snapchat

Technologia

15.02.2022 13:24

Snapchat pozwoli Ci zarabiać? Twórcy testują nową funkcję

Newsy Programy i aplikacje
5
0
0
5
0

Snapchat to aplikacja, która miała swoje wzloty i upadki. Obecnie, jej popularność trochę powróciła, a twórcy szykują spore zmiany. Czy każdy będzie mógł zarabiać za pomocą swoich krótkich filmików? Być może.

Wedle doniesień od portalu The Verge, twórcy aplikacji wprowadzili rzecz, której dotychczas nie było i może ona mieć wpływ na możliwość zarabiania za pośrednictwem Snapchata. Użytkownikom zaczęły się wyświetlać reklamy podczas oglądania stories innych twórców

Jak to w przypadku innych amerykańskich aplikacji, nowość jest testowana wstępnie u użytkowników pochodzących ze Stanów Zjednoczonych. Co więcej, grupa ludzi objęta testami nie jest duża. Ta sytuacja prezentuje, że to naprawdę początki nowych planów Snapchata. Oczywiście, funkcjonalność ma rozszerzać swój zasięg w następnych miesiącach. 

Czy każdy będzie mógł zarabiać na nowej funkcji? Niekoniecznie. Nowość jest zarezerwowana dla Snap Stars, czyli użytkowników, którzy posiadają dużą liczbę obserwujących i są zweryfikowani przez aplikację. Te profile są oznaczone symbolem złotej gwiazdki. W praktyce oznacza to, że zarabianie w ten sposób będzie dostępne tylko dla osób publicznych.

priceman morele promocja

Reklamy umieszczane będą w filmach, biorąc pod uwagę częstotliwość wrzucanych materiałów i zaangażowanie twórcy w swój profil. To będzie coś całkowicie nowego, Snapchat podzieli się częścią zarobków z reklam dla swoich użytkowników. Jeśli jesteś znanym, zweryfikowanym posiadaczem swojego Snapa – czekaj na wprowadzenie aktualizacji, bo możesz na niej zyskać! Na ten moment, trzeba się wstrzymać ze świętowaniem, ponieważ to opcja, która jest dopiero testowana.

Dlaczego Snapchat wypłaca pieniądze?

Aplikacja z białym duszkiem na żółtym tle nie miała lekko, początkowo odniosła niesamowity sukces, by po chwili stopniowo wygasać. Popularność Snapchata znacznie spadła w momencie, gdy konkurencja jak np. Facebook czy Instagram, także wprowadziła możliwość nagrywania 1-dniowych relacji.

Poważnym ciosem był rozrastający się TikTok, który obecnie podkrada młodych użytkowników aplikacji Marka Zuckerberga. Dostępność niekończących się śmiesznych filmików skradła serca wielu ludzi, z tego względu Snapchat stracił jeszcze więcej użytkowników.

Sprawdź też: TikTok pozwoli na zarabianie? Twórcy biorą to pod uwagę

Twórcy wymyślili sposób jak uratować ten tonący okręt i … jak się okazało wyszło im to na dobre. Alternatywny TikTok przyjął nazwę Spotlight i nie różni się prawie niczym od chińskiej aplikacji. Jednak czym zachęcić użytkowników? Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Snapchat zaczął tworzyć różne konkursy dla najlepszych twórców na Spotlight, w których nagrodą była gotówka.

Zabieg ten przyciągnął dużą część twórców jak i użytkowników, ponieważ TikTok zarabiania wprost nie umożliwia. Obecnie aplikacja z duszkiem, w większości jest wykorzystywana do oglądania filmików ze Spotlight, aniżeli do publikacji swoich stories. Sami twórcy deklarowali, że na potrzeby nagradzania swoich podopiecznych, wypłacają najlepszym miliony dolarów miesięcznie – niesamowite, prawda?

A czy Ty korzystałeś kiedyś ze Snapchata? A może wolisz TikToka? Podziel się przemyśleniami w komentarzach!

Chcesz kupować taniej? Znamy na to kilka ciekawych sztuczek! Część z nich zebraliśmy w artykule Kody rabatowe Morele – wszystkie promocje i kody zniżkowe na Morele.net w jednym miejscu. Kody promocyjne to doskonała okazja na obniżenie cen produktów dostępnych w sklepie Morele. Dowiesz się jak wykorzystać kod rabatowy i gdzie go w ogóle znaleźć. Prezentujemy także zasady działania Morele Outlet, grup na Facebooku oraz doradzamy, jak robić zakupy na raty w Morele.net.

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *