1. Scroll
  2. /
  3. Technologia
  4. /
  5. PlayStation i asystent głosowy? Sony zapowiada nową funkcję

Technologia

09.02.2022 15:58

PlayStation i asystent głosowy? Sony zapowiada nową funkcję

Konsole Newsy
5
0
0
5
0

PlayStation otrzyma od producenta nową funkcję obsługi poleceń głosowych. To rozwiązanie nie jest najnowszym gadżetem wśród konsol od Sony, ponieważ w poprzedniej generacji miała tę funkcję w 2013 roku.

Wedle oficjalnego bloga, Sony zamierza wprowadzić obsługę poleceń głosowych dla testerów wersji beta. Nowa funkcja PlayStation 5 trafi najpierw do użytkowników Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Konsola ma reagować na polecenie „Hej Playstation”. Do czego może być używane sterowanie głosem? Przede wszystkim, będzie to znaczne ułatwienie jeśli chcielibyśmy włączyć naszą ulubioną grę czy aplikację bez użycia pada.

Sprawdź też: Razer Kaira Pro – recenzja słuchawek do PlayStation. Najlepszy headset do PS5… i nie tylko?

Dodatkowo, przy użyciu głosu będzie możliwe otwieranie menu systemowego i sterowanie odtwarzaniem multimediów, np. filmem na Netflixie. Komendy głosowe to nie jedyny dodatek, który zostanie dodany. Sony zaimplementuje możliwość odtwarzania dźwięku monofonicznego – ta opcja ma być zdecydowanie pomocna dla graczy z jednostronnym ubytkiem słuchu.

Czaty grupowe także doczekają się zmian

Zmianie ulegną także czaty grupowe, będziesz mógł decydować czy będzie to konwersacja prywatna lub otwarta dla wszystkich. To nie wszystko co przygotowało Sony! Na PS5 będziesz w stanie filtrować swoje gry według gatunku, a główny ekran będziesz mógł wyposażyć w pięć najlepszych tytułów, aby mieć do nich szybki dostęp. Zaktualizowane zostały także karty trofeów i ich wygląd.

PlayStation 5 zostanie urozmaicone w kilka nowych funkcji. Niektóre wydają się dziwaczne, albo nawet niezbyt interesujące, choć obsługa głosowa może znacznie ułatwić korzystanie z konsoli. Na ten moment to jest faza beta testów, lecz trzymamy kciuki, aby nowość weszła w życie jak najszybciej. Aktualizacja dla wszystkich ma zostać wprowadzona jeszcze w tym roku, ale dokładnej daty jeszcze nie znamy.

A czy Tobie podobają się nowości, które zamierza wprowadzić Sony do PS5? Daj znać w komentarzach.

Chcesz kupować taniej? Znamy na to kilka ciekawych sztuczek! Część z nich zebraliśmy w artykule Kody rabatowe Morele – wszystkie promocje i kody zniżkowe na Morele.net w jednym miejscu. Kody promocyjne to doskonała okazja na obniżenie cen produktów dostępnych w sklepie Morele. Dowiesz się jak wykorzystać kod rabatowy i gdzie go w ogóle znaleźć. Prezentujemy także zasady działania Morele Outlet, grup na Facebooku oraz doradzamy, jak robić zakupy na raty w Morele.net.

Reklama

źródło zdjęć: playstation

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.