daniel radcliffe aktor harry potter

Rozrywka

23.01.2023 13:28

Jak Daniel Radcliffe odnalazł się po roli Harry’ego Pottera?

Filmy i seriale
11
0
1
11
0

Daniel Radcliffe to jeden z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia. Jego dokonania aktorskie nie kończą się jednak tylko i wyłącznie na Harrym Potterze. Jego portfolio – oraz jego życie – jest o wiele ciekawsze!

Gdy myślimy Daniel Radcliffe, od razu nasuwa nam się jedno automatyczne skojarzenie – Harry Potter. Radcliffe, Emma Watson czy Rupert Grint to aktorzy, którzy już nierozerwalnie będą powiązani z ekranizacją sagi J.K. Rowling. Obecnie jednak kariera 33-letniego brytyjskiego aktora (tak, sprawdzając ile lat ma Daniel Radcliffe można poczuć się staro) skręciła w całkowicie inną stronę. Co warto wiedzieć o odtwórcy roli chłopca-czarodzieja i jak zapatruje się na swoją obecną karierę?

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

6 faktów o Danielu Radcliffe, których najprawdopodobniej nie znasz

  1. Jednym z powodów, przez które Daniel Radcliffe zdecydował wcielić się w rolę Harry’ego Pottera był fakt, że… nienawidził szkoły. Oczywiście od edukacji nie uciekł i przystępował do specjalnie skrojonych zajęć na planie filmowym. Hogwart nie był więc jego jedyną szkołą…
  2. Radcliffe nie jest żonaty, lecz od prawie 11 lat jest w związku z aktorką Erin Darke.
  3. Końcówka zdjęć do ostatniego filmu o Harrym Potterze sprawiła, że Daniel Radcliffe zaczął obawiać się o swoją przyszłość. To właśnie przez to popadł w alkoholizm i zmagał się z wieloma lękami.
  4. Radcliffe cierpi od dziecka na lekką odmianę dyspraksję rozwojową – schorzenie neurologiczne, które generuje problemy z wykonywaniem niektórych ruchów. Aktor ma przez to problemy, chociażby z takimi czynnościami jak pisanie czy nawet wiązanie butów. Po latach przyznał, że skutki choroby mocno odczuwał w szczególności w szkole. Być może dlatego tak jej nie cierpiał.
  5. W 2012 roku Radcliffe przyznał w wywiadzie, że zdarzało mu się sypiać z fankami Harry’ego Pottera, które uwielbiały Daniela właśnie w tej roli.
  6. Jedną z najbardziej intrygujących ról Radcliffe’a niewątpliwie jest ta w filmie „Człowiek-scyzoryk”, w której to wciela się on w… nieboszczyka.

Jak aktor poradził sobie po roli Harry’ego Pottera

Oczywiście za Radcliffem na zawsze będzie chodziła łatka osoby odgrywającej rolę Harry’ego Pottera. Wiąże się z nią jednak wiele ciekawych anegdot. Podczas kręcenia scen do filmu nie uważał tego, co robi, za najfajniejszą rzecz na świecie, a wręcz trochę wstydził się tego, że musi pokazywać się na wielkim ekranie w szkolnym mundurku z Hogwartu. Po czasie jednak uważa całe doświadczenie za niesamowitą przygodę.

Plan zdjęciowy i osoby w niego zaangażowane były dla niego niczym druga rodzina i koniec sagi był między innymi powodem jego problemów osobistych. Teraz jednak Radcliffe przyznaje, że z postaci, którą odgrywał wyrósł i jako aktor Harry Potter przestał go pociągać. Obecnie Daniel jest na zupełnie innym etapie kariery.

Daniel Radcliffe – filmy i seriale, które warto zobaczyć 

Poza rzecz jasna całą serią z Harrym Potterem, w kontekście Radcliffe’a warto powiedzieć kilka słów o takich filmach, jak Iluzja 2 czy David Copperfield, w którym to zaledwie 10-letni wtedy Daniel wcielił się w rolę młodego iluzjonisty. Ciekawymi rolami już po epizodzie z Potterem są te w takich filmach jak „Weird: The Al Yankovic Story”, „Dżungla”, „Kobieta w czerni”, „Zaginione miasto” czy „Człowiek-Scyzoryk”.

Radcliffe o swoich doświadczeniach z filmu Harry Potter i przyszłości w branży filmowej

Po ikonicznej roli Harry’ego Pottera, Radcliffe skierował się w stronę, mówiąc delikatnie, niekonwencjonalnego kina. Takie filmy, jak horror Rogi, czarna komedia Człowiek-Scyzoryk czy Guns Akimbo to nietypowe obrazy, w których aktor znany z dość grzecznej roli odnajduje się naprawdę znakomicie, co zresztą sam przyznał w rozmowie z magazynem Empire.

Jedną z najlepszych rzeczy, jaką możesz zrobić, to otrzymać reputację dziwaka lub lubiącego dziwne rzeczy. Dziwactwo rodzi dziwactwo, a gdy tylko zrobić coś takiego, jak Rogi, a potem ludzie widzą Człowieka-Scyzoryka, myślą: „Okej, może rzeczywiście to go interesuje”. Jedna rzeczy prowadzi do drugiej, a to oznacza, że nadal mogę robić szalone rzeczy, z których zawsze jestem bardzo zadowolony”.

11
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *