Horizon obraz glowny

Rozrywka

19.08.2021 12:26

Wszystko o Horizon: Forbidden West — Kiedy premiera, trailer, rozgrywka

Gry
8
2
0
8
2

Horizon: Forbidden West to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier 2022 roku. Po sukcesie pierwszej części, fani nie mogą doczekać się kontynuacji. Czy ich oczekiwaniom sprosta Horizon: Forbidden West? Premiera i wszystko, co wiadomo już teraz!

Horizon: Forbidden West — opis gry

Horizon: Forbidden West to RPG akcji, które będzie kontynuacją kultowego Horizon: Zero Dawn. Fabuła produkcji ponownie ulokowana jest w postapokaliptycznej przyszłości i skupia się na Aloy — głównej bohaterce pierwszej części Horizon. Młoda łowczyni wyrusza na tytułowy Zakazany Zachód, który jest niezbadanym i niebezpiecznym terenem. Bohaterka decyduje się na to, ponieważ w świecie opanowanym przez maszyny pojawiło się nowe zagrożenietajemnicza plaga zabijająca ostatnich żywych ludzi.

Horizon Forbidden West premiera

Zadaniem gracza, wcielającego się w Aloy, jest odkrycie źródła śmiercionośnej plagi i zapobiegnięcie unicestwieniu życia na Ziemi. W trakcie misji postać musi przemierzyć tereny postapokaliptycznego Zachodu, które zostały spustoszone przez potężne burze. Aloy spotka starych znajomych, nawiąże nowe sojusze i odkryje dziedzictwo starożytnej przeszłości. W rozgrywce nie zabraknie licznych starć z robotycznymi wrogami oraz eksploracji różnorodnych krain.

Sukces Horizon: Zero Dawn

Pierwsza część serii — Horizon: Zero Dawn, po raz pierwszy została zaprezentowana szerszej publiczności w 2015 roku, na targach E3 podczas konferencji prasowej Sony. Pozytywny odbiór sprawił, że gra akcji została wydana w 2017 roku przez Sony Interactive Entertainment na PlayStation 4 i szybko odniosła spory sukces. W dwa lata od premiery Horizon: Zero Dawn sprzedało się bowiem w ponad 10 milionach egzemplarzy.

Zobacz: Najlepsze gry tylko na PlayStation. TOP 10 – najlepsze gry ekskluzywne Sony

Gra osadzona w otwartym świecie prezentuje historię młodej Aloy pochodzącej z plemienia Nora. Dziewczyna żyje w postapokaliptycznej przyszłości, w której Ziemia opanowana została przez mechaniczne zwierzęta przypominające dinozaury. Główną oś rozgrywki stanowią walki z robotami. Bohaterka do potyczek wykorzystuje różne rodzaje broni i sposoby ataków. Z części poległych wrogów, Aloy wykonuje amunicję i pułapki, a także zbiera elementy, które może wymienić u handlarzy. Ponadto bohaterka udoskonala umiejętności w trzech kategoriach – „Tropicielki”, „Wojowniczki” i „Karmicielki”. Rozbudowana fabuła zawiera też poboczne wątki, w których gracz odkrywa przeszłość i przeznaczenie głównej postaci.

Gra spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem graczy i recenzentów, którzy zachwalali m.in. mechanikę walki, grafikę, dobrze zaprojektowanych przeciwników i bogaty, otwarty świat. Stale rosnąca popularność produkcji sprawiła, że w 2020 roku Guerrilla Games wypuściło odświeżoną wersję — Complete Edition, która została wydana także na PC. Horizon: Zero Dawn postawiło poprzeczkę wysoko. Pozostaje więc mieć nadzieję, że kontynuacja utrzyma poziom i spełni oczekiwania fanów.

Horizon Forbidden West - kiedy premiera

Kiedy premiera Horizon: Forbidden West?

Gra została zapowiedziana podczas wydarzenia Sony ujawniającego nową konsolę PlayStation 5 w czerwcu 2020 roku. W przypadku Horizon: Forbidden West premiera planowana była na 2021 r., ale ze względu na pandemię czas produkcji gry został znacznie wydłużony.

W maju bieżącego roku Guerrilla Games pochwaliło się w 14-minutowym gameplayem Horizon: Forbidden West, który rozpalił emocje fanów. Niestety zaraz po tym ostudził je oficjalny wpis na Twitterze, w którym poinformowano o braku konkretnej daty premiery. Studio zapewniło jednak, że prace nad grą trwają i fani będą otrzymywać powiadomienia o wszelkich aktualnościach.

Choć ani Guerrilla Games, ani Sony nie podało żadnych szczegółów w sprawie premiery, to w internecie znaleźć można pogłoski o tym, że Horizon: Forbidden West zostanie wydane dopiero w 2022 roku. Te nieoficjalne informacje pochodzą od Jeffa Grubba — znanego dziennikarza z branży gier wideo, który ogłosił, że doszły go słuchy o znaczącym przesunięciu daty premiery. Plotkę potwierdza agencja prasowa Bloomberg.

Zwiastun i screeny z Horizon: Forbidden West

W 2020 roku, wraz z ogłoszeniem prac nad produkcją Sony wydało trailer Horizon: Forbidden West. Trzyminutowy film jest jednym z głównych źródeł wiedzy na temat wyglądu i przebiegu gry.

Na trailerze zobaczyć można ogromny, otwarty świat, w którym ulokowana jest fabuła Horizon: Forbidden West. Bujnie porośnięte doliny, rozległe pustynie, wysokie góry, tropikalne plaże czy ruiny miast, znajdujące się zarówno nad, jak i pod wodą, to tylko niektóre ze scenerii znajdujących się na mapie RPG-a. Oprócz fantazyjnych krain w rozgrywce pojawią się też nowe plemiona oraz maszyny-potwory.

W zwiastunie Horizon: Forbidden West zobaczysz też rzeczywiste budowle kreatywnie wplecione w scenerię fantastycznych krain, m.in. ruiny mostu Golden Gate oraz innych, słynnych budynków z San Francisco.

Rozgrywka w Horizon: Forbidden West

Oprócz zwiastuna gracze mogli zobaczyć również wspominany już gameplay, który wypuszczono w ramach tegorocznego wydarzenia State of Play. Niezmienny, w odniesieniu do pierwszej części, pozostaje fakt prowadzenia rozgrywki z perspektywy trzeciej osoby — gracz kieruje bohaterką zza jej pleców. Jednak wiele elementów mechaniki zostało udoskonalone.

Sprawdź: State of Play – tutaj Sony pokazuje nowe gry na PlayStation. W co grać na PS5? Dowiesz się ze State of Play!

Mapa gry zaprezentuje tereny postapokaliptycznej Kalifornii, Nevady i Utah. Wśród wszystkich przedstawionych lokacji, których w tej grze ma być znacznie więcej niż w poprzedniczce, największe zainteresowanie jak na razie wzbudził podwodny teren. Poprawie mają ulec m.in. techniki walki czy system wspinania się. Postać Aloy uzyska też nowe umiejętności i moce, dzięki którym będzie mogła prowadzić ciekawsze starcia.

W Horizon: Forbidden West bohaterka będzie mogła oślepiać przeciwników bombami dymnymi, spowalniać i blokować maszyny, a nawet zdobywać broń wroga, aby wykorzystać ją przeciwko niemu. Dodatkowo do arsenału Aloy dołączył system Valor Surge, które dają jej potężne możliwości bitewne. Valor Surge będzie można zyskać poprzez zdobywanie kolejnych poziomów w drzewku umiejętności.

Na jakich platformach pojawi się Horizon: Forbidden West?

Wydawcą Horizon: Forbidden West jest Sony Interactive Entertainment. Ekskluzywny tytuł dostępny więc będzie jedynie na konsolach tej marki, planowo — PS4, PS4 Pro oraz PS5. Gra wykorzysta zaktualizowaną wersję silnika Decima i wykorzystuje HDR.

Horizon - kiedy będzie premiera?

Horizon: Forbidden West to aktualnie jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów w świecie gamingowym. Oczekiwania wobec gry są duże, ponieważ pierwsza część stała się hitem w zawrotnie szybkim tempie. Kontynuacja Horizon: Zero Dawn na razie zapowiada się dobrze, ale na pierwszą rozgrywkę fani będą musieli prawdopodobnie jeszcze trochę poczekać.

Źródło obrazów użytych w tekście: playstation.com

8
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *