
WhatsApp zamiast doktora Google? Medyczny bot już pomaga klientom ubezpieczyciela
WhatsApp to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych, z jakich obecnie korzystamy. Niemiecki ubezpieczyciel postanowił wykorzystać go do komunikacji z klientami. Zamiast pracowników, po drugiej stronie umieścił jednak bota, spełniającego funkcję wirtualnego asystenta medycznego. Doktor Google ma konkurencję.
Czy zdarzyło się Wam kiedyś korzystać z internetowych porad doktora Google? Domyślam się, że niejednokrotnie. Często bowiem robimy tak, że jeszcze przed konsultacją ze specjalistą, sprawdzamy w internecie, jaką chorobę mogą oznaczać występujące u nas objawy.
BDAE, czyli niemiecki ubezpieczyciel specjalizujący się w ubezpieczeniach turystycznych, postanowił ułatwić swoim klientom to zadanie. Nie muszą już ręcznie przeszukiwać Google. Wystarczy kontakt z wirtualnym asystentem o imieniu Emma, dostępnym m.in. na platformie WhatsApp.
WhatsApp jako platforma komunikacji z medycznym asystentem
Zadaniem asystenta Emma jest pomoc klientom BDAE w sytuacji, gdy podczas korzystania z ubezpieczenia znajdą się w potrzebie. Wystarczy skontaktować się z numerem, pod którym dostępny jest bot, by uzyskać podstawowe informacje na temat dalszych kroków postępowania w konkretnej sytuacji.
W zależności od tego, jakie objawy przedstawimy w rozmowie z botem, zostaniemy odpowiednio skierowani. W odpowiedzi otrzymać można np. sugestię co do tego, czy z danymi objawami można walczyć samodzielnie. Bot posłuży również kontaktem do specjalisty, na wypadek gdyby konieczna była profesjonalna pomoc.
Przydatny dodatek do ubezpieczenia
Nowa opcja oferowana klientom ubezpieczenia turystycznego BDAE to ciekawe rozwiązanie, które istotnie może ułatwić komunikację i uzyskanie niezbędnych informacji. Przyda się zwłaszcza wtedy, gdy dana osoba podróżuje poza granice kraju. Przeszukiwanie internetu w poszukiwaniu właściwego rozwiązania problemu może być stresujące. Dzięki asystentowi Emma, wystarczy odezwać się na określony numer w WhatsAppie, by szybko uzyskać niezbędne informacje, a jeśli zaistnieje taka konieczność, połączyć się ze specjalistą.
Mając na uwadze zróżnicowaną ofertę ubezpieczeń turystycznych, dodatkowa opcja tego typu może stanowić dla klientów jeden z argumentów. To niby tylko prosty bot, ale może okazać się przydatny.
Sprawdź też: WhatsApp testuje nową funkcję – zobacz co planują wdrożyć twórcy!