Technologia

03.12.2021 15:05

Zoom wyświetli listę obecności – to koniec migania się od wirtualnych spotkań i lekcji

Newsy Online Programy i aplikacje
9
1
1
9
1

Zoom to aplikacja, o której istnieniu jeszcze blisko dwa lata temu mało kto słyszał. Dzięki eksplozji popularności nauki i pracy zdalnej, szturmem podbiła komputery milionów użytkowników. Już wkrótce otrzyma rozwinięcie o kolejną, przydatną prowadzącym spotkania funkcjonalność – listę nieobecnych na spotkaniu.

Zmiana modelu pracy i nauki na zdalny bądź hybrydowy, wymaga przyzwyczajenia. Na żywo, siedząc w tym samym pomieszczeniu, co prowadzący, doskonale wiadomo, kto z zaproszonych przyszedł na spotkanie, a kogo zabrakło. W przypadku komunikatora internetowego, to utrudnione zadanie, zwłaszcza wtedy, gdy w wydarzeniu uczestniczy kilkadziesiąt czy kilkaset osób. Aktualizacja Zoom sprawi, że prowadzący spotkanie, w wygodny sposób, sprawdzą listę obecności.

Sprawdź też: QNAP KoiBox-100W – sprawdzamy wideokonferencje i szkolenia w 4K

Lista obecności w Zoom – dla błyskawicznej weryfikacji spóźnialskich i nieobecnych

Nowa funkcja aplikacji Zoom otrzymała nazwę Attendance status, co możemy przetłumaczyć dosłownie jako status obecności. Polega na integracji komunikatora z najpopularniejszymi kalendarzami – Google i Microsoft. Dzięki temu, prowadzący spotkanie dokładnie wie, czy wszystkie osoby, w których kalendarzach pojawiło się zaproszenie do uczestnictwa, istotnie są połączeni. Prowadzący zobaczy również reakcję na zaproszenie, jaką uczestnik oznaczył w kalendarzu.

zoom lista obecności
Po prawej – lista obecności w Zoom. | fot. Zoom

Nowe narzędzie przyda się również do tego, by zweryfikować, czy dany pracownik przebywa w biurze i korzysta z służbowego sprzętu. Jeżeli to samo nazwisko pojawi się zarówno na liście obecnych, jak i nieobecnych, będzie to oznaczało, że dana osoba zalogowała się z innego konta niż to, na które dostała zaproszenie.

Praca i nauka zdalna – błogosławieństwo czy przekleństwo?

W obecnych okolicznościach, w dalszym ciągu wiele zajęć, zwłaszcza na uczelniach wyższych, odbywa się zdalnie. Podobnie zakłady pracy starają się, jak to tylko możliwe, funkcjonować w oparciu o pracę zdalną i hybrydową. W takim scenariuszu komunikatory internetowe, jak Zoom, Microsoft Teams czy Google Meet, okazują się bezcenne.

Można się spodziewać, że w najbliższym czasie, do wszystkich wymienionych narzędzi, trafią kolejne usprawnienia dostosowujące je do nauki i pracy zdalnej. Zanim jednak to się stanie, musimy sobie radzić z tym, co obecnie mamy.

Jak zapatrujecie się na naukę i pracę zdalną? Lubicie wykonywać obowiązki zawodowe przy własnym biurku, czy wręcz przeciwnie, marzycie o powrocie do biura i znajomych z pracy? Czekamy na komentarze.

Sprawdź też: Jak działa nauczanie hybrydowe? Czy nauczanie i przyswajanie wiedzy w tym systemie jest efektywne?

9
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.