1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Battlefield 2042 będzie Free to Play? Istnieje takie prawdopodobieństwo!

Rozrywka

21.01.2022 12:54

Battlefield 2042 będzie Free to Play? Istnieje takie prawdopodobieństwo!

Gry Newsy
10
1
0
10
1

Battlefield 2042 nie miał lekkiego startu, wynika to głównie z rozczarowującej zawartości gry w dniu premiery. Wedle najnowszych doniesień, EA rozpatruje co zrobić z najnowszą wojenną strzelanką. Czy gra stanie się dostępna dla wszystkich?

Doniesienia o Battlefield 2042 zostały rozpowszechnione za pomocą Twittera, przez Toma Hendersona. Wedle internauty, Electronic Arts jest bardzo rozczarowane tym, jak działał Battlefield 2042 i „przygląda się wszystkim opcjom”, a nawet w pewnym stopniu patrzy na pozostawienie gry w trybie Free to Play. 

Tom Henderson także dodaje w swoim tweecie, że więcej informacji na ten temat otrzyma dzisiaj, będziemy śledzić ten wątek. Użytkownik Twittera to dosyć znana osoba, działająca w growej branży. Jego popularność wynika z tego, że jego domniemania odnośnie niezapowiedzianych gier, wielokrotnie potwierdzały się. Szczególnie udane spekulacje dotyczyły serii Call of Duty, a zatem czemu, by się nie sprawdziły także w związku z Battlefieldem 2042?

Jesteśmy głodni większej dawki informacji. Oczekujemy aktualizacji doniesień odnośnie planów Electronic Arts. Jeżeli chcesz poczytać o innych doniesieniach od Toma Hendersona, sprawdź artykuł: Call of Duty 2022 z nowymi doniesieniami. Powrócą stare mapy?

Battlefield 2042 jako F2P, czy to możliwe?

Autentyczności dodaje obecna sytuacja, w jakiej znalazło się Electronic Arts. Nie da się ukryć, najnowszy tytuł EA opiniami na platformie Steam prawie szura po dnie. Battlefield 2042 miał premierę lekko ponad dwa miesiące temu. Mimo pewnego upływu czasu, w ciągu ostatnich 30 dni, tylko 28% recenzji było pozytywnych, a było ich w sumie 11 186. Obecnie, wedle statystyk w najnowszego Battlefielda gra ok. 5 tysięcy osób, a to dość słaby wynik, ponieważ więcej osób spędza swój czas wolny w Battlefield V.

Sprawdź też: AMD ukrywa swój wpis, że 4 GB VRAM to za mało na obecne gry

Twórcy pomimo dość częstych aktualizacji i zapewnień, że „teraz już będzie dobrze” nie potrafią odrobić swojego słabego, premierowego startu. Teoria mówiąca o przejściu na tryb F2P nie wygląda na nierealną – to może być jedyny możliwy sposób na przyciągnięcie nowych graczy, aby przekonali się do nowej gry od EA DICE. Jeżeli się to uda, z pewnością część społeczności zostanie i dokupi dodatkową zawartość (nad którą twórcy mogą już pracować). 

Niemniej jednak, sam Tom Henderson wielokrotnie powtarza, że jego słowa to tylko plotki i spekulacje, więc należy traktować je z przymrużeniem oka. Jest to jasne i klarowne, lecz w każdej historii jest ziarnko prawdy – dlatego nie wykluczamy nadejścia trybu Free to Play do gry Battlefield 2042.

Reklama

Czy grałeś już w najnowszą część gry od EA? Jakie są Twoje wrażenia i oczekiwania od dewelopera? Podziel się komentarzem!

Chcesz skonfigurować i zamówić idealny komputer dla siebie? Wiemy, że nie jest to takie proste, na jakie wygląda… Wszystkim spragnionym pomocy w tym trudnym zadaniu polecamy nasz obszerny materiał: Konfigurator zestawu komputerowego PC. Wybieramy podzespoły do wymarzonego peceta. W artykule omawiamy dokładnie wszystkie kwestie, jakie należy brać pod uwagę podczas zakupu sprzętu komputerowego. Konfigurator zestawu komputerowego PC to narzędzie, które pomoże laikom w zbudowaniu pierwszego, w pełni autorskiego komputera. Dzięki niemu i kilku naszym wskazówkom, każdy poradzi sobie z doborem pasujących do siebie podzespołów, zapewniających odpowiednią wydajność.

10
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.