1. Scroll
  2. /
  3. Technologia
  4. /
  5. Samsung S22 vs iPhone 13 – interesujący wynik testów

Technologia

14.02.2022 14:27

Samsung S22 vs iPhone 13 – interesujący wynik testów

Newsy Telefony i tablety
6
1
0
6
1

Samsung Galaxy S22 został porównany wraz z iPhone 13, a wynik tego testu jest wręcz szokujący. Wydawałoby się, że najnowszy S22 będzie mocniejszy od produktu Apple, ale tak nic bardziej mylnego. Jak padł najnowszy Samsung? Zobaczcie sami.

Geekbench 5 to test przeprowadzony przez portal PCMag, a w nim znalazły się takie telefony jak Samsung Galaxy S22 Ultra, Galaxy S22+, Galaxy S21 Ultra, Google Pixel 6 i iPhone 13 Pro Max. Telefon od koreańskiego producenta, S22 Ultra, posiada układ z procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 i osiągnął wynik 3433, kiedy to iPhone 13 Pro Max wygenerował liczbę 4647.

Osiągnięcie telefonu od Apple nie jest byle czym, iPhone 13 jest szybszy od najnowszego Samsunga o ok. 35%, jeżeli mówimy o wydajności procesora – to naprawdę dobry wynik. Trzeba powiedzieć, że ten test był przeprowadzony na mocniejszym zestawie, ponieważ Snapdragon jest znacznie wydajniejszy. Niestety, Polski rynek otrzyma układ z Exynosem 2200, a on w benchmarku także wypada słabiej od iPhone’a 13 Pro Max.

Samsung Galaxy S22 wypadł słabo – co dalej?

Jak widać, urządzenia Apple wyposażone w nowy chip A15, wydajnością zaskoczyły konkurencyjnego giganta flagowców. To nie koniec ambitnych planów korporacji z Cupertino. W najnowszym iPhone 14 znajdzie się jeszcze szybszy i wydajniejszy procesor A16, stworzony specjalnie na potrzeby kolejnego modelu. 

Warto jednak dodać, że słabszy wynik Samsunga S22 wcale nie musi oznaczać, że najnowszy telefon koreańskiej produkcji jest porażką w stosunku do iPhone’a. Cyferkowe benchmarki często nie przedstawiają tego, jak faktycznie się będzie z telefonu korzystać. Ważne jest to, że w dalszym ciągu to najbardziej wydajne telefony dostępne obecnie. Ciężko porównać je do siebie w stosunku jeden do jednego, ponieważ każdy z nich to całkowicie inny produkt uderzający w różnych od siebie konsumentów. Jednakże wynik testów mówi sam za siebie – Apple pokonało najnowszego flagowca od Samsunga.

A Tobie jak podoba się najnowszy Samsung Galaxy S22 Ultra? Nie przypomina Ci on smartfona z serii Note? Daj znać w komentarzach.

Chcesz skonfigurować i zamówić idealny komputer dla siebie? Wiemy, że nie jest to takie proste, na jakie wygląda… Wszystkim spragnionym pomocy w tym trudnym zadaniu polecamy nasz obszerny materiał: Konfigurator zestawu komputerowego PC. Wybieramy podzespoły do wymarzonego peceta. W artykule omawiamy dokładnie wszystkie kwestie, jakie należy brać pod uwagę podczas zakupu sprzętu komputerowego. Konfigurator zestawu komputerowego PC to narzędzie, które pomoże laikom w zbudowaniu pierwszego, w pełni autorskiego komputera. Dzięki niemu i kilku naszym wskazówkom każdy poradzi sobie z doborem pasujących do siebie podzespołów, zapewniających odpowiednią wydajność.

źródło zdjęcia: benchmark.pl

Reklama
6
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.