1. Scroll
  2. /
  3. Technologia
  4. /
  5. Steam Deck – ile można czekać? Co planuje Valve?

Technologia

17.11.2021 13:11

Steam Deck – ile można czekać? Co planuje Valve?

Konsole Newsy
6
0
0
6
0

Zapowiedziana konsola przenośna od Valve, choć wyczekiwana – nie ma łatwego startu. Steam Deck zaciekawił internautów, ale czas oczekiwania na konsolę zabija w nich entuzjazm

Dla osób chętnych na zakup “Decka” ważną informacją powinna być data premiery – jest ona zapowiedziana na luty 2022 roku. Producent nie określił precyzyjnie, który dzień będzie przełomowy. Na oficjalnej stronie można przeczytać, że w lutym rozpocznie się wysyłka zarezerwowanych egzemplarzy. Tak, jeśli chcemy nabyć konsolę trzeba ustawić się najpierw w wirtualnej kolejce. Chyba nikt nie lubi długo czekać na coś, czego bardzo się pragnie, prawda? Najnowsze szczegóły zdecydowanie nie ułatwiają przedpremierowego okresu.

Najnowsza wirtualna konferencja Steamworks Value przyniosła garstkę nowych informacji. Widowisko było głównie przygotowane dla deweloperów, zostały im zaprezentowane nowe narzędzia programistyczne pomagające w przeniesieniu tytułów na mobilną konsolę od Valve. Producenci zapewniali twórców gier, że nie powinno być żadnych problemów z działaniem i transferem na nową platformę. 

Valve również podkreślał, że z racji odtwarzania gier na mniejszym ekranie, tekstury w bardzo wysokiej jakości nie są potrzebne. Twórcy konsoli umożliwią deweloperom narzędzia do zoptymalizowania gier, by zajmowały one jak najmniej pamięci i skracały czas instalacji.

Sprawdź też: Steam Deck – pogromca konsol i laptopów gamingowych czy kolejny nieudany eksperyment?

Co jeszcze wiemy o Steam Deck?

Widzimy, że AMD wraz z Valve nie próżnuje i przyświeca im jeden cel – dostarczyć klientom konsolę wydajną, spójną z ogromną biblioteką gier do wyboru. Producenci zachęcali deweloperów na konferencji do testowania tytułów pod kątem dostępności ilości klatek, czy poprawności sterowania. Parametry Steam Decka również wyglądają obiecująco.

Czas pracy na baterii – Valve deklaruje, że będzie on sięgał nawet do ośmiu godzin. Moc procesora dostarczonego przez AMD nie zostanie ograniczona, co może wpłynąć na szybsze rozładowanie akumulatora. Z kolei wydajność konsoli wygląda na wyśmienitą. Valve podpowiada, że rozwiązaniem na “prądożerność” może być ograniczenie wyświetlanych klatek przez producentów gier. 

Pomimo zmagania się z ograniczoną dostępnością chińskich podzespołów na rynku i przesunięcia planowanej daty premiery o dwa miesiące to trzeba przyznać, że Steam Deck jest wciąż na wygranej pozycji. Ogromne zaplecze gier, które będą dostępne na konsolę od Valve na start to bardzo mocny argument. Dodatkowo gdy spojrzymy na przedstawione parametry sprzętowe i fakt jak elastycznie podchodzi korporacja do deweloperów, możemy czuć się spokojni. W tej sytuacji los Nintendo Switch stoi pod niemałym znakiem zapytania. Jeżeli ustalony łańcuch dostaw przebiegnie prawidłowo, a wszystkie zapewnienia okażą się prawdą – możemy spodziewać się hitu sprzedażowego w 2022 roku.

Reklama

źródło zdjęcia: knowyourmeme.com

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.