Rozrywka

10.12.2021 10:21

Alan Wake 2 zapowiedziany! Znamy datę premiery!

Gry Newsy
9
0
0
9
0

Alan Wake 2 został zapowiedziany podczas wczorajszej gali The Game Awards! Gracze, którym spodobała się pierwsza część horroru od Remedy Entertainment, mają na co czekać! Więcej informacji o sequelu w artykule.

The Game Awards to coroczna uroczysta gala wręczenia nagród dla przedstawicieli gier. Dowiedzieliśmy się na niej także, że twórcy horroru pracują nad kontynuacją tytułu. Został zaprezentowany także zwiastun nowej produkcji. Dokładna data premiery nie jest na ten moment znana, lecz na pewno nastąpi ona w 2023 roku

Platformy jakie otrzymają grę to PC, PS5, Xbox Series X/S. Jedno jest pewne, gracze czekają na sequel z niecierpliwością. Pierwsza część wyszła w 2010 roku, a od niej minęło już ponad 10 lat! Pod zwiastunem znajduje się wiele pozytywnych komentarzy, czy to dziwne? Skądże. Spójrzcie na zapowiedź!

Zwiastun dużo nie zdradza, nazwałbym go formą zajawki, aby podsycić apetyt podczas oczekiwania. Na samym początku filmu jest również napisane, że to nie jest gameplay, a wizualizacja. Ciężko się nie zgodzić, że klimat panujący w zapowiedzi jest bardzo mroczny i… przerażający. Alan Wake będzie musiał ponownie zmierzyć się z ciemnością i wygląda na to, że czeka go jeszcze trudniejsza walka.

Sprawdź też: The Game Awards 2021 – nie zgadniesz, co dostało tytuł gry roku

Dyrektor kreatywny Sam Lake, w wywiadzie wypowiedział się, że prace nad tytułem trwają już długo i czas ponownie wrócić do gry. Dodatkowo, w wywiadzie dla Playstation dodał:

Teraz ogłosiliśmy Alan Wake 2. To monumentalny moment dla nas w Remedy. Dla mnie osobiście. Przed ogłoszeniem, naszym wewnętrznym kryptonimem kontynuacji był “Project Big Fish” David Lynch powiedział: „Pomysły są jak ryby. Jeśli chcesz złowić małe ryby, możesz pozostać w płytkiej wodzie. Ale jeśli chcesz złapać dużą rybę, musisz zejść głębiej”. Alan Wake 2 to nasza wielka ryba. Nurkujemy głębiej niż kiedykolwiek, w ocean ciemności”.

Po wypowiedzi twórców możemy spodziewać się wyjątkowo dopracowanego tytułu – taką mam nadzieję. Oby zaprezentowany zwiastun i wypowiedziane słowa nie okazały się rzucone na wiatr. Dodam, że Sam Lake uważa nową część Alana Wake’a jako tą, która dorówna Resident Evil lub Silent Hill. Społeczność czeka z niecierpliwością na kontynuację, my także. Trzymamy kciuki za rozwój gry!

9
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *