Rozrywka

15.07.2021 09:23

Co wiemy o Ghost of Ikishima – dodatku do Ghost of Tsushima

Gry
9
1
0
9
1

Ghost of Ikishima zapowiedziane! Choć w nieco innej formie, niż się spodziewano. Kiedy ewentualna premiera? Jak prezentuje się oficjalna zapowiedź Ghost of Tsushima: Director’s Cut? To wszystko w poniższym artykule!

Ghost of Ikishima – fabularny dodatek do Ghost of Tsushima

O pojawieniu się dodatku do gry Ghost of Tsushima mówiło się od dawna. Okazuje się, że Ghost of Ikishima będzie częścią dodatkowej zawartości w Ghost of Tsushima: Director’s Cut. Tym razem akcja ma przenieść graczy na wyspę Ikishima, która znajduje się w pobliżu Tsushimy i również została mocno dotknięta najazdami Mongołów w XIII wieku.

Ghost of ikishima

Zobacz też: TOP gry 2021 – zobacz najlepsze gry tego roku na PC i konsole oraz tytuły, na które jeszcze czekamy

Ponieważ główny bohater, Jin, w dużej mierze wyzwolił swoją ojczyznę w Ghost of Tsushima, Ikishima będzie jego kolejnym celem. Wyspa ta stanowi około jedną czwartą wielkości Tsushimy, co czyni ją doskonałą do samodzielnego DLC. Rozgrywka ma być nieco krótsza niż ta zaprezentowana w Ghost of Tsushima. Dodatek ma zawierać nowe postacie, lokalizacje, wyposażenie i przeciwników.

Kiedy premiera Ghost of Tsushima: Director’s Cut?

Dokładna data premiery Ghost of Ikishima, a konkretniej Ghost of Tsushima: Director’s Cut, planowana jest na 20 sierpnia 2021 roku. Ulepszona wersja pojawi się na Playstation 4 i Playstation 5

Ghost of Tsushima: Director’s Cut będzie aktualizacją gry, którą osoby posiadające Ghost of Tsushima będą mogły dokupić za 20 euro. Podstawową wersję gry możesz kupić tutaj. PlayStation 5 będzie obsługiwać ekskluzywne funkcje Ghost of Tsushima: Director’s Cut, takie jak np. pełna synchronizacja ruchu warg w języku japońskim, obsługa dźwięku 3D czy lepszy czas ładowania.

ghost of ikishima[

Oficjalna zapowiedź Ghost of Ikishima

W dniu 1 lipca 2021 roku Sony opublikowało oficjalny zwiastun Ghost of Tsushima: Director’s Cut. Oto on:

Ghost of Tsushima – krótko o sukcesie najnowszego tytułu Sucker Punch

Ghost of Tsushima to przygodowa gra akcji z 2020 roku opracowana przez Sucker Punch Productions i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Akcja gry toczy się w XIII wieku na tytułowej wyspie Tsushima. Gracz wciela się w postać walecznego samuraja, którego przeciwnikami są brutalni Mongołowie. Gdy mordują bliskich głównego bohatera, ten za cel obiera sobie zemstę.

Gra została wydana 17 lipca 2020 roku na PlayStation 4. Zebrała wiele pochlebnych recenzji, głównie za oprawę graficzną i mechanikę walki. Zdobyła także kilka nominacji oraz nagród, a do marca 2021 roku sprzedało się jej 6,5 miliona egzemplarzy. Krytykowano jedynie funkcjonowanie otwartego świata gry.

Zobacz też: Wsteczna kompatybilność PS5 – czy na nowej konsoli Sony działają gry z PS4?

Ghost of Tsushima była najlepiej sprzedającą się grą w pierwszym tygodniu od premiery w Wielkiej Brytanii i Japonii. Znalazła się na szczycie listy pobierania zarówno w Europie, jak i USA. Na całym świecie sprzedała się w ponad 2,4 milionach egzemplarzy w ciągu pierwszych 3 dni dystrybucji, co sprawia, że jest jednym z najszybciej sprzedających się debiutów autorskich na PlayStation 4.

25 marca 2021 roku Sony Pictures i PlayStation Productions ogłosiły, że powstanie filmowa adaptacja gry. Reżyserem został Chad Stahelski. Producentami filmu mają być Stahelski, Alex Young, Jason Spitz z 87Eleven Entertainment oraz Asad Qizilbash i Carter Swan z PlayStation Productions. Rolę producenta wykonawczego będzie pełnić Sucker Punch.

Ghost of Tsushima: Direcotr’s Cut pozwoli graczom ponownie przeżyć tę niesamowitą przygodę, a także przeżyć nową – na wyspie Ikishima. Dodatkowo ze względu na możliwości kontrolera Dualsense, wrażenia graczy PS5 mogą być jeszcze lepsze, niż dotychczas.

9
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *