konferencja apple wwdc w 2024 roku wyświetlona na urządzeniu iphone

Technologia

04.06.2024 14:01

Konferencja Apple 2024 – kiedy będzie? Czego się spodziewać?

Android i iOS Telefony i tablety
2
0
0
2
0

Połącz się z WWDC i obserwuj, aby poznać najważniejsze nowinki ze światka technologicznego Apple’a. Apple’s Worldwide Developer Conference to konferencja firmy Apple, na której poznamy nadchodzące zmiany u producenta oraz plany.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Każdy fan jabłuszka winien teraz oczekiwać w zasadzie jednego z najważniejszych wydarzeń w branży technologicznej, a już na pewno najważniejszego dla samego Apple’a. WWDC 2024 – bo tak nazywa się coroczna konferencja, o której mowa – rozpocznie się już wkrótce. A wraz z nią można spodziewać się pewnych ogłoszeń, o których części już wiemy, a o innych dopiero usłyszymy. To już dosłownie tylko i wyłącznie kwestia dni. Żeby przekonać się, co przyniesie przyszłość dla szeregu urządzeń sygnowanych rozpoznawalnym nadgryzionym jabłkiem.

Kiedy jest konferencja Apple WWDC 2024?

Konferencja Apple WWDC 2024 odbędzie się pomiędzy 10 a 14 czerwca, o godzinie 10:00 czasu pacyficznego. W naszej strefie czasowej będzie to godzina 19:00 czasu polskiego. W następnych godzinach można spodziewać się pierwszych poważnych ogłoszeń z zakresu nowinek technologicznych, które obejmą dobrze znane systemy i urządzenia Apple’a.

Sprawdź też: Apple iPhone SE 4. generacji – co o nim wiemy?

Gdzie odbędzie się WWDC 2024 i jak można ją obejrzeć?

Prezentacja Keynote otwierająca konferencję Apple’a będzie transmitowana na żywo na oficjalnej stronie apple.com, na kanale Apple w serwisie YouTube oraz na Apple TV. Bądź gotowy!

apple park
Jest czego deweloperom pozazdrościć!

WWDC 2024 odbędzie się w kampusie Apple Park w Cupertino, Kalifornii. Na miejsce zaproszono wybranych deweloperów, aby mieli przyjemność obejrzeć otwarcie osobiście. 

Czego można się spodziewać u Apple’a?

Nikt nie ma stuprocentowej pewności, co ukaże się na konferencji Apple, jednak istnieją już swego rodzaju przypuszczenia. Nie powinno zabraknąć wątku AI, jako że firma z Cupertino podejmowała m.in. rozmowy z OpenAI i bacznie obserwuje konkurentów i ich zaangażowanie w tej gałęzi technologii.

Sprzęty Apple

Na konferencji Apple przynajmniej na pewno powinniśmy usłyszeć o:

  • iOS 18
  • iPadOS 18
  • macOS 15
  • visionOS 2.0
  • watchOS 11

O największej aktualizacji iOS (18) w historii już napisaliśmy, dlatego proponuję, aby wczytać się podlinkowany artykuł. Nie brakuje przekonania, że zarówno w kwestii iOS 18, jak i w przypadku innych aktualizacji, Apple wprowadzi funkcje AI, które dziś znacząco ułatwiają korzystanie ze smart urządzeń, a już na pewno z wirtualnych asystentów, takich jak Siri.

grafika smartfona iphone kolorowa
Czy AI u Apple’a to sukces murowany?

Co w przypadku samych urządzeń? Eksperci twierdzą, że na konferencji Apple mogą nie pojawić się żadne nowe urządzenia, a samo wydarzenie rzeczywiście skupi się przede wszystkim na aktualizacjach obecnych, jak również na strategii Apple w temacie Sztucznej Inteligencji (SI).

WWDC – coroczna konferencja Apple Inc.

WWDC (Worldwide Developers Conference) to coroczna konferencja organizowana przez Apple Inc. Podczas tego wydarzenia Apple prezentuje najnowsze aktualizacje swoich systemów operacyjnych, takich jak iOS, macOS, watchOS i tvOS. Ponadto często ogłaszane są nowe narzędzia deweloperskie oraz czasami nowe urządzenia lub sprzęt. WWDC jest ważnym wydarzeniem szczególnie dla programistów, ponieważ pozwala im na poznanie najnowszych technologii i trendów oraz przygotowanie swoich aplikacji na nadchodzące zmiany w ekosystemie Apple.

2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *