stargirl sezon 2

Rozrywka

19.07.2021 13:00

Stargirl sezon 2 – kiedy premiera? Wszystko, co musicie wiedzieć o najnowszym sezonie

Filmy i seriale
5
0
0
5
0

Fani w napięciu oczekują na kontynuację superbohaterskich przygód Courtney! Co o nim wiemy? Stargirl sezon 2 – data premiery i zwiastun.

Stargirl sezon 2 – data premiery

Amerykańska sieć telewizyjna The CW nadająca serial oficjalnie poinformowała już, że data premiery drugiego sezonu Stargirl w Stanach Zjednoczonych została wyznaczona na 10 sierpnia 2021. W Polsce przygody nastoletniej superbohaterki Courtney Whitmore można śledzić na platformie VOD HBO GO. Pierwszy sezon serialu spotkał się z całkiem dobrym odbiorem nadwiślańskich fanów, nic więc dziwnego, że w sieci widać sporo pytań o dalsze losy Stargirl. Sezon 2 nie został jednak jeszcze oficjalnie zapowiedziany przez HBO GO.

stargirl sezon 2

Zobacz też: Titans — kiedy premiera 3 sezonu? Najważniejsze informacje, zdjęcia, zwiastun

Tym samym polscy miłośnicy uniwersum DC muszą w dalszym ciągu oczekiwać na informację dotyczącą tego, kiedy sezon 2 Stargirl pojawi się na HBO. Pomimo faktu, że data premiery zagranicznej została ogłoszona już w czerwcu 2021, za sprawą publikacji oficjalnego zwiastuna nowej części serialu, polska platforma w dalszym ciągu milczy. Informacji o publikacji drugiego sezonu na próżno szukać na razie zarówno na Twitterze, jak i Facebooku HBO. Pozostaje czekać!

W międzyczasie warto prześledzić szczątkowe informacje udzielane przez media zagraniczne. Na podstawie daty premiery nowego sezonu Stargirl w amerykańskiej stacji The CW, można mieć nadzieję, że w Polsce także kolejne odcinki pojawią się pod koniec lata tego roku, albo przynajmniej na początku jesieni. Istnieje jednak całkiem wysokie prawdopodobieństwo, że Courtney wróci właśnie w okolicy sierpnia, na zakończenie wakacji. Termin ten ma bowiem pewien związek z fabułą…

stargirl sezon 2

O czym będzie fabuła drugiego sezonu Stargirl?

Sam serial opowiada o superbohaterce, uczennicy drugiej klasy liceum, walczącej wraz ze swoimi młodymi przyjaciółmi z czarnymi charakterami. Zanim odkryła ona swoje supermoce, przeprowadziła się wraz z matką i jej partnerem do nowego miasta. Tam znajduje kostur, po którego dotknięciu zostaje całkowicie nową osobą. Od tego czasu wraz z pozostałymi heroicznymi nastolatkami oddaje się wypełnieniu dziedzictwa pokonanego Justice Society of America. Produkcja szybko zaskarbiła sobie sporo fanów w różnym wieku dzięki dużej dawce humoru i lekkości.

Szczegółowe informacje dotyczące fabuły nowego sezonu Stargirl nie są jeszcze znane. Analizując jednak szczątkowe informacje dostępne na tej moment w sieci, nietrudno dojść do wniosku, że zbliżające się odcinki będą w dużej mierze nawiązywać do trudu pogodzenia ekscentrycznego, pełnego wyzwań życia superbohaterki oraz bardziej przyziemnych problemów uczennicy liceum. Stargirl w sezonie 2 będzie więc prawdopodobnie walczyła nie tylko ze złem, lecz także z podwójnymi zobowiązaniami i licznymi obowiązkami.

seriale dc comics

Wspomnieliśmy, że data zagranicznej premiery nowych epizodów ma związek z fabułą serialu oraz najpewniej nowej części. Została ona bowiem zapowiedziana na 10 sierpnia, czyli ostatnie dni wakacji. Biorąc pod uwagę konieczność powrotu do szkoły głównej bohaterki, można przypuszczać, że nowe odcinki pojawią się w Polsce jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Wszelkie informacje dotyczące historii opowiadanej w drugim sezonie są oczywiście wyłącznie domysłami i projekcjami fanów. Te można snuć na podstawie zwiastuna nowej części serialu Stargirl oraz kilku zdjęć z planu, które, choć nie zdradzają zbyt wiele, mówią co nieco o obsadzie produkcji oraz kolejnych emocjonujących wydarzeniach. A co konkretnie podpowiada trailer, poza tym, że datę premiery sezonu 2 Stargirl w Ameryce?

Zwiastun i materiały promocyjne nowego sezonu Stargirl 

Pierwszy materiał promocyjny nowego sezonu gwiezdnej dziewczyny to dziesięciosekundowy teaser opublikowany na antenie The CW w lutym 2021 roku. Krótki film zdradza wyłącznie, że „gwiazda powróci latem” i to ze sporym rozmachem, co widać w krótkich scenach. Courtney na każdej z nich jest mocno zaangażowana w walkę z tajemniczym wrogiem, bezlitośnie wymachując swoją pełną niezwykłej mocy kosturem. O antagonistach z kolei nieco więcej mówi pełnometrażowy zwiastun nowego sezonu.

Trailer przedstawia postaci Eclipso, Thunderbolta i Shade’a. To między innymi z nimi zmierzy się dzielna uczennica w towarzystwie swoich przyjaciół. Co istotne, pojawienie się pierwszego ze złoczyńców sugerowało już samo zakończenie pierwszego sezonu, można więc przypuszczać, że ma on być głównym antagonistą nowego rozdziału. Jak wspomniano, zwiastun zdradza też kłopoty w życiu osobistym (w tym szkolnym) Courtney, sugerując, że szukanie równowagi szkolno-superbohaterskiej będzie istotnym wątkiem. Trailer warto zobaczyć osobiście: do obejrzenia tutaj.

Próbując wyczytać jakiekolwiek podpowiedzi dotyczące fabuły nowego sezonu Stargirl z opublikowanych dotychczas zdjęć promocyjnych, trzeba się naprawdę wysilić. Producent zgrabnie unika przekazywania nadmiaru (a raczej nawet najdrobniejszych) informacji. Na kadrach widać młodych herosów w towarzystwie robota Pata, kilku dodatkowych aktorów… i to by było w zasadzie na tyle.

DC trzyma swoich fanów w niepewności, tylko podkręcając napiętą atmosferę takimi wypowiedziami, jak słowa Geoffa Johsa podczas Comic Con: „There’s going to be a lot of bad guys and a lot of bad things happening”, czyli w wolnym tłumaczeniu: „Będzie wielu złych gości i wydarzy się sporo złych rzeczy”. Taka zapowiedź sprawia, że trudno nie zacierać dłoni z niecierpliwością! Pozostaje mieć nadzieję, że polska premiera nadejdzie równie szybko, co ta amerykańska.

Obsada w 2 sezonie Stargirl

Czy jest więc cokolwiek, co na ten moment pozostaje pewne odnoście sezonu 2 Stargirl? Tak, to obsada, a w każdym razie całkiem spora jej część. Dotychczas zdradzono już między innymi, że w nowym rozdziale pojawi się kilka dodatkowych postaci. To między innymi Jade – córka Green Lanterna, którą zagra Ysa Penarejo znana z Sekretnego życia nastolatek i Smaku zwycięstwa

Jak wspomniano, miłośnicy uniwersum powitają także trzech antagonistów: Shade’a granego przez Jonathana Cake’a, Thunderbolta, w którego rolę wcieli się komik Jim Gaffigan oraz Eclipso, czyli Nick Tarabay. Na podstawie zwiastuna oraz opublikowanych już zdjęć tych złych facetów, można z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że czarne charaktery zostały (przynajmniej wizualnie!) naprawę dobrze odwzorowane. Szczególnie imponujące wrażenie robi kreacja mrocznego Eclipso, a Thunderbolt zaskakuje swoim odwzorowaniem do oryginału.

Zobacz też: Wiedźmin sezon 2. – kiedy znowu na Netflix? Wszystkie informacje o 2. sezonie serialu Wiedźmin

Nie zabraknie również aktorów znanych z poprzedniego sezonu: w nowej części wystąpi Luke Wilson jako S.T.R.I.P.E., Brec Bassinger w roli gwiezdnej dziewczyny, Yvette Monreal ponownie zostanie Wildcatem, a Anjelika Washington Dr Mid-Nite. Na ekranie zobaczymy też Hourmana granego przez Camerona Gellmana oraz wredną Cindy Burman przedstawioną przez Meg DeLacy.

Choć informacji o nowej części tej zabawnej produkcji DC Comics nie ma jeszcze zbyt wielu, to z całą pewnością warto oczekiwać na wszystkie dodatkowe przecieki i zdjęcia z planu!

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *