fall guys

Rozrywka

30.03.2023 09:49

Fall Guys: Ultimate Knockout – data premiery, opinie, gry podobne

Encyklopedia gier Gry
8
0
0
8
0

Fall Guys: Ultimate Knockout to humorystyczna gra zręcznościowa o charakterze drużynowym, w której gracze wcielają się w kolorowe postacie. Gra została wydana na PC i PS4, a w 2022 roku ma ukazać się na XONE, XSX oraz Nintendo Switch.

Data premiery i twórcy

Fall Guys: Ultimate Knockout zostało wydane na PC i PS4 4 sierpnia 2020 roku. Za produkcję gry odpowiadało studio Mediatonic, które później zostało przejęte przez Epic Games. Wydaniem zręcznościówki zajęło się Devolver Digital, odpowiedzialne za wypuszczenie na świat pozycji takich jak Death’s Door, Inscryption oraz Shadow Warrior 3.

Gry podobne do Fall Guys: Ultimate Knockout

Gra Fall Guys: Ultimate Knockout klasyfikowana jest jako wciągająca gra, podczas której można świetnie się bawić, jednocześnie zabijając wolny czas i nudę. Dlatego też wszystkim miłośnikom tej pozycji, poleca się również gry takie jak:

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu
 • Fortnite – pozycja wyprodukowana i wydana w 2017 roku przez Epic Games, która trafiła na PlayStation 4, Xbox Series X/S, Android, iOS, Xbox One, PC, Nintendo Switch i PlayStation 5. Oferuje rozgrywkę w dwóch trybach: singleplayer i multiplayer. Znacznie bardziej nastawiona jest ona jednak na tryb współpracy. Akcja Fortnite’a toczy się w fantastycznym uniwersum nawiedzanym przez demony, przed którymi gracze mają obronić bramy do swojego świata
 • Among Us – darmowa gra sieciowa wyprodukowana i wydana przez InnerSloth, która została wydana w 2018 roku i trafiła na: PlayStation 4, Android, Xbox Series X/S, Xbox One, PC, Nintendo Switch, iOS oraz PlayStation 5. W każdej rozgrywce biorą dział dwa rodzaje zawodników – Crewmate, czyli zwykli gracze oraz Impostor, czyli gracze, którzy mają możliwość eliminowania innych. Ta drużyna, która przetrwa do końca, wygrywa.
 • Minecraft  – kultowa gra przygodowa z 2011 roku od studia Mojang, która trafiła na większość platform ostatnich generacji. Oferuje ona tryby single player i multiplayer oraz umożliwia graczom tworzenie własnego sześciennego świata. Rozgrywka może być prowadzona w trybie przetrwania na różnych poziomach trudności lub w trybie kreatywnym, gdzie gracz nie musi martwić się o jedzenie, potwory i materiały do budowy.
fall guys
Każde wyzwanie to gwarancja chaosu i zabawy!

Fall Guys: Ultimate Knockout – oceny i opinie

Gra spotkała się z pozytywnym przyjęciem wśród krytyków, którzy w serwisie Metacritic ocenili ją na 80 punktów. Oprócz tego Fall Guys zostało nominowane do wielu prestiżowych nagród, a wiele z nich także wygrało. Zręcznościówka odebrała statuetki Golden Joystick 2020 w kategoriach „Najlepsza gra dla wielu graczy” i „Najlepsza gra rodzinna”.

Po wydaniu gry równie zadowolona była społeczność fanowska, która bardzo chętnie sięgała po nią dla rozrywki i zabicia czasu w okresie lockdownu. Wielu graczy wyraża jednak negatywne opinie na temat przejęcia studia odpowiedzialnego za stworzenie Fall Guys przez Epic Games i konieczności logowania się na ich koncie: 

Nie jestem świetny w grze, wygrywam od czasu do czasu i najczęściej w trybach drużynowych. Ale to naprawdę fajna gra. Trudność jest wystarczająca, bo ​​jest wyzwaniem, ale nawet ktoś, kto nie jest świetny jak ja, wciąż może wygrać kilka. Mapy wydają się w większości zrównoważone i sprawiedliwe, niektóre wymagają większych umiejętności, inne głównie szczęścia. Gorąco polecam tę grę każdemu, kto lubi małe wyzwania, bez zbytniej presji i myślenia

Seaweed, SteamCommunity.com
fall guys ultimate knockdown
Przeszkody i przeciwnicy nie ułatwiają nam wykonania zadania – podobnie jak inni gracze | Źródło: store.steampowered.com

Ta gra jest fajna i łatwa do opanowania. Świetne na zabicie czasu.

xamterise, SteamCommunity.com

Gra była grywalna i świetnie zabijała czas. Niestety, kiedy rozpocznie się nowy sezon (6), będzie to wymagać zalogowania się na konto Epic Games. Było fajnie dopóki to trwało. 🙁

Chibichump, SteamCommunity.com

DLC i edycje specjalne

Fall Guys: Ultimate Knockout ukazało się zarówno w edycji podstawowej, jak i specjalnej edycji kolekcjonerskiej, która zawierała nie tylko podstawową wersję gry, lecz także dodatkowe 10 000 kudos (wewnętrznej waluty), emotikona robota oraz trzy ekskluzywne kostiumy – Eco Pirate, Fairycorn oraz Astronautę.

Sprawdź też: OlliOlli World – recenzja. Nie mogę się zatrzymać!

Oprócz tego gracze mogą urozmaicić Fall Guys: Ultimate Knockout o zawartość dodatkową ukazującą się w pakietach o różnej tematyce. Pośród nich można wyróżnić między innymi interesujące pakiety z kostiumami:

 • Popstar Costume Pack – zawiera dodatkowe kostiumy tematycznie związane z byciem prawdziwą gwiazdą pop! 
 • Future Fashion Costume Pack – pakiet kostiumowy, który bez wątpienia spodoba się wszystkim miłośnikom stylu nowoczesnego. Dzięki nim możesz wcielić się w postacie takie jak Future Raver, Cyber Biker oraz Blunderdome Hero.
 • Fruit Pirates Costume Pack – pakiet, który ukazał się w sieprniu 2021 roku. Wprowadza owocowe kostiumy takie jak Pear Privateer, Lemon Lookout i Peaches of Eight.

Zwiastun i gameplay

Oficjalny zwiastun do gry ukazał się w sierpniu 2020 roku i spotkał się z ogromnym entuzjazmem wśród oglądających. Trailer został obejrzany przez miliony graczy, którzy zachwycili się wesołym przedstawieniem gameplay’u i pierwszym przedstawieniem uroczych postaci. Obejrzyj go, klikając w link poniżej!

Fabuła i rozgrywka Fall Guys: Ultimate Knockout

Fabuła i rozgrywka Fall Guys opiera się na wieloosobowym teleturnieju typu Battle Royale, w którym tylko jeden z 60 graczy może wygrać i tym samym zdobyć koronę zwycięzcy. Aby przejść do kolejnych rund, konieczne jest przechodzenie z sukcesem losowo wybieranych zadań w postaci mini-gier, które nie należą do najłatwiejszych. Wśród nich można wyróżnić np. nietypową grę w piłkę nożną lub zawody w łapanie ogonów

Podczas wykonywania zadań nieustannie pojawiają się przeszkody, które dodatkowo utrudniają osiągnięcie zwycięstwa. W każdej rundzie odpadają kolejni zawodnicy, aby w ścisłym finale jeden z nich mógł zdobyć upragnioną koronę wraz z dodatkową nagrodą.

Za wygrywanie zadań oraz całego teleturnieju gracze mogą zdobywać wewnętrzną walutę gry, tak zwane kudos, za które można kupić emotikony lub nowe kostiumy dla swoich postaci. Oprócz tego dodatkowe stroje można zdobyć zaopatrując się w DLC.

W Fall Guys regularnie, od 2020 roku organizowane są nowe sezony rozgrywki, spośród których każdy wyróżnia się inną tematyką. Do tej pory pojawił się między innymi motyw średniowieczny, zimowy, a także przyszłość w stylu retro.

arena
Mechaniczne nosorożce? Nie daj im się stratować!

Multiplayer

Gra Fall Guys posiada tylko jeden tryb gry i jest to właśnie tryb wieloosobowy, do którego niezbędne jest połączenie z internetem. Tryb drużynowy umożliwia na jednoczesną rozgrywkę aż 60 graczy.

Wymagania sprzętowe Fall Guys: Ultimate Knockout

Minimalne wymagania sprzętowe

 • Procesor: Intel Core i5
 • Karta graficzna: karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7950 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB RAM
 • Dysk: 2 GB HDD
 • System operacyjny i inne: Windows 10 64-bit

Oprócz tego zalecane jest posiadanie pada. W przypadku wymagań zalecanych, producent określa je jedynie jako: „wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego”.

Aby zagrać w Fall Guys: Ultimate Knockout na PS4 wymagane jest 7.75 GB wolnego miejsca na dysku. 

Intel Arc A770 i i513600K

Źródło obrazu głównego: store.steampowered.com

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *