tidal

Technologia

18.11.2021 13:21

Tidal zmienia ceny – co nowego w pakietach muzycznych?

Newsy Online
7
0
0
7
0

Życie bez muzyki byłoby co najmniej ponure. Dzięki takim aplikacjom jak Tidal możemy słuchać jej w wielu zakątkach całego świata. Twórcy przygotowali dla użytkowników nowe pakiety, jakie konkretnie? Zobaczcie.

W aplikacjach służących do słuchania podcastów czy piosenek, rywalizacja o uwagę swoich klientów trwa już bardzo długo. Konkurencja nie jest mała, Tidal musi się mierzyć z popularnym Spotify oraz Apple Music. Na chwilę obecną część nowości wprowadzonych do aplikacji, obejmują tylko użytkowników Stanów Zjednoczonych, choć z pewnością w przyszłości znajdą się także w Europie. Co konkretnie zostało wprowadzone?

Sprawdź też: Czym są podcasty? Jak zacząć przygodę z podcastami i jakich nagrań słuchać?

Tidal – nowe pakiety i darmowa muzyka

Twórcy dla słuchaczy na terenie USA, udostępniają możliwość odtwarzania muzyki kompletnie za darmo. Dostęp ma pozostać nieograniczony do całej biblioteki aplikacji. Zasada działania ma przypominać tę dobrze znaną ze Spotify – jeżeli chcemy posłuchać darmowej muzyki, to jesteśmy skazani na regularne reklamy. Wydaje się to uczciwym układem spoglądając na to, że konkurencja już w ten sposób długo funkcjonuje. 

Druga zmiana skierowana jest w stronę pakietów muzycznych, a konkretnie HiFi Plus. Użytkownicy najdroższego rodzaju subskrypcji w dalszym ciągu będą mieli dostęp do najwyższej jakości i technologii dźwięku tj. Dolby Atmos czy Sony 360 Reality Audio. Nowość będzie polegać na sprawiedliwym opłacaniu wykonawców w związku z udostępnionymi tantiemami. Co oznacza to dla użytkownika?

Subskrybent pakietu HiFi Plus opłacając comiesięczną składkę będzie bezpośrednio wspierał swojego ulubionego wykonawcę, którego najczęściej słucha. Na ten moment nie jest określone jaki procent będzie trafiał do twórców. Informację o “dofinansowaniu” naszych faworytów znajdziemy również na głównej stronie Tidal. W Europie opcja ta wejdzie w życie na początku 2022 roku

System opłacania twórców przez aplikację zostanie także zmieniony – dotychczas opłata za tantiemy była jedna, ogólna. Dzięki dokładnej analizie czego konkretnie słucha użytkownik, Tidal będzie w stanie rozliczyć się precyzyjnie z wykonawcami w oparciu o popularność utworu i liczbę jego odtworzeń. Posiadacz abonamentu w tej sytuacji czuje się dopieszczony ze względu na to, że część jego opłaty wspiera fizycznie lubianego artystę. 

Sprawdź też: Tidal vs Spotify — która platforma streamingowa jest lepsza? Zobacz porównanie 2021!

Czy mogę posłuchać Tidal za darmo?

Pomimo, że na terenie Stanów Zjednoczonych posiadacze aplikacji mogą słuchać muzyki za darmo – w Polsce niestety jest to jeszcze niemożliwe. Najtańszy pakiet HiFi kosztuje 19,99 zł za miesiąc – jest to opłata abonamentowa. Jeśli jednak chcielibyśmy najpierw przetestować usługę przez zakupem, możemy to zrobić za darmo korzystając z 30-dniowego okresu próbnego. Pojawia się cień szansy na horyzoncie, że Tidal w Polsce będzie również udostępniać bibliotekę muzyczną za darmo. Musimy pamiętać, że nie posiadamy jednak oficjalnej informacji o zamiarach wprowadzenia Tidal Free do naszego kraju – przynajmniej na razie.

Jedno jest pewne – nowa metoda opłat wykonawców, wprowadzona przez Tidal jest sprawiedliwa. Czy posiadasz pakiet HiFi Plus? Jeśli tak, czy cieszysz się, że będziesz mógł wspierać swojego ulubionego twórcę? Zostaw komentarz! 

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *