plakat filmu priscilla

Rozrywka

26.01.2024 14:04

Priscilla – kiedy premiera? Zwiastun, obsada, fabuła

Filmy i seriale
6
0
0
6
0

Priscilla to film o żonie króla Rock and rolla – Elivsa Presleya. Produkcja z Austinem Butlerem przyjęła się bardzo dobrze – czy dzieło Sofii Coppola odniesie podobny sukces? Przyjrzyjmy się bliżej temu tytułowi! 

Elvis Presley jest jednym z najbardziej szanowanych i rozpoznawalnych symboli kultury amerykańskiej. Jego niezaprzeczalny talent muzyczny i charyzma zrobiły ogromne wrażenie na świecie, a jego legenda wciąż żyje. Ostatnio przypomniał o sobie dzięki filmowi Elvis w reżyserii Baza Luhrmanna, nominowanemu do Oscara, który okazał się wielkim sukcesem dla Warner Bros. Discovery. 

W tym roku Sofia Coppola przedstawia własną interpretację tej historii w filmie Priscilla, opartym na wspomnieniach nie króla Rock and rolla, a jego żony – Priscilli Presley. Coppola, znana z eksplorowania nietypowych postaci i relacji, oraz tworzenia filmów z kobiecej perspektywy, jest uważana za idealną reżyserkę do opowiedzenia tej historii. Film „Priscilla” obiecuje nowe spojrzenie na życie Presleyów. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej produkcji? Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na jej temat! 

Priscilla – kiedy premiera w Polsce?

Priscilla oficjalnie zadebiutuje w Polsce 9 lutego 2024 roku, czyli lekko ponad 3 miesiące  po premierze w USA. Główne zdjęcia do filmu rozpoczęły się w Toronto 24 października 2022 roku, a zakończyły się na początku grudnia.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

O tym, że film powstaje, dowiedzieliśmy się w 2022 roku, kiedy to Sofia Coppola ogłosiła, że wyreżyseruje adaptację wspomnień Priscilli Presley, czyli Elvis and Me. W rolach głównych Jacob Elordi jako Elvis i Cailee Spaeny jako Priscilla. Coppola była zainspirowana historią Priscilli, a wybór Spaeny do głónej roli wynikał z jej zdolności do oddania postaci w różnych etapach życia. Elordi został wybrany na Elvisa ze względu na jego charyzmę. Lisa Marie Presley, która zmarła w 2023 roku, wyraziła krytykę wobec scenariusza, twierdząc, że jej ojciec został w nim przedstawiony niesłusznie negatywnie.

Zwiastun Priscilli

Pierwszy teaser filmu został opublikowany przez A24 21 czerwca 2023 roku. Całość trwa 45 sekund, jednak nie zdradza zbyt wiele na temat tego, czego spodziewać się po filmie.

Priscilla swój pierwszy, pełny zwiastun otrzymała 3 października 2023 r. Trailer przedstawia kluczowe momenty spotkania Priscilli z Elvisem, ale obiecuje przy tym jeszcze wiele więcej niespodzianek. 

24 października na Twitterze pojawił się kolejny teaser filmu, zatytułowany „Każdy prezent ma swoją cenę”. Wideo ukazuje, jak Elvis obdarowuje Priscillę prezentami, ale mimo to stopniowo oddala się od niej.

Fabuła – o czym będzie Priscilla?

Zastanawiasz się o czym będzie Priscilla? Jej romans z Elvisem jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych aspektów prywatnego życia gwiazdy rocka. Sofia Coppola opiera swoją produkcję na wspomnieniach Priscilli Presley, czyli  „Elvis and Me”. Opisuję one jej spotkanie z Elvisem, ich małżeństwo oraz okoliczności prowadzące do ich rozstania i rozwodu.

Elvis poznał tytułową kobietę, gdy miała zaledwie czternaście lat. Ich romans jest często przedstawiany w kulturze popularnej jako współczesna bajka, a ich namiętność do siebie jest wielokrotnie opowiadana. Coppola zaznaczyła, że jej film skupia się głównie na Priscilli Presley. Elvis to wyłącznie postać drugoplanowa, a jego kariera ma niewielkie znaczenie w filmie. Jednocześnie, liczne red flagi w ich związku i jego ostateczny los stanowią idealną mieszankę dramatycznego napięcia, ukazującego zarówno wzloty, jak i upadki, oraz chwytającego surowe ludzkie momenty między tymi większymi niż życie postaciami.

Sprawdź też: Najlepsze filmy – co obejrzeć w tym roku?

Obsada w filmie Priscilla

Priscilla z pewnością może pochwalić się utalentowaną obsadą. W głównej roli Cailee Spaeny, którą możesz kojarzyć np. z Mare z Easttown. Natomiast Elvisa w tej adaptacji odgrywa Jacob Elordi, Nate z Euforii. Kto jeszcze gra w tym filmie?

 • Cailee Spaeny jako Priscilla Presley
 • Jacob Elordi jako Elvis Presley
 • Ari Cohen jako Paul Beaulieu
 • Dagmara Domińczyk jako Ann Beaulieu
 • Tim Post jako Vernon Presley, ojciec Elvisa
 • Lynne Griffin jako Babcia “Dodger”, babcia Elvisa
 • Daniel Beirne jako Joe Esposito
 • Rodrigo Fernandez-Stoll jako Alan E. Fortas
 • Dan Abramovici jako Jerry Schilling
 • R. Austin Ball jako Larry Geller
 • Olivia Barrett jako Alberta, kucharka
 • Stephanie Moore jako Dee Presley, macocha Elvisa
 • Luke Humphrey jako Terry West
 • Evan Annisette jako  Mike Stone

Oto najważniejsze informacje dotyczące filmu Priscilla! Zamierzasz wybrać się do kina? Daj znać w komentarzu! 

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *