playstation vr2 gry

Technologia

23.02.2022 12:06

PlayStation VR2 – oficjalna prezentacja gogli i kontrolera PlayStation VR2 Sense

Gadżety Newsy
5
0
1
5
0

PlayStation VR2 zostało oficjalnie ogłoszone już jakiś czas temu, a teraz Sony Interactive Entertainment ma przyjemność zaprezentować oficjalny wygląd nowej generacji VR na PS5 i zaktualizowany design kontrolera PlayStation VR2 Sense.

Jak widać na poniższych zdjęciach – design najnowszych gogli VR od Sony był inspirowany wyglądem produktów z rodziny PS5. Patrząc na urządzenia, można zauważyć pewne podobieństwa w ich wyglądzie i działaniu. W zestawie PS VR2 położono większy nacisk na owalne kształty, tym samym nawiązując do zaokrąglonych krawędzi kontrolera DualSense i zestawu słuchawkowego Pulse 3D.

Nowy kontroler w kształcie „orbity”, zaprojektowany został tak, by maksymalnie zwiększyć swobodę rozgrywki. Wyposażono go w adaptacyjne spusty, haptyczne wibracje, wykrywanie dotyku i wiele innych, unikatowych funkcji.

PlayStation VR2 – co jeszcze wiadomo?

PlayStation VR2 zostało oficjalnie ogłoszone na początku stycznia. Wtedy podzielono się m.in. specyfikacją sprzętu, z której dowiedzieliśmy się, że gogle będą wyposażone w ekran OLED, wspierające HDR o rozdzielczości 2000 x 2040 px na jedno oko. Ponad to kąt pola widzenia będzie na poziomie 110 stopni, a częstotliwość odświeżania wynosić bęzie 90Hz/120H.

Poza tym wiadomo, że PSVR2 nie będzie wymagało żadnych zewnętrznych kamer, aby śledzić kontrolery, gdyż te będą wbudowane już w headset. Dodatkowo same gogle będą wyposażone w funkcję wibracji, co ma jeszcze bardziej zwiększyć immersję w ogrywanych przez nas grach.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy miałaby nastąpić premiera nowych gogli. Czekacie na PlayStation VR2? Mieliście już do czynienia z poprzednim headsetem od Sony? Dajcie znać w komentarzu tutaj lub na naszym fanpage’u! 🙂

Chcesz kupować taniej? Znamy na to kilka ciekawych sztuczek! Część z nich zebraliśmy w artykule Kody rabatowe Morele – wszystkie promocje i kody zniżkowe na Morele.net w jednym miejscu. Kody promocyjne to doskonała okazja na obniżenie cen produktów dostępnych w sklepie Morele. Dowiesz się, jak wykorzystać kod rabatowy i gdzie go w ogóle znaleźć. Prezentujemy także zasady działania Morele Outlet, grup na Facebooku oraz doradzamy, jak robić zakupy na raty w Morele.net.

Sprawdź też:

Źródło: materiały prasowe

5
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Fajne, ale już troche przesadzone moim zdaniem. Ja to teraz postawiłem na te dualsense kolorowe i mi to w pełni wystarcza. Łączą się też z pc i to najważniejsze 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *