miecz świetlny prawdziwy

Poradniki

12.09.2023 09:22

Prawdziwy miecz świetlny – czy istnieje? Jak zrobić go samemu?

Gadżety Star Wars
5
0
1
5
0

Prawdziwy miecz świetlny to marzenie niejednego fana Star Wars. Do tej pory powstało już kilka imponujących replik. Jak stworzyć własny miecz świetlny? Czy istnieje prawdziwy? Sprawdź poniżej!

Z pewnością nie tylko fanom, ale i również wielu osobom, które choć raz obejrzały Star Wars, przyszło na myśl pytanie, czy istnieje prawdziwy miecz świetlny przecinający wszystko, co napotka na swojej drodze. W końcu tak działały miecze świetlne, którymi posługiwali się doskonale znani miłośnikom tego uniwersum rycerze Jedi. Na pewno pamiętacie miecz świetlny mistrza Jedi, którym był Obi Wan Kenobi. Posiadał charakterystyczną rękojeść oraz laser z błękitną wiązką światła. Świetlny miecz nie był tylko i wyłącznie orężem rycerzy Jedi, ale także tych będących po tej drugiej, ciemnej stronie Mocy. Oczywiście w tym przypadku chodzi o Darth Vadera i jego świetlny miecz, który również zapisał się w popkulturze.

Jeśli chcesz wiedzieć, czy istnieje prawdziwy miecz świetlny i jak zbudować miecz świetlny samemu w domowych warunkach, zapoznaj się z tekstem poniżej.

Prawdziwy miecz świetlny od Disneya

Wyobraź sobie, jakie było ogromne zdziwienie uczestników konferencji Disneya na cyklicznym wydarzeniu kulturalnym South by Southwest w stolicy Teksasu, które miało miejsce w marcu 2023 roku. Podczas prezentacji prezes Walt Disney World trzymał w ręku rękojeść miecza. Wszyscy uczestnicy byli świadkami tego, jak po naciśnięciu przycisku, ku ogromnemu zaskoczeniu, pojawiło się niebieskie ostrze oraz doskonale znany fanom Star Wars charakterystyczny dźwięk.

Miecz świetlny prezentował się niesamowicie i bardzo przypominał miecz Jedi, jakim w trylogii stworzonej przez George’a Lucasa posługuje się mistrz Obi Wan Kenobi. Z pewnością tak skonstruowany miecz świetlny Star Wars stał się największym marzeniem niejednego fana. Niestety na ten moment miecz świetlny Disneya nie jest dostępny w sprzedaży.

miecz świetlny star wars
Trzeba przyznać, że miecz świetlny zaprezentowany na konferencji przez Disneya jest niemal identyczny do tego z filmu | Źródło: metro.co.uk

Sprawdź też: Peleryna niewidka to jedno z dziecięcych marzeń. Czy istnieje naprawdę?

Na szczególną uwagę zasługuje mechanizm miecza świetlnego, który opiera się na niewielkich silnikach ukrytych w rękojeści. Odpowiadają za wysuwanie, a następnie chowanie ostrza, które jest podświetlane od wewnątrz. Oczywiście nie jest to prawdziwa broń, która swoim ostrzem za jednym ruchem przecina wszystko, co stanie jej na drodze, a gadżet, który przypomina prawdziwy miecz świetlny.

Fan stworzył prawdziwy miecz świetlny!

Czy można stworzyć miecz świetlny prawdziwy? Okazuje się, że tak i dowiódł tego niejeden fan Star Wars. Miecz świetlny został skonstruowany między innymi przez grupę Hacksmith Enternainment, która prowadzi swój kanał na YouTube. Mają za sobą już kilka prototypów mieczy świetlnych – w każdym z prototypów pojawiał się problem z ostrzem, ponieważ do tej pory stosowali stały rdzeń. Po mniej i bardziej udanych próbach udało się opracować prawie że doskonały prawdziwy miecz świetlny.

Miecz świetlny można wyłączyć i włączyć, a ostrze stanowi rozgrzana do ponad 2200 stopni Celsjusza plazma. To już nie jest zabawka, a prawdziwy miecz świetlny, z którym trzeba uważać. Niestety, nie jest to kieszonkowy miecz, a do jego funkcjonowania potrzebne jest dodatkowe wyposażenie.

Na tym nie koniec. Kolejny fan trylogii Star Wars Allen Pan wyprodukował miecz świetlny z elementów wydrukowanych na drukarce 3D. Ostrze miecza świetlnego jest słupem ognia, a kolor np. z niebieskiego na zielony zmienia za pomocą kwasu borowego. Miecz świetlny aktywuje się za pomocą przycisku, a jego naciśnięcie generuje dźwięk zbliżony do tego, jaki pojawiał się przy aktywacji miecza Star Wars.

Jak zrobić miecz świetlny samemu?

Jak zrobić miecz świetlny prawdziwy w domowych warunkach bez kryształów kyber? Możesz zrobić miecz świetlny, który będzie wyglądał jak prawdziwy w łatwy i co najważniejsze niedrogi sposób. Do stworzenia miecza będzie Ci potrzebna: taśma LED, długi profil do taśmy wraz z kloszem (lub dwa krótsze), rurka PVC, taśma dwustronna, mocna taśma typu duck tape, taśma izolacyjna, koszyk na baterie, nasuwki, przewody, przełącznik i baterie, a także narzędzia m.in. nożyczki, lutownica i kombinerki.

Tworzenie miecza świetlnego należy zacząć od połączenia przewodów i przełącznika z koszyczkiem baterii, tak aby znajdujące się w nim baterie mogły zasilać taśmę LED, a przełącznik odcinać dopływ prądu. Gotowy koszyczek z bateriami i przewodami umieść w przeciętej w poprzek rurce PVC, którą wcześniej skróć do odpowiadającej Tobie długości (to będzie trzon miecza). Za pomocą lutownicy połącz przewody wystające z koszyczka baterii z taśmą LED. Po połączeniu zaizoluj miejsce taśmą izolacyjną. Na trzon możesz nasunąć nasuwkę, która będzie kończyła górną część rękojeści miecza.

Sprawdź też: Star Wars Jedi: Ocalały – recenzja. Moc jest tu silna

Następnie do dwóch profili (jeśli masz jeden długi, przetnij na pół), które będą tworzyć ostrze miecza, przyklej taśmę dwustronną (dwa profile przyklej do siebie gładkimi powierzchniami, dzięki temu ostrze będzie świecić z obydwóch stron). Połączoną z koszyczkiem taśmę LED przyklej do naklejonej na profile taśmy dwustronnej i nałóż klosz z każdej strony. Trzon oraz pozostałe elementy miecza zabezpiecz taśmą duck tape, tak aby wszystkie części stabilnie trzymały się całości.

Już teraz wiesz, jak zbudować miecz świetlny prawdziwy. Jeżeli masz problem na którymś etapie, zrób ten krok według własnego uznania, a wynik końcowy i tak będzie rewelacyjny.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Najlepsze repliki mieczy świetlnych – Saberforge czy Ultrasabers?

Saberforge i Ultrasabers to znane firmy produkujące repliki mieczy świetlnych. Trudno jednoznacznie określić, która z nich produkuje najlepsze repliki mieczy. Obydwie zasługują na uznanie, a ich miecze są wyjątkowe, o czym świadczy duża popularność tych firm. Prezentują się imponująco, a przy aktywacji oraz każdym ruchu generowany jest charakterystyczny dźwięk. Co więcej, jak ma to miejsce m.in. w Ultrasabers, istnieje możliwość zamówienia spersonalizowanej repliki miecza świetlnego. Niewątpliwie taki miecz świetlny, a dokładniej jego replika ze Star Wars jest świetną propozycją na prezent dla fanów i miłośników trylogii George’a Lucasa.

5
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *