jak pobrać sterowniki do karty graficznej nvidia

Poradniki

15.02.2023 02:08

Jak pobrać sterowniki do karty graficznej NVIDIA?

Komputery Podzespoły
5
0
0
5
0

Jeżeli nie wiesz, jak pobrać sterowniki do karty graficznej NVIDIA i na czym polegają różnice w ich rodzajach, trafiłeś do właściwego miejsca – oto przewodnik po świecie sterowników do tych kart graficznych!

Karty graficzne są istotny element każdego komputera. By jednak karta graficzna działała w odpowiedni sposób, konieczne jest również oprogramowanie, które będzie ją w odpowiedni sposób obsługiwało, czyli sterownik.

W przypadku karty graficznej Nvidia proces pobierania sterowników może być naprawdę prosty, choć to oczywiście zależy od metody, na jaką ostatecznie się zdecydujemy. To właśnie dlatego sprawdźmy jak pobrać sterowniki do kary graficznej Nvidia, jak przebiega aktualizacja sterowników i czym są takie kwestie, jak GeForce Expercience, Nvixia Studio czy Game Ready.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Jak pobrać sterowniki do karty graficznej NVIDIA z wykorzystaniem oprogramowania NVIDIA GeForce Experience?

Z pomocą programu Nvidia GeForce Expercience, pobieranie i aktualizowanie sterowników jest naprawdę proste. By oprogramowanie działało na naszym komputerze, konieczne jest posiadanie karty graficznej z serii GeForce. Uruchamiając je i wchodząc z zakładkę Sterowniki będziemy mogli sprawdzić, czy do naszej karty graficznej zostało w ostatnim czasie wypuszczone nowe oprogramowanie. Jeżeli tak jest, będzie mogli kliknąć Pobierz. Gdy sterownik zostanie już ściągnięty, będziemy mogli szybko rozpocząć instalację.

W jej trakcie ekran naszego komputera może na kilka sekund gasnąć lub zmienić rozdzielczość – nie musimy się tym martwić, bowiem oznacza to, że stare pliki zastępowane są nowymi. Po chwili cały proces się zakończy, a my będziemy mogli cieszyć się nowymi sterownikami.

W zależności od tego, jaki tym karty posiadamy, będziemy mogli również spotkać się ze sterownikami Game Ready, które są zoptymalizowane pod kątem wydajności w grach. Sterowniki Nvidia Studio wspomagają zaś pracę przy tworzeniu muzyki, obróbce zdjęć, montażu filmów czy generowaniu grafiki 3D.

Sprawdź też: Sterowniki NVIDIA Game Ready i Studio – dwa oblicza tej samej karty graficznej

Jak pobrać sterowniki do karty graficznej NVIDIA manualnie ze strony producenta?

Nie posiadamy programu GeForce Experience? Nic nie stoi na przeszkodzie, by pobrać sterowniki bezpośrednio ze strony producenta. Po wejściu na nią wybieramy typ, serię i rodzinę naszej karty, system operacyjny, a także typ sterownika i jego język. Następnie otrzymamy listę możliwych do pobrania sterowników. Dalsze kroki wyglądają bliźniaczo względem instalacji w GeForce Experience. 

Aktualizacja sterowników w systemie operacyjnym Windows

Najnowsze sterowniki możemy również wyszukać bezpośrednio przez nasz system. Musimy wejść w Panel Sterowania, a w zakładce Sprzęt i dźwięk znaleźć panel Menedżer urządzeń. Z jego pomocą znaleźć należy naszą kartę graficzną, kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Aktualizuj sterownik.

Sterownik GRD vs. SD – który wybrać?

Jak już wspominaliśmy, sterownik GRD (Game Ready Driver) sprawdzi się o wiele lepiej przy użytku w grach, zaś sterownik SD (Studio Driver) do działań kreatywnych, mocno obciążających kartę graficzną. Ostateczny wybór zależy od tego, do czego częściej wykorzystujemy nasz komputer.

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *