach produkowanych przez Apple, przede wszystkim Face ID. Niestety, wiele wskazuje na to, że to już ostatni taki smartfon.

iPhone SE 2022 ma być następcą modelu, który na rynku ukazał się początkiem 2020 roku. To, na swój sposób, wyjątkowe urządzenie, stojące w pewnej sprzeczności z trendami, jakie aktualnie obowiązują na rynku. Kiedy wszyscy, w tym Apple, produkują coraz droższe smartfony, iPhone SE 2020 zachował rozsądną cenę. Moda na wiele aparatów? Tu jest jeden, za to z bardzo dobrym oprogramowaniem. Bezramkowe wzornictwo? Nic z tych rzeczy. Ramki są na tyle spore, że zmieściły przycisk Home z wbudowanym skanerem Touch ID. Smartfony rosną jak na drożdżach? iPhone SE 2020 wciąż jest kompaktowy.

Jak na jego tle zaprezentuje się następca, o którym coraz głośniej? iPhone SE 2022 ma zachować wszystko to, co w poprzedniku uchodzi za najlepsze, ograniczając usprawnienia do absolutnego minimum. Z drugiej strony, ciężko o jakiekolwiek, głębsze zmiany w znanej i cenionej konstrukcji, bez utraty jej niepowtarzalnego charakteru.

iPhone SE 2022 – ostatni smartfon w tej obudowie

O ile informacje, których źródłem jest tajwański serwis TrendForce potwierdzą sie, iPhone SE 2022 zadebiutuje końcem marca 2022 roku. Będzie to niemal dokładnie ta sama konstrukcja, co iPhone SE 2020, z niewielką różnicą w postaci nowszego układu SoC. W miejsce Apple A13 pojawi się najnowszy układ – Apple A15, co zaowocuje nie tylko wzrostem wydajności, ale też dodaniem obsługi sieci 5G.

Mimo tak niewielu zmian, zarządzający firmą Apple spodziewają się bardzo dobrej sprzedaży nowego smartfona – mierzonej w dziesiątkach milionów sztuk. Być może część klientów zdecyduje się go kupić z czystego sentymentu – to najprawdopodobniej ostatni telefon, który wykorzysta obudowę o tym kształcie. Ta stosowana jest przez Apple konsekwentnie od 2014 roku, kiedy to w sprzedaży pojawił się iPhone 6.

Co dalej z serią SE?

Fakt, że iPhone SE 2022 będzie najprawdopodobniej ostatnim w tej obudowie nie oznacza jednak, że seria smartfonów iPhone SE zostanie wygaszona. Na rynku dostępne są mniejsze iPhone’y, takie jak model 13 Mini, co oznacza, że klienci, najprawdopodobniej, przyjmą odejście od kompaktowej obudowy ze zrozumieniem.

Jak zatem dalej potoczą się losy tej szalenie popularnej serii smartfonów? Wiele wskazuje na to, że kolejny model z iPhone SE w nazwie będzie kontynuatorem serii zapoczątkowanej przez iPhone’a Xr, obecnie kontynuowanej w formie smartfona iPhone 11.

iPhone SE 2022 może zaoferować wszystko co, co najlepsze w Apple, za bardzo konkurencyjną cenę. Jeżeli, istotnie, stanie się właśnie tak, sukces sprzedażowy jest więcej niż pewny.

Sprawdź też: Apple wskazuje konkurencji miejsce w szeregu. 4 z 5 najpopularniejszych smartfonów to iPhone’y

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *