Technologia

27.06.2022 16:33

Test PC za 7000 zł | i5 12400F + RTX 3070 w 15 grach na moreleTV

Komputery Newsy
6
0
0
6
0

PC za 7000 zł – za taką kwotę można złożyć naprawdę wydajny zestaw do gier komputerowych. Jesteście ciekawi, jaki komputer zmontował Kamil Erdini z Tek Testers? Sprawdźcie materiał dostępny na kanale moreleTV.

Co znalazło się w PC za 7000 zł?

Kamil postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom internautów i stworzył jednostkę gamingową na podstawie drugiego wyniku głosowania na budżet, którego dotyczyć ma budowa kolejnego zestawu. Wynik ten dotyczył PC za 7000 zł i tutaj autor mógł już konkretnie zaszaleć, gdyż na pierwszym miejscu uplasowała się propozycja za 3000 zł. Na jakie zatem podzespoły postawił Kamil, mając do dyspozycji ponad dwukrotność zwycięskiego budżetu?

Komputer opiera się na rozwiązaniu od Intela, gdyż jego mózgiem jest procesor i5 12400F. Towarzyszy mu GPU RTX 3070 od Palita. Pomyśleć, że jeszcze kilka miesięcy temu ta sama karta graficzna potrafiłaby pochłonąć niemal cały dostępny budżet. Całe szczęście dla graczy sytuacja na rynku kart się normalizuje i ich ceny zaczynają wracać do poprzedniego stanu.

Co jednak z resztą podzespołów? Płyta główna, zasilacz, RAM, chłodzenie CPU, dysk? Jeżeli ciekawią Was wybory autora, dajcie szansę materiałowi dołączonemu do tego tekstu! Kamil już na początku wyjaśnia pełną specyfikację zestawu, poświęcając nawet trochę więcej czasu samej obudowie. Jak sam słusznie przyznaje, prezentowanie ich możliwości w testach to słuszne podejście, które z pewnością zaciekawi wielu z Was. Wszak oprócz pytań o kulturę pracy i temperatury nie brakuje także tych dotyczących ilości dostępnego miejsca we wnętrzu tego urządzenia. Powiem tylko, że autor postawił na rozwiązanie od MSI, które ma całkiem przystępną cenę i cieszący oko wygląd. Pokusicie się o zgadnięcie, o który model chodzi?

Sprawdź też: Budujesz komputer? Kalkulator mocy zasilacza będzie niezbędny!

Testy PC za 7000 zł

Po opadnięciu pierwszej warstwy kurzu na świeżo złożoną jednostkę pora poddać ją pierwszym testom. Komputer podłączony, przełącznik przy PSU ustawiony na 1 (sytuacja przytrafia się praktycznie każdemu po złożeniu swojego PC, która na moment podwyższa tętno), pora go włączyć. PC za 7000 zł nie rozwinie swoich skrzydeł w samym systemie, dlatego Kamil poddaje go próbom. Na pierwszy ogień poszły rzecz jasna gry i tym razem jest tu tego w zatrzęsieniu!

Autor przetestował platformę aż w 15 grach (Cyberpunk 2077, Assassin’s Creed Valhalla, Far Cry 6, God of War, Wiedźmin 3, Horizon Zero Dawn, Shadow of the Tomb Raider, Doom Eternal, Fortnite, GTA V, Metro Exodus, Red Dead Redemption 2, Borderlands 3, Apex Legends, CoD Warzone – nie sposób wymienić tego na jednym wdechu), przedstawiając wyniki w formie wykresu. Same wyniki dotyczą zarówno średniej wartości FPS, jak i najniższego zaobserwowanego 1%.

PC za 7000 zł
RTX 3070 z pewnością nie należy do najcieńszych kart graficznych!

Po dokonanych testach przyszła pora na omówienie kultury pracy tego zestawu. W stosownym fragmencie materiału znajdziecie krótkie omówienie generowanych hałasów i temperatur oraz podsumowanie poboru prądu – zarówno podczas grania, jak i w trakcie testów obciążeniowych. Cieszy obecność tych wyników, gdyż pozwalają one spojrzeć wszystkim zainteresowanym na całkiem istotne parametry, które ostatecznie mają wpływ na komfort grania oraz zasobność naszego portfela.

PC za 7000 zł? A może trochę mniej?

Autor przyznaje, że nie wykorzystał budżetu do maksimum – do progu 7 tysięcy złotych zabrakło kilku „stówek”. W związku z tym omawia przy tym, co należałoby zmienić lub dokupić, jeżeli bardzo nam zależy na osiągnięcie maksimum przewidzianych wydatków. Dzięki temu wiadome jest, gdzie najłatwiej będzie można wdrożyć wszelkie upgrade’y.

Sprawdź też: Konfigurator zestawu komputerowego PC. Wybieramy podzespoły do wymarzonego peceta

Jak oceniacie jednostkę Kamila? Czy PC za 7000 zł robi wrażenie? Cóż, kwota z pewnością jest niemała i taka maszyna z pewnością pozwoli rozwinąć skrzydła w większości gier. Jeżeli materiał przypadł Wam do gustu, gorąco zachęcam do pozostawienia łapki w górę – Kamil z pewnością to doceni. Poza tym warto być na czasie z materiałami chłopaków z moreleTV, a najprostszym sposobem jest subskrybowanie kanału, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście. Polecamy także inne materiały dostępne na kanale moreleTV. Poruszają one tak ciekawe tematy, że z pewnością skradną Wam kilkanaście minut z codziennego harmonogramu!

Jesteście ciekawi pojedynku ZMASLO i Kamila w wyzwaniu dotyczącym budowy komputera za 1000 zł?

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.