jak odebrac paczke z paczkomatu

Poradniki

18.05.2021 18:10

Jak odebrać paczkę z Paczkomatu przy pomocy aplikacji, z kodem

Online
8
0
0
8
0

Zastanawiasz się, jak odebrać paczkę z Paczkomatu? Nie wiesz, czy możesz dokonać płatności za pobraniem w Paczkomacie? Chcesz wiedzieć, jak odbierać paczki telefonem? Odpowiadamy na pytania dotyczące najwygodniejszej formy dostawy. Sprawdź, jakie to proste i zamów przesyłkę do Paczkomatu.

Paczkomaty – wygodna forma dostawy

Paczkomaty stały się jedną z najpopularniejszych form przesyłania paczek w Polsce. Robiąc zakupy w sklepie internetowym, możesz wybrać Paczkomat spośród opcji dostawy. Wiele sklepów, choć jeszcze nie wszystkie, oferuje dostarczenie produktów do Paczkomatu InPost.

Co to właściwie jest Paczkomat? Paczkomat to maszyna składająca się z wielu skrytek, z których możesz odbierać przesyłki 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Paczkomaty znajdują się w łatwo dostępnych miejscach publicznych, np. przy marketach czy stacjach benzynowych. Przy zamówieniu przesyłki sam decydujesz, w którym punkcie chciałbyś odebrać paczkę – lista Paczkomatów InPost jest dostępna na stronie inpost.pl/znajdz-paczkomat.  Spis punktów jest widoczny także podczas składania zamówienia w sklepie internetowym – możesz wybrać odpowiednie miejsce z mapki lub wpisać adres, który Cię interesuje. Przesyłkę możesz zamówić do dowolnego Paczkomatu InPost, wybór nie musi być związany z Twoim miejscem zamieszkania.

Wybierając dostawę do Paczkomatu, nie musisz czekać na kuriera, ani odbierać przesyłek z punktów kurierskich. Oprócz wyboru najbliższego Paczkomatu możesz jeszcze określić, kiedy odebrać przesyłkę, nie ma ograniczenia czasowego, Paczkomaty działają całodobowo.

Twoje dane są zabezpieczone, ponieważ do skorzystania z usługi potrzebny jest jedynie Twój numer telefonu i adres wybranego Paczkomatu. Nie musisz podawać swojego nazwiska i adresu przy odbiorze przesyłki, więc żadna niepowołana osoba nie ma do nich dostępu.

Kiedy przesyłka dociera na miejsce, otrzymujesz wiadomość o jej dostarczeniu. Paczka będzie na Ciebie czekać w skrytce wybranego Paczkomatu. Jeżeli nie możesz odebrać przesyłki, wystarczy, że udostępnisz kod odbioru zaufanej osobie, która zrobi to za Ciebie. 

W jaki sposób można odebrać paczkę z Paczkomatu?

Jeżeli chcesz skorzystać z opcji dostawy przesyłki do Paczkomatu InPost przy zakupach internetowych, musisz podać swój numer telefonu oraz adres e-mail. Korzystając ze smartfonu, możesz pobrać aplikację InPost i zarejestrować swoje konto. Dzięki temu możesz śledzić swoje paczki. Po zainstalowaniu mobilnej aplikacji InPost zyskujesz też dodatkową opcję odbioru przesyłki – w sposób bezdotykowy.

Jak odebrać paczkę z paczkomatu - pudełko, otwieranie
Możesz czekać na kuriera, albo wygodnie odebrać paczkę z paczkomatu w dogodnym dla Ciebie momencie

Jeżeli nie posiadasz aplikacji, odbiór paczki przebiega z wykorzystaniem kodu, który otrzymujesz w wiadomości SMS lub e-mail. W tym przypadku wystarczy, że na ekranie znajdującym się przy wybranym przez Ciebie Paczkomacie InPost wpiszesz swój numer telefonu oraz kod odbioru przesyłki.

Następnie otworzy się odpowiednia skrytka, a na ekranie wyświetli się informacja o jej położeniu w Paczkomacie, dzięki czemu szybko zlokalizujesz swoją paczkę. Ta funkcja znacznie skraca czas odbioru przesyłki, całość trwa zaledwie kilka sekund.

Paczkę z Paczkomatu InPost możesz odebrać na kilka sposobów. Dowiedz się, jak odebrać paczkę z Paczkomatu bezdotykowo i sprawdź, jak korzystać z Paczkomatu z pomocą telefonu. Z wygodnej usługi logistycznej dostarczania przesyłek do Paczkomatu skorzystasz także, wybierając opcję płatności za pobraniem – przeczytaj jak to zrobić.

Odbieranie paczki przy pomocy aplikacji

Aplikacja InPost to punkt konieczny w procesie automatyzacji systemu Paczkomatów. Dzięki niej zyskujesz dostęp do najszybszych sposobów odbioru swojej przesyłki. Po zarejestrowaniu się otrzymujesz dostęp m.in. do funkcji otwarcia skrytki zdalnie. Jak zatem odebrać paczkę z Paczkomatu bez kodu, telefonem? Nie jest to skomplikowane.

Interfejs aplikacji mobilnej pokazuje listę Twoich przesyłek. Wybierz dostarczoną paczkę z listy i zobacz, jakie masz możliwości otwarcia skrytki. Jeżeli otrzymałeś wcześniej powiadomienie, że Twoja paczka jest umieszczona w Paczkomacie, wystarczy, że klikniesz szybki skrót – treść powiadomienia na Twoim smartfonie – i zostaniesz przekierowany automatycznie do opcji odbioru przesyłki.

Jak odebrać paczkę z Paczkomatu bezdotykowo? Aby otworzyć skrytkę zdalnie, podejdź do swojego Paczkomatu i wybierz w aplikacji opcję Otwórz zdalnie. Nie musisz wchodzić w żadne interakcje na ekranie znajdującym się przy maszynie ze skrzynkami. Aplikacja otworzy odpowiednie drzwiczki i pokaże Ci lokalizację Twojej paczki w Paczkomacie. Wystarczy, że wyjmiesz paczkę i zamkniesz drzwiczki. 

Jak odebrać paczkę z kodem QR?

Chciałbyś odebrać paczkę z Paczkomatu z użyciem kodu QR? Kod otrzymujesz w wiadomości e-mail. Możesz też skorzystać z tej opcji w aplikacji mobilnej. Podejdź do Paczkomatu i przygotuj swój kod na ekranie smartfonu.

Na ekranie Paczkomatu InPost wybierz opcję Odbierz paczkę. Następnie zeskanuj swój unikalny kod QR, przykładając go do czytnika. Paczkomat otworzy Twoją skrytkę – wyjmij z niej paczkę i zamknij drzwiczki. W ten sposób szybko i sprawnie odbierzesz swoją paczkę.

Jak odebrać paczkę z Paczkomatu płacąc za pobraniem?

Zamówiłeś przesyłkę i zastanawiasz się, jak odebrać paczkę z Paczkomatu za pobraniem? Jest to bezpieczna i równie szybka forma odbioru przesyłki tak, jak w przypadku zamówień przedpłaconych. Jak działa płatność za pobraniem w Paczkomacie? Wyjaśniamy wszystkie wątpliwości.

Jeżeli chcesz opłacić przesyłkę przy odbiorze, możesz to zrobić, korzystając z Paczkomatu InPost. Płatność przy paczkomacie odbywa się na kilka sposobów. Najwygodniejsze z nich to użycie karty lub kodu BLIK.

Odebranie takiej przesyłki odbywa się w prosty sposób, tak jak w przypadku wcześniej opłaconego zamówienia, przy Paczkomacie wpisujesz swój numer telefonu i kod odbioru przesyłki. Na ekranie pojawiają się instrukcje – postępuj zgodnie z nimi. Użyj terminala, który wbudowany jest w maszynę. Po dokonaniu płatności skrytka otworzy się i uwolni paczkę.

Chcesz zapłacić BLIK-iem? Po wpisaniu numeru telefonu i kodu odbioru przesyłki (możesz też zeskanować kod QR) otworzy się panel płatności. Na ekranie Paczkomatu InPost wybierz opcję BLIK. Wpisz kod, który wyświetli się w Twojej aplikacji bankowej. Skrytka otworzy się natychmiast po zatwierdzeniu płatności.

Paczkomaty InPost to wygodna forma dostawy przesyłek, która wciąż się rozwija, aby dopasować się do oczekiwań klientów. W dobie pandemii istotne jest zachowanie środków bezpieczeństwa, dlatego InPost umożliwia odbieranie paczek bezkontaktowo.

Jeżeli jeszcze nie wypróbowałeś tej opcji, nie czekaj – sprawdź, jak proste może być odbieranie przesyłek o wybranej przez Ciebie porze, podczas wizyty w markecie, a może w drodze do pracy? Odbiór przesyłki z Paczkomatu InPost jest prosty i zajmuje niewiele czasu.

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *