Technologia

03.12.2021 12:43

WhatsApp testuje nową funkcję – zobacz co planują wdrożyć twórcy! 

Newsy Programy i aplikacje
10
0
0
10
0

Komunikator rozwija się z dnia na dzień, co chwilę dochodzą nas słuchy, że WhatsApp testuje nowe funkcje. Testerzy w wersji beta na iOS pochwalili się nowym dodatkiem, który otrzymali. Co nowego? Więcej w artykule!

W Internecie pojawiła się informacja dotycząca testów “przycisku paniki” w komunikatorze. Czym jest ów przycisk? To nowa ikona wyświetlana podczas wysyłania wiadomości do kogokolwiek. Jej funkcja polega na tym, że w sytuacji kryzysowej, gdy pomylimy się i napiszemy jakąś literówkę, bądź wyślemy niechciane zdjęcie – możemy szybko tę wiadomość usunąć. Natychmiast wysłana rzecz znika u nadawcy, jak i odbiorcy.

Nazwa tej funkcji nie wzięła się bez powodu, w końcu kto nie miał sytuacji gdzie pomyliliśmy osoby i wysłaliśmy coś niechcianego. W momencie pojawia się u nas panika – stąd pomysł na wprowadzenie przez WhatsApp’a “przycisku paniki”. Na chwilę obecną tylko niektórzy użytkownicy wersji beta (dodatkowo tylko na iOS) otrzymali możliwość sprawdzenia nowej funkcji. Jeśli chcemy usunąć niepożądaną wiadomość, jednym kliknięciem w przycisk z napisem “Cofnij” wymazujemy zawartość

Sprawdź też: WhatsApp dostanie funkcję z Facebooka! Co nowego w aplikacji?

WhatsApp – więcej informacji o aktualizacji

Podobne rozwiązanie oferuje już rodzimy Messenger, który ratuje nas z opresji w podobnych sytuacjach. W tej chwili na WhatsAppie, gdy zdarzy nam się wysłać coś omyłkowo – możemy usunąć wiadomość u wszystkich uczestników rozmowy. Różnica jest jednak taka, że w obu tych aplikacjach zanim wymażemy kompromitującą zawartość, musimy wykonać parę kliknięć, a to zajmuje chwilę czasu. Właśnie w tym momencie może się zdarzyć, że ktoś szybko zobaczy naszą wiadomość. Nowy dodatek do WhatsAppa ma przynieść ze sobą natychmiastowe cofnięcie zawartości, by uniknąć stresujących sytuacji. 

Dokładnej informacji, kiedy możemy spodziewać się aktualizacji, wciąż nie posiadamy. Wersja zawierająca nowy dodatek jest oznaczona numerem 2.21.240.17 i dostępna jest tylko na telefonach Apple. Imponujący jest fakt, że twórcy znanego komunikatora, tak prężnie go rozwijają. W ciągu listopada pojawiło się kilka nowych funkcjonalności, które zostały poddane testom. O powyższych nowościach pisaliśmy w pozostałych artykułach znajdujących się na naszym blogu – zachęcamy do lektury.

A czy Ty korzystasz z WhatsAppa? Jakie są Twoje odczucia z użytkowania? 

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.