VR - firma 4 HELP VR stworzyła szkolenie pierwszej pomocy

Technologia

17.12.2021 10:26

VR i nauka pierwszej pomocy – firma 4 HELP VR stworzyła kurs w wirtualnej rzeczywistości

Gadżety Newsy
12
0
0
12
0

Wrocławska firma 4 HELP VR stworzyła kurs pierwszej pomocy w wirtualnej rzeczywistości. To rewolucyjne rozwiązanie do nauki zachowań, które mogą uratować życie człowieka.

Wirtualna rzeczywistość to nie tylko czysta rozrywka. Udowadnia to m.in. wrocławska firma 4 HELP VR, która opracowała kurs pierwszej pomocy z zastosowaniem okularów VR. Szkolenie pozwala na efektywniejszą naukę poprzez bezpośrednie uczestnictwo czynnościach ratowniczych. Takie doświadczenie nie tylko ułatwia zapamiętanie teorii, ale jednocześnie pomaga wypracować zachowania, które mogą być kluczowe w sytuacjach zagrażających życiu.

Kurs z pierwszej pomocy przy użyciu okularów VR to innowacyjny sposób na szybsze przyswojenie wiedzy

VR i fantom – zestaw do pierwszej pomocy od 4 HELP VR

Naturalnie pakiet do pierwszej pomocy musi zawierać fantom, na którym wykonywane są podstawowe czynności ratownicze. Szkolenie 4 HELP VR wyróżnia się ponadto nowoczesną technologią w postaci zestawu VR VIVE Focus 3 i autorskiego oprogramowania. Sprzęt charakteryzuje się wysokimi parametrami technicznymi, co w połączeniu ze specjalistycznym i zsynchronizowanym programem umożliwia efektywną naukę. Jak stwierdza Grzegorz Kobuszewski, prezes 4 HELP VR:

Wirtualna Rzeczywistość to obraz, dźwięk, przestrzeń i dotyk, całość zamknięta w świecie technologii. Poprzez testowanie różnych sytuacji w świecie wirtualnym z wykorzystaniem 4 HELP VR i profesjonalnych gogli VR VIVE Focus 3, uczestnik szkolenia zyskuje przewagę w momencie realnych zdarzeń. Wirtualna rzeczywistość pozwala na odzwierciedlenie warunków panujących na miejscu zdarzenia i to bez żadnych negatywnych skutków ubocznych pomyłek. Ćwiczysz, utrwalasz i nabywasz nowych umiejętności, a tym samym wzmacniasz pewność siebie i zmniejszasz stres.

Gogle VR VIVE Focus 3 charakteryzują się wysokimi parametrami technicznymi. To one są główną częścią omawianego zestawu do pierwszej pomocy

Z racji tego nie ma wątpliwości, że wirtualna rzeczywistość będzie coraz częściej wykorzystywana do różnych szkoleń i kursów w większych przedsiębiorstwach. Wykorzystanie tej technologii pozwala lepiej przyswoić wiedzę i od razu wykorzystać ją w praktyce. Potwierdzają to m.in. statystyki na lifeliqe.com, które wykazują, że wraz z nauką w VR: 86% studentów poprawiło wyniki testów, 97%  wykazało większe zainteresowanie wykładami, 98% uczestników lepiej zrozumiało trudne tematy, a 97% cieszyło się z nadchodzących zajęć.

Sprawdź też: Test na prawo jazdy dla seniora w okularach VR

Zakres programu szkoleniowego 4 HELP VR

Program 4 HELP VR zapewnia kompleksowe szkolenie z pierwszej pomocy i BHP. Dokładniej obejmuje takie obszary jak:

  • bezpieczeństwo na miejscu zdarzenia,
  • wezwanie pomocy,
  • resuscytację krążeniowo-oddechową,
  • zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego w RKO,
  • ustawienie do pozycji bocznej i monitorowanie czynności życiowych,
  • postępowanie z poszkodowaniem urazowym.

Co więcej, w czasie nauki uczestnik szkolenia prowadzony jest przez wirtualnego trenera. Jego zadaniem jest wskazywanie krok po kroku, co należy zrobić w danej sytuacji. Cały program jest bardzo intuicyjny i przemyślany – niezależnie czy ktoś wcześniej miał styczność z technologią VR, czy nie. Osoba szkolona dostaje wiele informacji nie tylko poprzez głos asystenta, ale również w postaci gestów, napisów i sygnałów dźwiękowych. Ponadto wykreowane zostaje całe środowisko, czyli miejsce zdarzenia wypadku. Taka wizualizacja pozwala na większe zaangażowanie ze strony uczestników.

Programy szkoleniowe 4 HELP VR zostały stworzone głównie z myślą o wszystkich firmach i placówkach edukacyjnych korzystających z kursów BHP i pierwszej pomocy, a także dla przedsiębiorstw, które same takie instruktaże organizują. Warto też dodać, że forma nauki jest przystosowana do standardów higienicznych COVID-19.

Sprawdź też: Meta chce mieć rękawice VR. Bez względu na koszty

Technologia VR to nie tylko oszczędność czasu i ograniczenie wydatków podczas szkoleń. Nauka poprzez bezpośrednie doświadczenie to najskuteczniejsza forma zdobywania wiedzy. W związku z tym inicjatywa stworzenia szkolenia pierwszej pomocy w wirtualnej rzeczywistości może być zbawienna dla osób, które znajdą się w sytuacji zagrażającej ludzkiemu życiu.

12
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *