testportal testy online

Technologia

23.01.2023 22:34

Jak działa Testportal? Co to jest i jak obejść? 

Online
7
0
0
7
0

Testportal to w największym uproszczeniu platforma do tworzenia testów online. Jak działa oraz jak go obejść? Czym jest wtyczka anti testportal? Zapraszam do lektury!

Pandemia koronawirusa sprawiła, że zdecydowanie potrzebne okazały się platformy, które umożliwiają przeprowadzanie wiarygodnych testów na odległość. Jedną z takich jest platforma Testportal. Jej działanie pozwala na tworzenie testów zarówno biznesowych, jak i edukacyjnych, dzięki czemu regularnie korzysta z niej wiele sporych instytucji.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Testportal – jak działa? Co to jest?

Testportal można określić jako narzędzie, czy też platformę, która dostępna jest w internecie. Główne zadanie Testportalu to tworzenie różnego rodzaju testów, które rozwiązywane będą w sposób zdalny właśnie poprzez internet. Jak wiadomo, takie testy dają naprawdę wiele możliwości na nieuczciwe działanie podczas ich wypełniania. Z tym właśnie radzić ma sobie Testportal. 

Platforma Testportal zdecydowanie rozwinęła się i zyskała na popularności w ciągu ostatnich 3 lat. Owszem, była wykorzystywana już wcześniej, lecz to właśnie wybuch pandemii koronawirusa i masowe lockdowny, które wymusiły pracę zdalną, czy też nauczanie zdalne, sprawił, iż przydatna okazała się platforma do internetowego testowania. 

testportal strona główna
Strona jest bardzo przejrzysta i przyjazna użytkownikowi | źródło: testportal.pl

Z pomocą Testportalu można tworzyć testy o dowolnej formie. Możliwe jest konstruowanie pytań zamkniętych, otwartych, takich, w których odpowiedzią jest prawda/fałsz, a niektórzy docenią również możliwość tworzenia ankiet. Co ważne Testportal umożliwia nie tylko ograniczenie czasu całego egzaminu, ale też czasu, który użytkownik będzie miał na odpowiedź na konkretne pytanie. 

W dużym skrócie Testportal to niezwykle rozbudowana platforma do tworzenia testów. Można z niej korzystać na przykład jako nauczyciel, który chce mieć pewność, że jego uczniowie samodzielnie wypełnią egzamin, ale też jako pracodawca bądź rekruter w celu sprawdzenia możliwości i wiedzy potencjalnego pracownika. 

Sprawdź też: Usługa Google Classroom – jak działa i co oferuje platforma dla uczniów i nauczycieli

Czy Testportal wykrywa ściąganie?

Jednym z największych problemów z testami organizowanymi w sposób zdalny jest oczywiście ściąganie. Gdy taki test wykonujemy w sieci, to bardzo łatwo jest w nieuczciwy sposób znaleźć odpowiedzi na różne pytania i w ten sposób sprawić, że osiągnięty przez nas wynik będzie nieprawdziwy, co będzie bardzo niesprawiedliwe w stosunku do osób, które starały się uczciwie podejść do zdawanego testu. Dlatego właśnie Testportal umożliwia wykrywanie ściągania. 

Osobom organizującym egzaminy, Testportal pomaga na przykład poprzez możliwość dodania do testu losowej kolejności pytań, a nawet i losowania kilku pytań z puli, tak by test każdego zdającego się różnił, co znacznie utrudnia ściąganie. 

Testportal umożliwia także ustawienie maksymalnego czasu wykonania całego testu, limitu czasowego oddzielnie dla każdego z pytań, czy też maksymalnej liczby podejść do wykonania testu. Najważniejszym rozwiązaniem w zakresie wykrywania nieuczciwych osób jest funkcja Uczciwy Rozwiązujący. 

Sprawdź też: Programy do prezentacji – najlepsze darmowe programy oraz wersje online do tworzenia prezentacji

Uczciwy Rozwiązujący pomaga organizatorom testu w wykryciu osób, które mogły w jego trakcie oszukiwać. Pozwala on bowiem na przykład na sprawdzenie tego, ile razy osoba zdająca egzamin zmieniała zakładki w przeglądarce internetowej i w trakcie których pytań to miało miejsce. Chcąc poradzić sobie z nieuczciwymi zdającymi, można nawet ustawić limit zmian zakładki, którego przekroczenie będzie skutkowało zablokowaniem dostępu do testu. 

Ponadto Testportal może się łączyć z platformą Examus służącą do analizy zachowań na podstawie obrazu wideo. Potrafi ona też wykryć na przykład obecność więcej niż jednego monitora, czy też to, że osoba zdająca test udostępnia komuś swój ekran. W ten sposób na niesamowicie ważnych egzaminach można mieć pewność, że każdy rozwiązuje je uczciwie. 

cennik testportal dla klientów biznesowych
Niestety, jeśli chodzi o klientów biznesowych, to narzędzie to nie jest darmowe | źródło: testportal.pl

Czy na Testportal można wracać do pytań?

Bardzo często osoby chcące wypróbować tę platformę zastanawiają się, czy na Testportal można wracać do pytań. Oczywiście jest to możliwe. Przy tworzeniu testu wystarczy bowiem ustawić opcję mówiącą o tym, że na pytania można odpowiadać w dowolnej kolejności. Dzięki temu rozwiązujący będą mieli możliwość pominięcia zbyt trudnych pytań i przejścia do kolejnych po to, by do tych najbardziej problematycznych wrócić dopiero na sam koniec. 

Anti testportal – jak obejść testportal?

Jak już wiemy Testportal posiada rozwiązanie „Uczciwy rozwiązujący”, które ma na celu pomóc w wykrywaniu nieuczciwych praktyk w trakcie rozwiązywania testów. Niczym dziwnym z pewnością nie będzie to, że internauci jak najszybciej zaczęli szukać sposobów na obejście tego i dowiedzenie się jak ściągać na Testportal. Takim jest na przykład wtyczka Anti Testportal, która ma na celu pomóc w poradzeniu sobie z funkcjami tej platformy. 

Wtyczka Anti Testportal w teorii ma blokować w całości funkcję „Uczciwy rozwiązujący”. W ten sposób Testportal ma nie mieć dostępu do takich rzeczy jak weryfikacja wyświetlania strony, zmiana zakładek, czy też odliczanie czasu na odpowiedź na pytanie. W ten sposób niektórym udaje się obejść zabezpieczenia Test Portal. Nie jest jednak pewne, że taka wtyczka zapewni 100-procentową skuteczność. 

testportal testy online
Tradycyjne sprawdziany? Nie, dziękuję!

Zastosowanie Testportal

Testportal to platforma o wielu zastosowaniach. Służy ona przede wszystkim do tworzenia testów, które mogą się jednak przydać w naprawdę wielu branżach. Mowa tu nie tylko o edukacji, ale też o biznesie, gdzie Testportal to niezwykle użyteczne narzędzie w trakcie edukacji, obsługi klienta, czy też sprawdzania procedur bezpieczeństwa i ich znajomości. 

Dla kogo?

Testportal to przede wszystkim świetna platforma dla osób pracujących w oświacie. Nauczyciele, czy też prowadzący na studiach mogą z niej korzystać w trakcie nauczania zdalnego po to, by móc przeprowadzać testy. W ten sposób zapewniają sobie jak największą szansę na wykrycie nieuczciwych osób.  

Z Testportalem powinni też zapoznać się rekruterzy, którzy w ten sposób mogą przeprowadzać egzaminy na kandydatach na dane stanowisko i nie martwić się o to, że będą oni nieuczciwie rozwiązywać test, tym samym zyskując nieuczciwą przewagę nad innymi kandydatami, którzy w rzeczywistości mogą dysponować większą wiedzą oraz umiejętnościami. 

testportal za darmo
Spokojnie – zanim zdecydujesz się na zakup, to wcześniej możesz sprawdzić to narzędzie za darmo!

Cennik Testportal

Niestety Testportal to nie narzędzie bezpłatne. Wyjątkiem są placówki edukacyjne. One mogą otrzymywać podstawowe konta na Testportalu za darmo. Za więcej funkcji trzeba jednak zapłacić. Cena za udostępnienie funkcji Testportal dla całej szkoły lub uczelni jest zawsze wyliczana indywidualnie. Z kolei pojedyncze konto, które jest nieco bardziej rozbudowane, kosztuje 89 złotych brutto rocznie. 

Klienci biznesowi muszą być gotowi na nieco większy wydatek. Standardowe konto to koszt rzędu 99 złotych netto miesięcznie. Konto PRO kosztuje 199 złotych na miesiąc, a dostępna jest też subskrypcja Max w cenie 349 zł miesięcznie. Firmy mogą też liczyć na współpracę w zakresie konta, która również jest wyceniana indywidualnie. 

Sprawdź też: Laptop dla studenta – jaki wybrać? Ranking TOP 10 laptopów na studia

Jak przygotować test?

Przygotowanie testu z pomocą Testportalu jest dość proste. Wszystko dzięki temu, że platforma Testportal zapewnia dość intuicyjną obsługę, dzięki której nie powinno być większych kłopotów ze stworzeniem odpowiedniego testu. Wszystko rozpoczyna się od ustawienia nazwy tekstu, a także dodania opisu. 

Następnie czeka nas menedżer pytań, w którym dodamy pytania oraz odpowiedzi do testu. Możliwe jest nawet stworzenie kilku zestawów testowych z różną kolejnością pytań, a nawet i z różnymi pytaniami. Na sam koniec wystarczy wpisać liczbę rozwiązujących i otrzymać w ten sposób indywidualne kody dostępu dla każdego lub po prostu ustawić hasło i udostępnić link do niego. 

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *