prezi

Technologia

16.12.2021 14:27

Prezi – prezentacje lepsze niż w PowerPoincie? Narzędzie do tworzenia oryginalnych prezentacji

Programy i aplikacje
6
0
0
6
0

Prezi – prezentacja w nieco innym wydaniu. Co oferuje to wirtualne narzędzie do tworzenia slajdów? Sprawdzamy funkcje programu Prezi! Czy za tworzenie prezentacji się płaci? Prezi vs Power Point – podpowiadamy, który program wypada lepiej.

Prezi – praktyczne narzędzie do oryginalnych prezentacji

Prezi to wszechstronna aplikacja do tworzenia prezentacji online, które działa zgodnie z SaaS, czyli modelem obsługi w chmurze obliczeniowej, i korzysta z platform Adobe Flash oraz Adobe AIR. Program ma aplikację komputerową, która umożliwia również kreowanie w trybie offline. Praca nad prezentacją przebiega sprawnie dzięki pośrednictwu Zoom (ZUI), dzięki czemu możesz przybliżać i oddalać poszczególne elementy i zarządzać przewijaniem utworzonych slajdów w przestrzeni 2.5 D zwanej wirtualnym płótnem.

Narzędzie oferuje możliwość graficznego przedstawienia burzy mózgów, wykorzystując elementy interaktywne oraz tworzenie strukturyzowanych kompozycji grafik, tekstów, filmów i pozostałych treści. Do Twojej dyspozycji są szablony, ale jako autor masz pełen dostęp do swobodnej zmiany położenia określonych obiektów, ich rozmiaru oraz ścieżki nawigacyjnej w przypadku prezentacji liniowych.

Prezentacja Prezi to nie zwykły układ slajdów – w obszernej bibliotece programu znajdziesz gotowe elementy konstrukcyjne, które możesz dostosować do swoich treści i stworzyć spójny estetycznie content. Wśród dostępnych funkcji jest również: wstawianie wykresów, przesyłanie i osadzanie filmów czy tworzenie kolorystycznego motywu kryjącego się pod funkcją inteligentnego brandingu. Dzięki tej opcji program automatycznie wykryje kolory logo Twojej marki i dostosuje do nich paletę barw slajdów. Prezi oferuje również szereg korzyści dla twórcy, który będzie prezentował swój projekt. W panelu możesz zostawiać notatki widoczne tylko dla Ciebie, nagrywać głos lektora i udostępniać prezentację w czasie rzeczywistym użytkownikom, którzy otrzymają dostęp do dedykowanego łącza.

Sprawdź też: Jak zrobić prezentację multimedialną – dobrą i atrakcyjną. Jak powinna wyglądać prezentacja i w czym ją zrobić?

Inne usługi oferowane przez Prezi

Platforma oferuje również inne narzędzia, które pozwolą Ci wykazać się w kreatywny sposób. Jednym z nich jest Prezi Video, czyli program do tworzenia prezentacji podczas wideokonferencji. Możesz komponować i wyświetlać grafiki, wykresy, obrazy, zdjęcia oraz wiele innych treści podczas wystąpień na żywo i nagranych wcześniej autoprezentacji. Narzędzie jest kompatybilne z aplikacjami Zoom, Microsoft Teams, Slack, Cisco Webex i Google Meet, a Ty możesz prezentować na żywo materiały, nie znikając z ekranu głównego. Prezi Video umożliwia również nawiązanie interakcji z prezenterem dzięki dodawaniu reakcji w postaci emotikon podczas spotkań.

Drugim produktem jest Prezi Design, czyli prosty w obsłudze edytor umożliwiający tworzenie infografik, raportów, postów na media społecznościowe, map, plakatów i wielu innych materiałów składających się z ciekawych elementów wizualnych. Prezi Design oferuje wstawianie animowanych gifów oraz wykresów, wykorzystywanie okładek wideo, dodawanie własnych multimediów, używanie filtrów, nakładek i efektów, które wprawią w ruch prezentowane elementy. Gotowe projekty możesz pobrać w formatach: JPG, PNG, PDF oraz udostępniać poprzez linki i wyświetlać na ekranie.

Program pozwoli nam na przygotowanie ciekawych prezentacji | źródło: theprezenter.com

Dla jakich grup szczególnie polecany jest program?

Program dedykowany jest uczniom i studentom, którzy chcą się wyróżnić w czasie zajęć i przygotować prezentację zapadającą w pamięć. To również doskonałe narzędzie dla kadry nauczycielskiej pozwalające stworzyć ciekawe materiały szkoleniowe urozmaicające prowadzone wykłady i lekcje. Prezentacje Prezi świetnie sprawdzają się w środowisku biznesowym, szczególnie w firmach wykorzystujących hybrydowy model pracy.

Dzięki wszechstronnej platformie możesz prowadzić spotkania biznesowe i przedstawiać treści w efektywny sposób z wykorzystaniem slajdów multimedialnych, interaktywnych infografik oraz wideokonferencji na żywo. Duża liczba narzędzi analitycznych to świetna opcja w świecie marketingu i sprzedaży, dzięki którym w łatwy sposób zaprezentujesz zgromadzone dane. Program ułatwia również pracę osobom medialnym, dlatego polecany jest zarówno użytkownikom indywidualnym, małym firmom, jak i dużym przedsiębiorstwom.

Czy Prezi jest narzędziem darmowym?

W celu rozpoczęcia korzystania z Prezi musisz utworzyć konto na platformie Prezi.com, a następnie wybrać jeden z dostępnych pakietów. W ofercie są:

  • pakiet podstawowy,
  • pakiet indywidualny,
  • pakiet „Studenci i nauczyciele”,
  • pakiet „Biznes”.

Z Prezi za darmo mogą korzystać użytkownicy, którzy zdecydują się na wariant podstawowy lub ten dedykowany studentom oraz nauczycielom i wybiorą opcję bezpłatną („Basic”). W jej ramach otrzymasz możliwość tworzenia prezentacji z Present Prezi, prowadzenia transmisji na żywo z Prezi Video oraz tworzenia materiałów z Projekt Prezi. Darmowy pakiet umożliwia korzystanie jedynie z podstawowych funkcji narzędzia i zapewnia limitowaną liczbę prezentacji. Płatna subskrypcja oferuje więcej udogodnień i nieograniczony dostęp do platformy, a w tym tworzenie unikalnych projektów bez limitu.

Sprawdź też: Prezentacja w PowerPoint – jak zrobić prezentację w Microsoft PowerPoint szybko i efektownie?

Jak korzystać z Prezi? Kilka podstawowych wskazówek

Przygoda z Prezi rozpoczyna się od zalogowania na profilu użytkownika, a już w następnym kroku możesz przejść do stworzenia swojej pierwszej prezentacji. W tym celu odszukaj opcję New Prezi i przejdź do wybrania szablonu, czyli wirtualnego płótna pod Twoje slajdy. Możesz dodawać kolejne treści, dysponując podglądem na całą zawartość prezentacji. Aby wprowadzić tekst, kliknij dwukrotnie na wybrane pole, natomiast w celu dołączenia pliku, skorzystaj z opcji Insert. W ten sposób załączysz treści z komputera, a także bezpośrednio z internetu. Po prezentacji możesz poruszać się przy użyciu myszy lub strzałek, podobnie powiększysz i oddalisz elementy. Z funkcją Customize edytujesz wybrany szablon. Przycisk Present wyświetli Ci dotychczas przygotowaną prezentację, a Exit zapiszę ją i zakończy Twoją pracę nad projektem.

Prezi czy PowerPoint – który program lepiej się sprawdzi?

PowerPoint i Prezi to dwa najpopularniejsze programy do tworzenia multimedialnych prezentacji. Który z nich wypada lepiej? Z badań przeprowadzanych na Uniwersytecie Harvard i Minerva wynika, że narzędzie Prezi jest skuteczniejsze niż program PowerPoint, za czym przemawia złożoność struktur i elementów interaktywnych. Wizualizacje pozwalają na większe zaangażowanie widzów i są bardziej przekonujące. Prezentowanie danych w formie graficznej to efektywniejsze przyswajanie wiedzy i budowanie treści, które pozwalają przyciągnąć uwagę odbiorców. Prezi jest wszechstronne i oferuje również więcej narzędzi do wykonywania analiz, co ma duży wpływ na wybór tego programu w branży biznesowej, jak i szkolnictwie.

Platforma umożliwia tworzenie nielinearnych prezentacji i oferuje szereg funkcji, które zapewnią im nietuzinkową formę. Konto użytkownika to większe możliwości i dostęp do pozostałych produktów z oferty, dlatego narzędzie to wybierane jest przez profesjonalistów w swoich branżach. Zdarzyło Ci się korzystać z Prezi? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzu!

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *