Cyberpunk 2077

Rozrywka

09.12.2021 11:16

CD Projekt chce zawrzeć ugodę w sprawie o Cyberpunka 2077

Gry Newsy
8
0
1
8
0

CD Projekt chce pójść na ugodę z inwestorami, którzy pozwali firmę w sprawie okropnego stanu gry Cyberpunk 2077 na jej ubiegłoroczną premierę.

Proces produkcyjny gry Cyberpunk 2077 nie był usłany różami. Tytuł zaliczył wielokrotne obsuwy, a odpowiedzialne za tworzenie go studio CD Projekt RED tłumaczyło, że dzieje się tak tylko dlatego, że chce jeszcze bardziej dopieścić swoje największe dzieło. Mimo obietnic o wysokiej jakości produkcja ukazała się z okropnymi błędami technicznymi.

To pociągnęło za sobą szereg niekorzystnych dla firmy CD Projekt zdarzeń, jak usunięcie gry ze sklepu PlayStation, ogromna liczba zwrotów produktu czy spory spadek wartości akcji giganta. Stan produkcji doprowadził również do zbiorowego pozwu wniesionego przez inwestorów spółki z USA. Czuli się oni oszukani zapewnieniami o wysokiej jakości Cyberpunka 2077 i z tego powodu postanowili wejść z CD Projektem na drogę sądową.

CD Projekt chce zawrzeć ugodę z inwestorami

Po niecałym roku od premiery Cyberpunka 2077 firma podzieliła się ze światem informacją, że zawieszono wcześniej wspomniane postępowanie sądowe. Stało się tak na skutek wniosku o oddalenie sprawy z powodu potencjalnej próby negocjacji pomiędzy stronami konfliktu i ewentualnej ugody. Jeśli dojdzie do porozumienia, do sądu zostanie wniesiona prośba o zatwierdzenie ustalonych warunków.

Oczywiście zanim sąd przyjmie ugodę, będzie musiał dokonać dalszych obowiązków formalnych. Jednocześnie CD Projekt poinformował, że kompromis nie oznacza przyznania się przez firmę do winy. Chęć dojścia do konsensusu z powodami jest dość niespodziewanym krokiem ze strony spółki. Jeszcze jakiś czas temu analitycy stawiali CD Projekt na wygranej pozycji w starciu z inwestorami, a mimo to gigant zdecydował się pójść na ugodę.

Póki co firma nie poinformowała, na czym będzie polegać ugoda w tej sprawie i raczej nie spodziewamy się ujawnienia takich szczegółów.

8
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Nie ma co narzekać na Cyberpunka.Mimo iż gra była skazana od początku na delikatne nie powodzenie .Od samego początku ludzie ja krytykowali i wytykali błędy.To firma nie zostawiła z tym graczy tylko z upływem czasu jak tylko mogli starali się nam to wynagrodzić i naprawiali błędy… Pomimo wielu błędów nawet takich wręcz ” krytycznych” które miałem okazje osobiście doświadczyć. Z miłą chęcią ,spędziłem na niej ponad 300 godzin ,odajac jej ponad 12 dni swojego życia.Zdobylem platynę ,nie żałuję wcale wydanych na nią pieniędzy ani czasu jaki jej poświęciłem. W przeciwieństwie do fc6 na który straciłem aby 239zl. Zmarnowałem ponad 200 godzin ze swojego życia,nawet nie zdobyłem platyny ,zaliczyłem 92 procent gry i w końcu usunąłem ją z dysku…. Mimo iż nie było słychać o żadnych błędach na PS4.Ubisoft wypuścił aktualizacje gry ,która tak utrudniła grę że mimo chęci i woli w końcu się poddałem.Zwrocilem się o pomoc do twórcy gry .Opisałem wszystko dokładnie co nie pasuje,przesłałem screeny. Wyslalem do nich kilka wiadomości ,które razem mogły by się złożyć na małą ksiazke.Czekalem kilka dni na odpowiedź. Na każdą dostałem identyczna ,co oznaczało że odpowiedzi udzielił automat a oni sami mają gdzieś swoich klientów.Dlatego też usunąłem grę z dysku i się jej pozbyłem całkiem… Żałuję że wogule tą grę kupiłem.A firmie Ubisoft gratuluję podejścia do klienta. Więc dajcie spokój firmie CD projekt do której tak szczerze mówiąc nic nie mam.Niech ktoś może zainteresuje się Ubisoftem. A tak po za tym kontakt przez stronę też był utrudniony strasznie.Z tad wniosek : jak mają taką stronę to jakie mogą mieć gry?? Żenada…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *