Ms. Marvel

Rozrywka

07.06.2022 09:46

Co musisz wiedzieć o Ms. Marvel? Najważniejsze informacje o serialu MCU

Filmy i seriale
5
0
0
5
0

Serial Ms. Marvel już wkrótce zagości na ekranach. Co powinniście wiedzieć o produkcji? Kim jest Ms. Marvel? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w tym tekście.

Ms. Marvel – premiera. Gdzie oglądać?

Pierwszy sezon Ms. Marvel zadebiutuje już 8 czerwca 2022 roku – i to niezależnie od kraju, gdyż twórcy przewidzieli premierę ogólnoświatową dla tej produkcji. W jego skład wejdzie sześć odcinków, które zadebiutują wszystkie razem, tego samego dnia.

Gdzie obejrzeć Ms. Marvel? Wszystkie odcinki będą dostępne na platformie Disney Plus.

Kim jest Ms. Marvel?

Ms. Marvel w panteonie bohaterów Marvela z pewnością nie stanowi tak mocniej marki jak Kapitan Ameryka czy Thor, jednak nie powinniście bagatelizować tej produkcji. Superbohaterka po raz pierwszy zadebiutowała na ramach komiksu z 2013 roku. Mowa tu o Captain Marvel #14 – to właśnie tam nastąpił debiut, w charakterze postaci drugoplanowej. W lutym 2014 roku na rynku pojawiło się wydanie, które była całkowicie poświęcone tej właśnie bohaterce (komiks Ms. Marvel).

Ms. Marvel
Ms. Marvel – już wkrótce na platformie Disney Plus | Źródło: marvel.com

Kim jest Ms. Marvel? To pierwsza bohaterka Marvela będąca wyznania muzułmańskiego, która doczekała się wydania sygnowanego jej imieniem. Komiksowe wydania jej przygód stanowią mocny element w ofercie Marvel Comics, będąc jednymi z najbardziej dochodowych w najnowszej historii wydawnictwa. Teraz przyszła pora na zekranizowanie historii superbohaterki.

Kamala Khan, bo tak naprawdę nazywa się bohaterka, to młoda dziewczyna, której osobowość można określić jednym prostym słowem: nerd. Jest zafascynowana historiami o superbohaterach, sama tworzy własne historie z ich świata oraz uwielbia wdawać się w długie rozmowy online na temat swoich ulubieńców.

W samym komiksie bohaterka swoje moce uzyskała za sprawą tzw. mgieł Terrigen, jednak trailer przedstawia pewną tajemniczą bransoletkę na jej nadgarstku. Być może to właśnie ona będzie źródłem mocy nastolatki? Skoro jesteśmy już przy mocach, Kamala będzie dysponować możliwością zmieniania kształtu ciała, przeistaczania się w przedmioty nieożywione, zdolnością samoleczenia oraz rozciągania swojego ciała (kojarzy się to trochę z Mr. Fantastic z Fantastycznej Czwórki).

Fabuła serialu

Niewiele wiadomo o tym, czego dotyczyć będzie wątek serialowy. Sam trailer nie zdradza w tej kwestii wiele. Dysponujemy jednak ogólnym zarysem historii. Kamala Khan, z racji swojego młodego wieku, nie będzie miała łatwo z akceptacją nowych mocy – serial poruszy wątek poszukiwania swoistego balansu między ratowaniem świata a codziennym życiem nastolatki i relacji z najbliższymi. Z pewnością zobaczymy też wątek, który przedstawia konsekwencje płynące z posiadania super mocy. Nie zawsze jest to coś przyjemnego i może nieść za sobą wiele problemów.

Sprawdź też: The Boys sezon 3 – kiedy premiera? Wszystko, co musicie wiedzieć o najnowszym sezonie

Z racji bycia praktykującą muzułmanką jej wiara będzie istotnym elementem produkcji. Nie zabraknie wątków religijnych, gdyż te mają mieć silne powiązania z osią fabuły Ms. Marvel.

Obsada serialu Ms. Marvel

Główną bohaterką produkcji będzie Iman Vellani – wcieli się ona w rolę tytułowej Ms. Marvel. Oprócz niej ważną postacią będzie jej najlepszy przyjaciel Bruno (Matt Lintz, znany wcześniej m.in. z Walking Dead). Aramis Knight odegra rolę Kareema, który jest studentem z wymiany i zamieszkuje wraz z rodziną Kamali. Dodatkowo bohater ten skrywa pewien sekret…

Rodzinę Ms. Marvel zagrają kolejno: Mohan Kapur (Yusuf, ojciec) i Zenobia Shroff (Muneeba, matka), natomiast Saagar Shaikh wcieli się w rolę Amira, brata superbohaterki. W produkcji zobaczymy także takie nazwiska jak Laith Nakli, Azhar Usman, Jordan Firstman, Yasmeen Fletcher czy Rish Shah.

Zwiastuny serialu Ms. Marvel

Trailer serialu IV Fazy MCU możecie obejrzeć poniżej.

Oprócz niego niedawno został wydany teaser – zamieszczamy go poniżej.

Źródło obrazu głównego: mat. prasowe

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *