Telewizor Philips 7900 Series 50PUS790612

Recenzje

09.12.2021 13:17

Telewizor Philips 7900 Series 50PUS7906/12 – recenzja. Gry, filmy i seriale z Ambilight w tle – jak to wygląda?

TV i VOD
70
0
4
70
0

Wrażenie, jakie na mnie wywarł telewizor Philips 7900 Series 50PUS7906/12 było szokujące. Jakie ma zalety i wady? U kogo się sprawdzi?

Jeżeli znacie to uczucie, kiedy wchodząc do sklepu z elektroniką nie wiecie, w którą stronę patrzeć i który telewizor może być lepszy od innych – zaręczam, że telewizor Philips 7900 Series 50PUS7906/12 z pewnością od razu rzuciłby się Wam w oczy.

Specyfikacja

 • Rozmiar ekranu – 50 cali / 126 cm
 • Format HD / Rozdzielczość – 4K UHD / 3840 x 2160
 • Częstotliwość odświeżania ekranu – 50 Hz / 60 Hz
 • Technologia obrazu – LED
 • Funkcje poprawy obrazu: czujnik światła, Ambilight: Trójstronny, Pixel Precise Ultra HD, Ultra Resolution
 • System Smart – Android TV
 • Wi-Fi
 • Łączność bezprzewodowa – Bluetooth
 • Przeglądarka internetowa
 • System i moc głośników – system 2.0 / 2 x 10 W
 • System dźwięku przestrzennego
 • Korektor dźwięku
 • Technologie dźwięku: AVL, Bluetooth Audio, Clear Dialogue (wyraźnie dialogi), Dolby Atmos, Dolby Audio, Dolby Bass Enhancement (wzmocnienie basów Dolby), DTS HD
 • Złącza: słuchawkowe, optyczne, CI+, Ethernet, 4x HDMI, 2x USB

Pierwsze wspólne chwile z telewizorem Philips 7900 Series 50PUS7906/12

Telewizor Philips 7900 Series 50PUS7906/12 od nowości umieszczony jest w standardowej kartonowej paczce, porządnie zapakowany – zabezpieczony styropianowymi wkładkami. 

Naszym zadaniem jest jedynie wyjęcie go oraz dokręcenie nóżek lub zamontowanie urządzenia na ścianie. Podłączenie telewizora do prądu jest dziecinnie proste, choć wtyczka jest nieco ukryta (najlepiej odnaleźć ją jeszcze przed umiejscowieniem telewizora w miejscu docelowym, aby nie marnować czasu na jej poszukiwanie).

Aspekty wizualne telewizora Philips 7900 Series 50PUS7906/12

Telewizor Philips 7900 Series 50PUS7906/12 charakteryzuje się smukłymi ramkami, eleganckim wyglądem i metalicznym wykończeniem. Jest nieco nieporęczny – waży ponad 12 kg, jego podstawa mierzy 73,2 cm – więc nie próbowałabym wyjmować telewizora z pudełka lub przenosić go w pojedynkę. Do zestawu dołączone są dwie nóżki – są lekkie i nie wyglądają najstabilniej ale mimo tego spełniają swoją rolę na piątkę z plusem i utrzymują urządzenie bez najmniejszego problemu. Elementem dopełniającym całości jest pilot, o którym więcej dowiecie się z późniejszej części niniejszej recenzji.

Gdy już wszystko jest omówione i podłączone – czas na pierwsze włączenie.

Telewizor Philips 7900 Series 50PUS7906/12
Telewizor Philips 50PUS7906/12 | Źródło: Philips

Sprawdź też: Telewizor z Ambilight – zmieni Twoje życie? Czy Ambilight to tylko ciekawy dodatek?

Funkcja Ambilight

Już od pierwszego kliknięcia na pilocie przycisku on/off można poczuć radość. Wraz z ekranem z trzech stron włączają się LED-y otaczające obraz z tyłu telewizora (z góry oraz po bokach). Funkcja Ambilight wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie – przechodzenie kolorów poza obraz daje poczucie pewnego rodzaju przeniknięcia filmu, serialu lub gry do rzeczywistości. Sprawia również wrażenie, że telewizor wydaje się znacznie większy, mimo iż 50 cali to i tak całkiem sporo. 

Jednym kliknięciem na pilocie można ustawić jaki poziom naświetlenia nam odpowiada – do wyboru jest 5 opcji, od słabego, delikatnego oświetlenia aż po bardzo nasycone, żywe barwy. Możliwa jest także opcja całkowitego wyłączenia podświetlenia Ambilight lub ustawienie stałego światła w jednym, wybranym przez siebie kolorze i natężeniu.

Jakość obrazu

Obraz, który zapewnia nam telewizor Philips 7900 Series 50PUS7906/12 jest doskonały. Wyrazisty kontrast, idealne nasycenie kolorystyczne i perfekcyjna ostrość. Tak wyrazistych barw nie powstydziłby się żaden – nawet znacznie droższy telewizor. Oglądanie na nim zarówno filmów przyrodniczych – pełnych kolorowych zwierząt, jak i skradanie się w ciemnych zaułkach Resident Evil Village pozwala na dostrzeżenie każdego szczegółu.

Jedyny mały problem, który zauważyłam jest taki, że czasem “świruje jasność”. Dzieje się tak podczas gdy na ekranie przeważają ciemne kolory (raczej tylko w filmach/serialach) – jasność delikatnie mruga, raz jaśniej, a raz ciemniej aż do zmiany sceny, a tym samym kolorystyki na jaśniejszą. 

Dźwięk

Jakość dźwięku, którą oferuje telewizor Philips 7900 Series 50PUS7906/12 jest na bardzo wysokim poziomie. Zarówno utwory muzyczne, jak i kwestie aktorów w filmach brzmią czysto i wyraźnie. Zakres dźwięku jest bardzo szeroki, a głośność ustawiona na poziomie 25-30 jest wystarczająca, aby wszystko dosłyszeć.

Telewizor Philips 7900 Series 50PUS7906/12 - ognisko, ambilight
Ambilight zapewnia złudzenie obrazu przenikającego poza telewizor

Szybkość i intuicyjność systemu

Z szybkością oraz intuicyjnością bywa różnie – szczególnie gdy mowa jest o systemie Android TV. Przeklikując przez różne opcje, przewijając filmy oraz grając w gry doszłam do następujących wniosków.

Mając doświadczenie z powolnymi systemami na telewizorach – Philips 7900 Series 50PUS7906/12 to demon prędkości. Każde kliknięcie, zmiana wejścia HDMI, przewijanie bardzo długiego filmiku na YouTube odbywa się w okamgnieniu. Wyjątkiem bywają filmy w rozdzielczości 4K – przy nich zdarza mu się zacinać.

To w jaki sposób zbudowane jest menu telewizora Philips 7900 Series 50PUS7906/12 oraz jak rozmieszczone są przyciski na pilocie można podsumować jednym słowem – intuicyjność. Nie sposób zabłądzić tu w opcjach, a dodatkowo system urządzenia, czyli Android TV, wyglądem bardzo przypomina działanie innych urządzeń z Androidem (tabletów, telefonów komórkowych), które niemalże każdy z nas chociaż raz miał w ręku. Dzięki temu oprogramowaniu możemy również ściągać przeróżne aplikacje, które działają bez najmniejszego problemu. 

Najsłabsze ogniwo – pilot

Pilot to jedyny element, którego budowy nie jestem w stanie zrozumieć. Fajnie, że ma przyciski, dzięki którym od razu można zarządzać Ambilight’em, włączyć YouTube, Netflixa albo zmienić wejście HDMI – lecz wygoda jego użytkowania pozostawia wiele do życzenia.  

Pilot jest strasznie długi, przez co przesuwanie ręką na przykład z poziomu włącznika do klawiatury numerycznej nie jest możliwe, chyba że podeprzemy o coś pilota. Producent mógłby choć trochę skrócić ten element – w szczególności, że u jego podstawy jest kilka centymetrów wolnego miejsca, które nie ma na sobie ani jednego przycisku.

Pilot do telewizora 50PUS7906/12
Pilot posiada na wiele opcji, lecz jest dosyć nieporęczny

Czy Philips 7900 Series 50PUS7906/12 jest przygotowany na technologię DVB-T2/HEVC?

W marcu 2022 zostanie wprowadzony standard DVB-T2/HEVC. Jego zadaniem będzie przekazywanie sygnału, dźwięku oraz obrazu w znacznie lepszej jakości niż dotychczas. Telewizory, które nie mają wbudowanej tej technologii będą musiały być wspomagane dodatkowym sprzętem.

Przeglądając specyfikację telewizora można natknąć się na wzmiankę o tym, że obsługuje on następujące standardy: DVB-T (MPEG-4), DVB-T2 (HEVC), DVB-S, DVB-S2, DVB-C. Nie trzeba więc się martwić o konieczność kupna specjalnego dekodera – Philips 7900 Series 50PUS7906/12 jest na bieżąco.

Podsumowanie – czy polecam telewizor Philips 7900 Series 50PUS7906/12?

Rozpatrując telewizor Philips 7900 Series 50PUS7906/12 pod różnymi kątami – telewizorów do 3000 zł, sprzętów mających więcej zalet niż wad, a także urządzeń, które zwracają na siebie uwagę – uważam, że warto!

Telewizor Philips 7900 Series 50PUS7906/12 - salon, kanapa, obsługa telewizora
Intuicyjność menu telewizora pozwala na łatwą obsługę urządzenia | Źródło: Philips

Sprawdź też: Recenzja odkurzacza bezprzewodowego Philips 7000 Series SpeedPro Max – czy czas pożegnać klasyczny model „na kablu”?

Telewizor jest przystosowany do najnowszych technologii, posiada świetną jakość obrazu i dźwięku – cechuje się szybkością i intuicyjnością. Poleciłabym go zarówno dla graczy, osób oglądających masę filmów i seriali, jak i fanów teleturniejów i meczów. Niezależnie od wybranej rozrywki, jako urządzenie do 3000 zł – telewizor Philips 7900 Series 50PUS7906/12 z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Materiał powstał we współpracy z firmą Philips, która dostarczyła telewizor Philips 7900 Series 50PUS7906/12 do testów.

70
0

Podziel się:

Komentarze (4)

Mnie Philips przekonał do siebie podświetleniem. Obecnie nie wyobrażam sobie oglądania filmów wieczorem bez Ambilight.

Konkretna i rzeczowa recenzja. Akurat jeśli chodzi o telewizory Philipsa to niezależnie od przeznaczenia spisują się dobrze. Seriale, Netflix, sport, konsola, obraz zawsze wygląda wyśmienicie.

Bardzo ciekawy sprzęt w tej kategorii. Opis rzeczowy i zachęcający do zainteresowania się tym modelem odbiornika TV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *