spotify dodaje funkcje

Technologia

19.11.2021 14:20

Spotify dodaje teksty piosenek – karaoke w twoim telefonie

Newsy Programy i aplikacje
12
1
5
12
1

Spotify jest znaną aplikacją umożliwiającą słuchanie tysięcy piosenek i podcastów. W najnowszej aktualizacji twórcy dodali możliwość wyświetlania tekstu piosenek. Przydatna funkcja?

Nowa możliwość udostępniona użytkownikom była wyczekiwana przez wiele osób. Komu nie zdarzyło się śpiewać swojej ulubionej piosenki? Ciężko to robić, gdy nie zna się tekstu, prawda? Największe zapotrzebowanie na dodanie tego dodatku do aplikacji było zgłaszane ze strony mieszkańców USA. Spotify uległo długoletnim prośbom i 18 listopada opublikowali wiadomość o wprowadzeniu tekstów piosenek. 

Nowość jest obsługiwana przez firmę Musixmatch, która zajmuje się wyszukiwaniem i udostępnianiem tekstów do piosenek. Wykonują również tłumaczenia wielu utworów muzycznych. To właśnie ta włoska platforma dostarczyła i dostarczać będzie teksty do kolejnych nowości. Warto zaznaczyć, że aktualizacja obejmuje wszystkich użytkowników na całym świecie – zarówno z kontem premium jak i darmowych. To jeszcze nie koniec! Nowa funkcja została wprowadzona także na wiele platform – Android, iOS, komputerach, telewizorach a nawet konsolach. Można rzecz, że w tym momencie Spotify umożliwia śpiewanie każdemu, wszędzie.

Sprawdź też: Najpopularniejsze podcasty na Spotify w 2021 – zestawienie TOP 12 podcastów

Spotify eksperymentowało z napisami w piosenkach już w 2016 roku. „Behind the Lyrics”, bo tak się nazywała ta funkcja w aplikacji, dostarczała słuchaczowi tekstowe różne ciekawostki np. o wykonawcy. Już wtedy zostało zgłaszane twórcom aplikacji, że użytkownicy woleliby mieć dostęp do tradycyjnych słów piosenek. Trochę czasu upłynęło, ale mamy sukces! Spotify ogłosiło także, że swój poprzedni pomysł zostanie niebawem wyłączony.

Jak włączyć teksty piosenek w Spotify?

Włączenie tej funkcji jest banalnie proste i każdy poradzi sobie z tym wyzwaniem. Gdy mamy już zainstalowaną aplikację, wyszukujemy jakiegokolwiek utworu i następnie klikamy w niego, by go odtworzyć. W momencie rozpoczęcia piosenki wystarczy, że przesuniemy palcem w górę, a tekst piosenki wysunie nam się z dołu! Prawda, że proste?

Dodatkowo przeglądając bibliotekę utworów różnych artystów, możemy zauważyć mały piktogram przy tytule zawierający słowo “lyrics”. Jeżeli widnieje on przy piosence, której chcemy posłuchać (lub zaśpiewać) oznacza to, że tekst do niej jest dostępny. Czy testowałeś już dostępność napisów? Jeśli tak, zostaw komentarz i opisz swoje wrażenia!

12
1

Podziel się:

Komentarze (5)

Czy na pewno masz zaktualizowaną aplikację? Podczas odtwarzania piosenki przesuń palcem do góry, napisy powinny się wysunąć. ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *