plakat filmu aquaman i zaginione krolestwo

Rozrywka

04.12.2023 09:37

Aquaman i Zaginione Królestwo – data premiery, obsada, zwiastun

Filmy i seriale
12
0
0
12
0

Aquaman i Zaginione Królestwo już niebawem zagości na ekranach kin. Co wiadomo na temat kontynuacji tego hitu z 2018 roku? Jaka jest data premiery, kto zagra oraz o czym w ogóle będzie film? Zapraszam do lektury! 

Nieustraszony władca mórz, Aquaman, powraca na wielki ekran w spektakularnym stylu w Aquaman i Zaginione Królestwo. Po sukcesie pierwszej części, która zanurzyła nas w głębinach morskich przygód, fani na całym świecie z niecierpliwością oczekiwali na kontynuację. Ta niestety napotkała na drodze mnóstwo problemów, ale w końcu jest! Reżyser James Wan ponownie zabierze nas w podróż do podwodnego świata, pełnego tajemnic, niebezpieczeństw. a także oczywiście, niezwykłej akcji. 

W Aquaman i Zaginione Królestwo w rolę tytułowego bohatera ponownie wcieli się Jason Momoa! Facet ten wraz z jego charakterystycznym urokiem i charyzmą, wydaje się być stworzony do roli króla Atlantydy. Tym razem Aquaman musi stawić czoła nie tylko zewnętrznym zagrożeniom, ale także własnym wewnętrznym demonom i dylematom. Czy będzie w stanie pogodzić swoje życie na powierzchni z obowiązkami wobec podwodnego królestwa? To pytanie, na które odpowiedź znajdziemy w najnowszej odsłonie tej morskiej epopei. Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat tej nadchodzącej produkcji DC Comics. Miłej lektury! 

Aquaman i Zaginione Królestwo – kiedy premiera?

Premiera filmu Aquaman i Zaginione Królestwo jest obecnie zaplanowana na 22 grudnia 2023 roku. Początkowo film miał trafić na ekrany dwa dni wcześniej, 20 grudnia 2023 roku. Teraz film zadebiutuje w tym samym czasie co biograficzny Bracia ze stali, animacja Wyfrunięci oraz romantyczna komedia z Glenem Powellem i Sydney Sweeney Tylko nie Ty

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Poza tym zapewne jak ostatnie trzy produkcje z uniwersum DC Comics film trafi do HBO Max niecałe dwa miesiące po premierze – obstawiam koniec stycznia lub początek lutego. 

Sprawdź też: Najlepsze filmy – jakie są premiery kinowe w tym roku?

Początkowo film miał wejść na ekrany 16 grudnia 2022 roku, ale premierę przesunięto na 17 marca 2023 roku. Następnie film został przesunięty na 25 grudnia 2023 roku, a potem datę przyspieszono o kilka dni, by ostatecznie ustalić ją na 22 grudnia.

Problemy produkcyjne filmu 

jason momoa i patrick wilson w aquaman 2
Aquaman i Orm łączą siły? Co tam musiało się zadziać? | źródłó: materiały prasowe

Amber Heard, odtwórczyni roli Mery, była bliska zwolnienia z powodu braku chemii z Jasonem Momoą, ale ostatecznie pozostała w obsadzie. Kontrowersje wokół Heard, w tym oskarżenia o przemoc domową wysunięte przez jej byłego męża Johnny’ego Deppa i petycja o jej zwolnienie z filmu, która zebrała ponad 4 miliony podpisów, nie wpłynęły na jej udział w produkcji. Prezes DC Films, Walter Hamada, potwierdził, że rozważano obsadzenie roli Mery na nowo, ale z powodów artystycznych, a nie skandalu.

Film zmagał się również z opóźnieniami związanymi z pandemią COVID-19, co wpłynęło na harmonogram wydawniczy Warner Bros. Premiera została przesunięta z grudnia 2022 na marzec 2023, a następnie na grudzień 2023 roku. W międzyczasie, w filmie doszło do zmian w obsadzie Batmana – Ben Affleck i Michael Keaton mieli pojawić się jako Bruce Wayne/Batman, ale ich udział był niepewny z powodu zmian w scenariuszu i strategii DC Extended Universe (DCEU).

Sprawdź też: Arrowverse – co to jest? Fikcyjne uniwersum DC Comics. Jak się w nim połapać?

W sierpniu 2022 roku, po połączeniu WarnerMedia z Discovery, Inc., premiera filmu została ponownie przesunięta na 25 grudnia 2023 roku, aby lepiej rozłożyć koszty marketingowe i dystrybucyjne. Ta zmiana daty premiery miała również wpływ na potencjalny udział Keatona jako Batmana w filmie, zamiast Afflecka. Ostatecznie żaden z nich nie pojawi się na ekranie. W międzyczasie film przeszedł kilka sesji dodatkowych zdjęć i edycji, z udziałem zarówno De Luci, jak i Abdy, a także konsultacji z Jamesem Gunnem, co wpłynęło na ostateczny kształt produkcji.

Zwiastun nowego Aquamana

Pierwszy zwiastun filmu Aquaman i Zaginione |Królestwo został opublikowany 14 września 2023 roku. W zwiastunie, którego narratorem jest Jason Momoa w roli Arthura Curry’ego, widzimy, jak bardzo zmieniło się jego życie od czasu wydarzeń z poprzedniego filmu. Niemniej przeszłość przychodzi do niego się zemścić, a dokładniej Black Manta, który żywi urazę do władcy podwodnego królestwa.

Drugi zwiastun pojawił się niedawno, bo 20 listopada 2023 roku. Materiał daje nam lepsze spojrzenie na fabułę filmu, skupiając się na początku misji zemsty Black Manty.

Fabuła w Aquaman 2 

Pracowniczy tytuł Aquaman i Zaginione Królestwo to „Necrus” – nazwa, która będzie znana fanom przygód tego bohatera z komiksów DC. Necrus to w zasadzie ciemniejsza wersja Atlantydy, podwodne miasto rządzone przez tyrana, który dąży do dominacji nad światem powierzchniowym. Jednak królestwo to jest niestabilne, pojawia się tylko dzięki pozycji obcego satelity. 

black manta w aquaman i zaginione królestwo
Tym razem Black Manta zdaje się, że da popalić! | źródło: materiały prasowe

Oficjalny opis filmu z grudnia 2021 roku wspominał również o „starożytnej mocy”, co było pierwszą wzmianką o nowej broni używanej przez Yahya Abdul-Mateen II w roli Black Manty: Czarnym Trydencie.

Sprawdź też: Najlepsi superbohaterowie – zestawienie najciekawszych postaci z filmów

Zwiastun filmu z 2023 roku potwierdził, że Czarny Trydent będzie kluczowym elementem filmu, z Black Mantą wykorzystującym go w swoich planach zniszczenia rodziny Arthura Curry’ego, aby zemścić się za śmierć ojca złoczyńcy. To skupienie na zemście wyjaśnia sojusz między Aquamanem a Ormem pomimo wydarzeń z pierwszego filmu, gdyż współpracują oni, aby chronić królewską linię krwi. Co ważne, obejmuje to niemowlęce dziecko Arthura, które również zostało ujawnione w zwiastunie. Widzowie są szczególnie zaniepokojeni losem tego dziecka, biorąc pod uwagę, że syn Aquamana umiera w tym wieku w jednej z najsłynniejszych komiksowych historii.

Rola Mery zredukowana do minimum?

Czy jest na sali ktoś, kto nie słyszał o procesie sądowym Heard-Depp? Amber twierdziła, że kontrowersje wokół Johnny’ego Deppa spowodowały, iż Warner Bros. zredukowało jej rolę w filmie Aquaman i Zaginione Królestwo.  Przyznała nawet, że nie była pewna, czy w ogóle znajdzie się w ostatecznej wersji filmu. Walter Hamada z DC potwierdził, że postać Mery nie będzie tak wyeksponowana w sequelu Aquamana. Przyznał, że rozważał obsadzenie tej roli na nowo, chociaż ostatecznie do tego nie doszło. Zwiastun produkcji zdaje się potwierdzać znikomy udział Mery w filmie. Czy faktycznie tak będzie i jak ewentualnie zostanie to wytłumaczone? Tego dowiemy się już niedługo!

Obsada w Aquaman i Zaginione królestwo

Większość obsady z pierwszej części powraca w Aquaman i Zaginione Królestwo. Jason Momoa ponownie wcieli się w rolę Arthura Curry’ego, czyli Aquamana, pół-człowieka, pół-Atlantyjczyka i króla Atlantydy. Patrick Wilson powróci jako Orm Marius, brat Curry’ego i były król Atlantydy. Amber Heard ponownie zagra Merę, córkę króla Nereusa, choć jej rola została rzekomo zredukowana. 

amber heard w nowym aquamanie
Rola Heard ponoć została mocno zredukowana | źródło: materiały prasowe

Yahya Abdul-Mateen II wraca jako główny antagonista filmu, David Kane, znany jako Black Manta. Dolph Lundgren, Randall Park, Temuera Morrison i Nicole Kidman również powracają w swoich rolach.

Vincent Regan zadebiutuje w DCEU jako Atlan, pierwszy król Atlantydy. Zastąpi on Grahama McTavisha, który zagrał go w pierwszej odsłonie oraz Juliana Lewisa Jonesa, który wcielił się w niego w obydwu wersjach LIgi Sprawiedliwości. W filmie pojawią się również Indya Moore jako Karshon, Jani Zhao jako Stingray i Pilou Asbæk w nieujawnionej roli. Godny uwagi jest fakt, że Willem Dafoe nie powróci w roli Nuidisa Vulko, mentora Curry’ego, z powodu problemów z harmonogramem.

Tak w skrócie prezentuje się obecnie obsada nowego Aquamana:

 • Jason Momoa jako Arthur Curry / Aquaman;
 • Patrick Wilson jako Orm Marius / Ocean Master;
 • Amber Heard jako Mera;
 • Yahya Abdul-Mateen II jako David Kane / Black Manta;
 • Nicole Kidman jako Atlanna;
 • Dolph Lundgren jako Nereus;
 • Randall Park jako Dr. Stephen Shin;
 • Temuera Morrison jako Tom Curry;
 • Vincent Regan jako Atlan;
 • Jani Zhao jako Stingray;
 • Indya Moore jako Karshon;
 • Pilou Asbæk w nieokreśłonej roli.

Oto najważniejsze informacje na temat filmu Aquaman i Zaginione Królestwo. Czekasz na tę produkcję? Jakie masz oczekiwania?  Daj znać w komentarzu!

12
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *