Dragon Age 4 skupiony na trybie single-player

Rozrywka

06.12.2021 08:44

Dragon Age 4 skupione na trybie single-player

Gry Newsy
7
0
0
7
0

Prace nad Dragon Age 4 idą pełną parą. Z okazji świętowania corocznego wydarzenia społecznościowego Dragon Age Day, Studio BioWare postanowiło podzielić się informacją, że gra będzie koncentrowała się na trybie single-player.

Twórcy odpowiedzialni za realizację Dragon Age 4 opublikowali na oficjalnej stronie post, w którym dziękują fanom serii za coroczne świętowanie Dnia Dragon Age – wydarzenia organizowanego regularnie przez społeczność od 2018 roku. W tym roku grupa BioWare zaplanowała różne wydarzenia, w tym m.in.: transmisje na Twitchu, wyprzedaże na cele charytatywne, prezentacje fanowskich twórczości itp. Z opublikowanego postu można jednak wyszczególnić dwie ważne wiadomości na temat najnowszej części gry.

…wiedzcie, że nadal ciężko pracujemy nad kolejną skupioną na doświadczeniu jednoosobowym przygodzie spod znaku Dragon Age. Jesteśmy podekscytowani perspektywą nadchodzącego roku, kiedy będziemy mogli powiedzieć wam więcej o tym, nad czym pracujemy.

Przede wszystkim, zgodnie z poprzednimi doniesieniami, zostało potwierdzone, że Dragon Age 4 będzie grą skoncentrowaną na trybie single-player. Warto przypomnieć, że pierwotnie zamysł był nieco inny, co budziło zaniepokojenie wśród wielu graczy. Ostatecznie jednak twórcy wycofują się z koncepcji, gdzie istotną rolę odgrywałaby rozgrywka wieloosobowa.

Dragon Age 4 nie znajdzie się na The Game Awards 2021?

Zgodnie z zacytowanym fragmentem, fani będą musieli trochę poczekać na więcej szczegółów związanych z Dragon Age 4. Deweloperzy podkreślają, że dopiero w nadchodzącym roku będą mogli podzielić się nowymi informacjami. Jest to zatem równoznaczne z tym, że dany tytuł nie pojawi się na The Game Awards 2021 – wielkiej ceremonii dla branży gier wideo, która w tym roku odbywa się 9 grudnia. To właśnie 3 lata wcześniej na The Game Awards 2018 została ogłoszona czwarta część serii Dragon Age. Ponadto na zeszłorocznej edycji gali temat Dragon Age 4 również został przywrócony: ukazano wtedy krótki teaser trailer.

Data premiery Dragon Age 4

Jak przekonują nas twórcy: ciężko pracują nad realizacją gry. Dokładna data premiery wciąż jest jednak nieznana. Przewiduje się, że Dragon Age 4 wyjdzie nie wcześniej, niż w 2023 roku – aczkolwiek przez ten czas może się jeszcze wiele zmienić. Oprócz tego wiadomo, że gra będzie dostępna na PC, a także na konsole PlayStation 5 i Xbox Series. Takie informacje podał serwis VentureBeat w październiku, na podstawie danych udostępnionych na profilu LinkedIn jednego z deweloperów.

Sprawdź też: Historia serii gier Dragon Age — najważniejsze informacje o grze RPG od twórców Mass Effect

Równie mało wiadomo na temat fabuły – ujawniono jedynie, że gracze będą mogli przemierzać m.in. imperium Tevinter, czyli najdłużej istniejące ludzkie państwo w Thedas. Dotychczas lokacja ta nie była dostatecznie eksploatowana w uniwersum serii. Naturalnie będzie to tylko jedno z wielu miejsc, które przyjdzie nam zwiedzić podczas przygód. W związku z tym pozostaje czekać na nadchodzący rok, aby zgodnie z obietnicą twórców uzyskać więcej informacji.

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *