Femtech – nowa branża w zdominowanym przez mężczyzn świecie technologii?

Technologia

10.05.2021 13:28

Femtech – nowa branża w zdominowanym przez mężczyzn świecie technologii?

Online
9
2
0
9
2

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się branża femtech. Dowiedz się, jakie nowinki kobiety tworzą głównie dla kobiet i dlaczego warto śledzić kolejne kroki tego prężnie rozwijającego się przemysłu. Czy nadchodzi alternatywa dla męskich technologii? 

Femtech – co dokładnie oznacza to pojęcie?

Femtech określa wszelkiego rodzaju technologie, rozwiązania oraz sprzęty, które są produkowane w celu zaspokojenia różnorakich potrzeb kobiet. Największy nacisk kładzie się na ich zdrowie, samopoczucie oraz niezależność seksualną. Firmy z branży femtech zarządzane są najczęściej przez kobiety, ponieważ one najlepiej rozumieją wszelkie problemy, z którymi muszą codziennie mierzyć się przedstawicielki tej płci.

Femtech – jak to się zaczęło?

Branża femtech to stosunkowo nowa gałąź na rynku, a wszystko zaczęło się w 2013 roku, kiedy stworzono Clue. Jest to pierwowzór, jeśli chodzi o liczne aplikacje dla kobiet, które projektowano nieco później. Do tej pory cieszy się ogromnym powodzeniem i dziesiątkami milionów użytkowniczek. Dzięki Clue kobiety mogą dokładnie dowiedzieć się, kiedy przypada ich miesiączka, jak obfitego krwawienia mogą się spodziewać, a także kiedy nadejdą ich dni płodne. Aplikacja umożliwia także notowanie swojego samopoczucia oraz objawów, na podstawie których inteligentny algorytm dzieli się z użytkowniczką informacjami, ułatwiającymi kontrolowanie swojego cyklu miesięcznego.

programy do wideokonferencji
Kobiety pełnią coraz większą rolę w świecie technologii, więc w końcu powstają nowe rozwiązania stworzone z myślą właśnie o nich

Clue była jednak tylko namiastką tego, co nastało kilka lat później. Aplikacje dla kobiet to nie jedyny obszar, którym zajęła się branża femtech – nieustannie powstają nowe startupy. Większość z nich ma na celu zrewolucjonizowanie rynku, z naciskiem na czynny udział kobiet, które odgrywają coraz większą rolę w tworzeniu światowych standardów różnych obszarów biznesowych.

Branża dla kobiet – problemy z dofinansowaniami

To zadziwiające, że ktoś zwrócił uwagę na potrzeby kobiet tak późno. Przez wiele lat od powstania pierwszych technologii próżno było szukać czegoś, co wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom i zmartwieniom kobiet w ciąży lub wychowujących dzieci. Mało kto, tak naprawdę dbał o ich zdrowie i samopoczucie, ponieważ branża nowych technologii była dyrygowana przez mężczyzn, a poszczególne urządzenia dedykowane ich potrzebom. Na szczęście sytuacja zmienia się na Twoich oczach.

Chociaż kobiety aktywnie działają, by rozszerzyć rynek uzupełniający ich potrzeby, wielu inwestorów nieszczególnie przystaje na pomysły oferowane przez nowo powstające startupy firm z branży femtech. Niektórzy z nich nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jak obszerny rynek właśnie się otworzył i powoli wypływa na głębokie wody. Wydaje się jednak, że to kwestia czasu, aby najbardziej liczące się szychy w przemyśle nowoczesnych technologii zrozumiały, jaką żyłą złota jest femtech.

Kobieta zasługuje na każdą przyjemność!

Niedawno, właśnie za sprawą branży femtech, zaczęły powstawać technologie, które w o wiele większym stopniu wychodzą naprzeciw potrzebom kobiet. Wiele z tych sprzętów sprzyja poznawaniu swojego ciała oraz jego akceptacji. Ważnym aspektem rozwoju rynku tego typu produktów jest fakt, iż pomagają one kobietom odkryć siebie na nowo i dokładnie poznać swoje potrzeby. Godne uwagi są np. urządzenia do ćwiczenia mięśni dna miednicy.

Podsumowując, femtech jest branżą, obok której zdecydowanie nie można przejść obojętnie. Jego wartość z roku na rok nieustannie wzrasta. Prawdopodobnie to kwestia czasu, aby najbardziej renomowane i cenione marki oraz producenci zdecydowali się na wprowadzenie urządzeń, które zaczną doceniać kobiety w znacznie większym stopniu niż dotychczas, będą kładły nacisk na przyjemność, samopoczucie oraz zdrowie przedstawicielek płci pięknej.

Chipowanie ludzi w praktyce. Wady i zalety posiadania chipu pod skórą

9
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *