premium mobile co to za sieć

Technologia

23.01.2023 13:19

Premium Mobile – co to za sieć? Opinie, oferta

Telefony i tablety
15
0
0
15
0

Premium Mobile to jeden z pierwszych polskich operatorów MVNO, czyli wirtualnej telefonii komórkowej. Na jakich zasadach działa więc Premium Mobile, jak prezentuje się oferta, a także co sądzą o tej sieci byli i obecni klienci?

Na polskim rynku jesteśmy w stanie natrafić na wielu różnych operatorów. Jedni chcą przekonać nas swoimi wyjątkowymi usługami, którymi nie może powstydzić się konkurencja, inni zaś stawiają raczej na rozsądne ceny. Najczęściej nasza uwaga obraca się wokół paru najpopularniejszych sieci komórkowych, które dominują polski rynek, lecz ten kryje przed sobą o wiele więcej. Ciekawym przykładem jest tutaj Premium Mobile – operator działający na dość wyjątkowych zasadach. Dzisiaj pochylimy się nad tym, czym tak właściwie jest ta sieć i co ma nam tak właściwie do zaoferowania.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Premium Mobile – co to za firma?

Wiele osób może w tym momencie zastanawiać się co to jest za sieć. Nie mówimy tutaj bowiem o całkowitej czołówce polskiego rynku, lecz raczej o operatorze, który dopiero stara się budować swoją pozycję. Premium Mobile jest przykładem telefonii wirtualnej, a więc opierającej swoje struktury o te wykorzystywane przez większego operatora. Pozwala to chociażby na mniejsze zaangażowanie finansowe, na przykład w siedziby, konstrukcję sieci i tak dalej.

Wirtualne telefonie komórkowe muszą swoje ubytki czymś jednak nadrabiać, a najczęściej możemy to zauważyć w przypadku ceny. Oczywiście do tego punktu zdążymy jeszcze przejść, lecz możecie już chyba się domyślić, że takie usługi, jak Internet czy MMS są oferowane w dość atrakcyjnej cenie.

Kto jest właścicielem Premium Mobile? Obecnie zarząd telefonii składa się z trzech osób – Michała Sobolewskiego, Krzysztofa Hyba oraz Dariusza Trzeciaka. Prezesem i założycielem Premium Mobile jest jednak Marcin Wieczorkowski, który wcześniej pracował u takich operatorów, jak Era (obecnie T-Mobile), Play czy Virgin Mobile. Doświadczenie zebrane przez lata pracy pozwoliło na stworzenie nowej firmy, która, co ciekawe, pozyskuje obecnie najwięcej nowych abonentów, powoli wbijając się w rynek. 

premium mobile sieć telefoniczna
Właścicielem marki jest Plus, dlatego nie musisz się obawiać, że to jakaś podejrzana firma

Czy Premium Mobile należy do Plusa?

Specyfika wirtualnych telefonii komórkowych sprawia, że konieczne jest bazowanie na nieswojej sieci. Sprawia to, że bardzo ważnym elementem poprawnego działania takiego operatora jest nawiązanie współpracy z inną spółką, która taką infrastrukturę i technologię posiada. W tym przypadku jest to Plus, który równocześnie jest mniejszościowym właścicielem Premium Mobile.

Od kilku miesięcy planowane są dalsze działania sieci Plus na tym polu. Mówi się o całkowitym wykupieniu  akcji Premium Mobile. Na razie jednak nie doszło do oficjalnej zmiany, choć obie strony przyznają, że tak naprawdę jest to tylko i wyłącznie kwestia czasu. Gdy zastanawiacie się więc w przypadku Premium Mobile jaka sieć zajmuje się obsługą tego operatora, odpowiedź jest prosta – chodzi o Plusa.

Sprawdź też: Telefon do 500 zł – jaki wybrać? Najlepsze tanie telefony w 2023

Czy w Premium Mobile są telefony?

Większość operatorów posiada w swojej ofercie nie tylko usługi, ale również i telefony. Dzięki temu możliwe jest sprawne łączenie kupna smartfona razem z chociażby abonamentem. Przypominamy jednak, że Premium Mobile jest siecią wirtualną, opierającą się tylko na dostarczaniu usług telefonicznych. Na ten moment nie znajdziemy tam więc ofert sprzedażowych telefonów.

Podobnie zresztą sytuacja wygląda w przypadku punktów fizycznych. Salony dedykowane temu operatorowi nie istnieją. Możemy mówić o konkretnych punktach, które stanowią swego rodzaju salony dealerskie, lecz Premium Mobile swoich salonów w całym znaczeniu tego słowa nie posiada.

pakiety premium mobile
Pakiety wypadają naprawdę tanio! | źródło: premiummobile.pl

Jak działa Premium Mobile?

Premium Mobile oferuje swoim klientom wiele zróżnicowanych pakietów, dzięki którym każdy jest w stanie dostosować je do swoich potrzeb. Na pierwszy ogień wysuwa się sześć odmian abonamentu Freedom. Cena najtańszego pakietu FreedomPL, w którym to otrzymujemy rozmowy i SMS-y bez limitu oraz 3GB Internetu kosztuje zaledwie 16,70 złotych miesięcznie! Od poziomu Freedom2 (24,70 zł) w górę otrzymujemy również darmowe MMS-y (w Premium Mobile konfiguracja MMS jest naprawdę prosta), a w najdroższym pakiecie za 54,70 złotych otrzymujemy dodatkowo aż 110GB Internetu! Warto podkreślić, że w każdym przypadku nie mamy również do czynienia z opłatą aktywacyjną. Pakiety Freedom3, Freedom4 oraz Freedom5 oferują również obsługę standardu 5G.

Jeżeli chodzi o roaming, nie znajdziemy tutaj żadnych darmowych pakietów, lecz cena usług poza granicami naszego kraju jest standardowa. Szczegóły można sprawdzić na stronie internetowej operatora. Warto jednak podkreślić, że minuta połączenia telefonicznego w Unii Europejskiej kosztuje 8 groszy, zaś 1GB Internetu to koszt 9,52 złotych. Nie wiesz w przypadku Premium Mobile jak sprawdzić Internet? Wystarczy zadzwonić pod numer *136# – w komunikacie wygenerowanym automatycznie otrzymamy wszelkie niezbędne informacje.

Swoim kontem możemy również zarządzać poprzez Premium Mobile panel klienta. Dostęp jest naprawdę prosty i pozycji tego panelu możemy kompleksowo zarządzać naszym kontem abonenta.

https://www.youtube.com/watch?v=NW044bHn6Y4

Wyciek danych Premium Mobile – bezpieczeństwo sieci

W 2021 roku miał miejsce incydent, który mocno nadszarpnął wizerunkiem sieci Premium Mobile. 9 sierpnia tamtego roku doszło bowiem do ataku na serwery operatora, przez co doszło do wycieku poufnych danych abonentów. Reakcja była szybka – podjęto działania zabezpieczające, każdy klient został poinformowany o zaistniałej sytuacji SMS-em, zaoferował darmowe alerty BIK na wypadek sytuacji, gdyby ktoś próbował wykorzystać dane, a także rozpoczęto współpracę z organami ścigania. 

Chociaż wyciek danych miał miejsce prawie dwa lata temu, wiele osób nadal z pewnym dystansem podchodzi do tej sieci, chociaż ta wyciągnęła wnioski i od tej pory nie było już żadnych kłopotów z hakerami. Na przykład obecnie w Premium Mobile logowanie opiera się na autoryzacji dwuetapowej, co staje się już powoli absolutną podstawą w przypadku ochrony danych poufnych.

Sprawdź też: Wi-Fi Calling – co to jest i jak włączyć? Poradnik

Opinie użytkowników na temat Premium Mobile

Czy w przypadku Premium Mobile opinie idą w parze z liczbą przybywających klientów i rewolucyjnym podejściem na rynku telefonii? Z reguły tak – klienci narzekają na przejrzystość umów, są bardzo zadowoleni z tego, jak działa w sieci kontakt i obsługa klienta, a wiele osób zwraca również uwagę na świetny status ceny do jakości. Niektórzy zwracają uwagę na to, że czasem trochę do życzenia może pozostawiać jakość sygnału, a także fakt, że brakuje pakietów rozszerzających chociażby funkcjonalność sieci za granicą.

15
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *