fallout 4 cena

Rozrywka

17.01.2023 15:12

Fallout 4 – wymagania sprzętowe gry. Gotowe konfiguracje

Encyklopedia gier Gry
12
0
0
12
0

Fallout 4 w dniu premiery wymagał dość mocnego sprzętu, aby uruchomić grę na najwyższych detalach. Obecnie już nie powinno to stanowić większego problemu. Jakie są oficjalne wymagania czwartej części Fallouta?

Fallout 4 to fabularna gra RPG wydana i wyprodukowana w 2015 roku przez Bethesda Softworks. Jej akcja rozgrywa się w roku 2287, dziesięć lat po wydarzeniach z Fallout 3. Gracz wciela się w postać „ocalałego”, wybudzonego z kriogenicznej stazy w Krypcie 111, podziemnym schronie przeciwatomowym. 

W trakcie rozgrywki postać przede wszystkim eksploruje postapokaliptyczny świat gry, wykonuje przeróżne zadania zlecone przez NPC, zdobywa doświadczenie, które wykorzystuje m.in. w walce. Całość obserwuje się z perspektywy pierwszej osoby, choć istnieje możliwość przełączenia widoku za plecy gracza.

Optymalizacja Fallout 4 w dniu premiery, jak to mają w zwyczaju gry Bethesdy, na pewno nie należała do jej zalet. Gracze dość często skarżyli się, że po prostu dostali zwykły port z konsol. Oczywiście sytuacja poprawiała się wraz z kolejnymi łatkami i obecnie jest to w pełni grywalny tytuł. Choć początkowo tytuł zebrał mieszane opinie, tak z czasem zebrał sobie grono wiernych fanów.

Mimo wszystko sytuacja wyglądała dużo gorzej w przypadku wersji na PlayStation 4. Tam spadki klatek były na porządku dziennym, szczególnie w trakcie eksploracji bardziej złożonych lokacji, jak miasta i fabryki. To samo działo się podczas korzystania z systemu V.A.T.S. Bez wątpienia teraz jest już dużo lepiej i przede wszystkim bardziej stabilnie.

fallout 4 wymagania
Fallout 4 w dniu premiery potrafił nieźle zajechać komputer | źródło: materiały prasowe

Sprawdź też: Historia serii gier Fallout. Wszystko o kultowych grach z serii Fallout

Jak prezentują się oficjalne wymagania sprzętowe gry?

Fallout 4 – minimalne wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 7 64-bitowy
  • Procesor: Intel Core i5-2300 lub AMD Phenom II X4 945
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 550 Ti lub Radeon HD 7870
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Wolne miejsce: 30 GB

Fallout 4 – zalecane wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 7 64-bitowy
  • Procesor: Intel Core i7-4790 Quad Core 3.6 GHz lub AMD FX-9590
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 780 lub AMD Radeon R9 290X
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Wolne miejsce: 30 GB

Poniżej znajdziesz kilka gotowych konfiguracji, na których będziesz bez wątpienia mógł cieszyć się bezproblemową i płynną rozgrywką:

specyfikacja komputera scroll styczen 2023
kody rabatowe morele
12
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *