Tongo

Technologia

06.12.2021 18:57

Tongo – darmowa aplikacja do szybkiej nauki języka angielskiego

Android i iOS Programy i aplikacje
5
0
0
5
0

Tongo to świetna aplikacja mobilna dla wszystkich tych, którym język angielski przydaje się na co dzień i nie tylko. Chcesz zwiększyć swój zasób słownictwa w tym języku? Zainstaluj ten darmowy program! Zdradzamy, jakie kursy oferuje aplikacja Tongo.

Co to jest Tongo?

Tongo to aplikacja mobilna, która została stworzona z myślą o nauce języka angielskiego na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym. Jak obiecują deweloperzy, wystarczy przeznaczyć zaledwie 10 minut dziennie na poznanie znaczeń nowych słów i zasad gramatyki, aby znacznie podnieść swój poziom posługiwania się językiem. To wygodna opcja nauki dla osób, których grafik dnia jest napięty, a także miłośników nowych metod przyswajania wiedzy. Dzięki obszernej bibliotece kursów, książek i terminów możesz dostosować poziom treści do swoich umiejętności, a także ułożyć kalendarz nauki według wolnego czasu w ciągu dnia.

Tongo
Tongo czyli mobilna aplikacja do nauki języka angielskiego | Źródło: chartoo.in

Nauka języka angielskiego za darmo to największy atut aplikacji Tongo, jednak tylko wybrane treści dostępne są w nieodpłatnej formie. Wersja premium objęta jest płatną subskrypcją, która rozpoczyna się po 3-dniowym okresie próbnym. Tongo mogą zainstalować na swoim urządzeniu użytkownicy systemu Android i iOS.

Co oferuje darmowy program do nauki języka angielskiego?

Aplikacja Tongo dysponuje kursami do nauki języka angielskiego, które opierają się na mówieniu, pisaniu, czytaniu, a także zapamiętywaniu nowego słownictwa i poznawaniu zasad gramatyki. Z pierwszym otworzeniem aplikacji Tongo musisz założyć konto użytkownika i wybrać rodzaj subskrypcji lub ominąć tę czynność i zacząć korzystać z bezpłatnej wersji aplikacji. Na początku dopasujesz poziom nauki do swoich obecnych umiejętności. Twoje przygotowanie językowe potwierdzi wstępny formularz, zadając Ci kilka weryfikujących pytań. Sam decydujesz również o dziennej ilości czasu, który chcesz przeznaczyć na korzystanie z aplikacji. Tongo pomoże Ci w tym przypominającymi powiadomieniami o wybranej godzinie.

Zaletą Tongo jest możliwość komponowania materiałów do uczenia się na podstawie własnych zainteresowań, co umożliwia obszerna biblioteka tekstów. W efekcie otrzymujesz dostęp do artykułów, znanych cytatów, a nawet całych książek z dziedzin, które wybrałeś. Tongo oferuje możliwość ciągłego utrwalania w pamięci nowo poznanego słownictwa. Wszystko dzięki wygodnym fiszkom, do których zawsze możesz wrócić, a także odznaczaniu nowo poznanych słów na listach do zapamiętania.

Jeden ze sposobów nauki w aplikacji Tongo czyli słownictwo
Jeden ze sposobów nauki w aplikacji Tongo czyli słownictwo | Źródło: apkpure.com

Twórcy aplikacji postawili na stworzenie programu do nauki języka angielskiego, który wykorzystuję metodę immersji. To wysoce efektywny sposób polegający na zanurzeniu się w języku poprzez częste czytanie i osłuchiwanie się, dzięki czemu używane zwroty same zapadają w pamięć. Metodę tę wyróżnia duża skuteczność, a każda wolna chwila poświęcona szlifowaniu umiejętności przynosi zadowalające rezultaty.

Czy Tongo jest naprawdę darmowe?

Aplikacja Tongo do nauki języka angielskiego dostępna jest do pobrania za darmo w sklepie Google Play oraz App Store. Korzystanie z podstawowej wersji biblioteki kursów i dostępnych materiałów nie podlega płatnej subskrypcji, jednak plan premium z całą bazą przydatnych narzędzi od nauki objęty jest abonamentem. Przed podjęciem decyzji o subskrypcji programu do nauki języka angielskiego, możesz skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego. Warunki korzystania z Tongo mówią o tym, że opłaty związane z użytkowaniem nie zostaną naliczone, gdy w czasie 24 godzin przed zakończeniem bezpłatnego okresu, anulujesz subskrypcję. Miesięczny koszt korzystania z Tongo wynosi 14,99 USD a roczny 59,99 USD, choć opłaty te mogą różnić się w zależności od kraju zamieszkania użytkownika.

Jak zainstalować Tongo?

Tongo zainstalujesz w ten sam sposób jak inne aplikacje, z których korzystasz na swoim smartfonie lub tablecie. W zależności od tego, czy jesteś użytkownikiem systemu Android, czy iOS, w menu aplikacji wybierz sklep Google Play lub App Store, a następnie przy użyciu wyszukiwarki odnajdź Tongo. Przejdź do podstrony apki i pobierz ją, klikając ikonę oznaczoną strzałką – to wszystko! Możesz zacząć szlifowanie swojego języka.

Aplikacje językowe to świetny sposób na podniesienie poziomu swojej wiedzy z zakresu słownictwa, mówienia i słuchania. Wygodna forma przemawia za korzystaniem z nich codziennie w wolnej chwili – podczas jazdy komunikacją miejską, w drodze do szkoły czy pracy. Już mała ilość czasu przynosi zadziwiające efekty, a Ty częściej posługujesz się angielskim na wymarzonym poziomie. Korzystałeś z Tongo? Podziel się z nami swoją opinią!

Sprawdź też: Czy Babbel to dobra alternatywa dla Duolingo?

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *