siedziba sony

Technologia

06.12.2021 07:30

Wiceprezydent Sony oskarżony o pedofilię

Newsy Online
8
0
0
8
0

Sony zwolniło wiceprezydenta inżynierii, odpowiedzialnego za PlayStation Store. George Cacioppo został przyłapany na wideo Łowców Pedofilii, po tym jak chciał umówić się z 15-letnim chłopcem.

George Cacioppo, pracujący od 8. lat w Sony wiceprezydent inżynierii, został natychmiast zwolniony po tym, jak został przyłapany na próbie umówienia się z 15-letnim chłopcem. Cacioppo używając pseudonimu „Jeff” korzystał z popularnej aplikacji randkowej Grindr, gdzie umówił się na spotkanie z podszywającym się pod 15-latka „łowcą”. Archiwum konwersacji potwierdza, że Cacioppo zdawał sobie sprawę z wieku osoby, z którą się umawia oraz miał w tym wyraźny cel, wymieniając się niecenzuralnymi zdjęciami.

Wideo zostało opublikowane na kanale People vs Peds. Sony skomentował sprawę, potwierdzając, że Cacioppo został zwolniony (nic dziwnego – sam fakt, że podejrzany miał na sobie koszulkę „PS5” nie ułatwia sprawy dla Sony). Sam Cacioppo nie ustosunkował się do zdarzenia, nie wiadomo także, czy zostanie podjęte postępowanie.

W Polsce działania podobnej grupy łowców o nazwie ECPU Polska. Jak w wielu takich przypadkach, obok skutecznych działań w nakrywania potencjalnych przestępców, działania tego typu grup wzbudzają kontrowersje i często – z powodu niezgodności w trakcie zbierania materiału dowodowego – uniemożliwia późniejsze oskarżenie.

Sprawdź też: Apple wskazuje konkurencji miejsce w szeregu. 4 z 5 najpopularniejszych smartfonów to iPhone’y

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *