Nowy iPad

Technologia

26.10.2023 12:48

Nowy iPad – nadchodzą najnowsze tablety od Apple’a

Newsy Telefony i tablety
5
0
0
5
0

Po niedawnej prezentacji iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Pro przyszedł czas na nowy iPad. A konkretniej na całą serię najnowszych tabletów od marki Apple. Kiedy i czego możemy spodziewać się po nowych iPadach?

Apple nie przestaje zaskakiwać innowacjami, a w świecie tabletów szykują się kolejne ekscytujące nowości. Nowe iPady obiecują przynieść szereg zmian, które mogą zadowolić zarówno wiernych fanów marki, jak i nowych użytkowników. Dowiedz się, czego możesz oczekiwać od najnowszych tabletów Apple.

Nowy iPad – co wiadomo o najnowszych tabletach Apple’a?

Prezentacja iPhone 15 i iPhone 15 Pro to nie wszystko, co szykuje dla swoich klientów marka Apple. Na przełomie roku swoją premierę powinny mieć nowe iPady. Dokładniej będą to:

  • iPad Mini 7,
  • iPad 11. generacji,
  • nowy iPad Air,
  • najnowszy iPad Pro.

Choć już poprzednie serie tych urządzeń cieszyły się dużą popularnością, tak jednak odświeżenie nowymi modelami zapewne zagwarantuje jeszcze większą satysfakcję. Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że większość informacji to przede wszystkim niepotwierdzone przecieki, które bywają niespójne ze sobą. Wstępnie największe zmiany szykują się w przypadku najnowszego iPada Pro – ale spokojnie, przejdźmy do wszystkiego po kolei.

Nowy iPad Mini 7 i iPad 11. generacji

Choć iPad Mini 6 był dużym krokiem naprzód w serii, Apple nie zwalnia tempa. Nowy iPad Mini 7 ma być jeszcze lepszy, a jedną z kluczowych zmian może być nowy procesor. Mówi się o zastosowaniu układu Apple A16, który zapewni większą wydajność, co jest szczególnie ważne przy mniejszym formacie urządzenia. Choć nie będzie to najnowszy procesor A17 Pro, to i tak obiecuje znaczną poprawę działania urządzenia.

Jakimi funkcjami i innowacyjnymi rozwiązaniami zaskoczy nowy iPad? Czy szykują się duże zmiany a tabletach Apple?

Oczywiście iPad Mini 7 dalej ma prezentować kompaktowy rozmiar. W końcu sama nazwa zobowiązuje, a wymiary poprzedniej wersji użytkownicy wręcz pokochali. Czy zamiast dwóch głośników nowy iPad Mini będzie miał ich cztery? Na pewno wiele osób pragnie takiego rozwiązania, jednakże takie szczegóły pewnie jeszcze długo zostaną tajemnicą. Użytkownicy mogą jednak liczyć z dużym prawdopodobieństwem na ulepszony ekran, co będzie dodatkowym atutem dla tych, którzy cenią sobie wysoką jakość obrazu.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Podstawowy model iPad 11. generacji również ma nie pozostawać w tyle. Choć nie wiemy dokładnie, jakie zmiany zostaną wprowadzone, to analitycy są zgodni co do jednego – urządzenie otrzyma nowszy procesor. Może to być procesor A15, który już udowodnił swoją wydajność w iPhone’ach. To oznacza, że nawet podstawowy model iPada stanie się szybszy i bardziej wydajny, co jest dobrą wiadomością dla tych, którzy szukają niezawodnego i przystępnego cenowo tabletu.

Sprawdź też: Tablet czy laptop – co bardziej sprawdzi się w szkole/do nauki?

W obu modelach, tj. iPad Mini 7 i iPad 11. generacji, użytkownicy mogą oczekiwać nie tylko ulepszeń pod kątem wydajności, ale również ewentualnych zmian w designie i funkcjonalnościach, choć na ten moment szczegółowe informacje pozostają niejasne. Jednakże już przy niewielkiej dawce informacji można wysnuć wniosek, że nadchodzące modele będą stanowić krok naprzód w rozwoju technologicznym tabletów. A jak wspomnieliśmy, w innych modelach nowych iPadów szykują się jeszcze większe zmiany.

Najnowszy iPad Air i iPad Pro

Nowy iPad Air i iPad Pro to modele, które mają dużą szansę podbić rynek w przyszłym roku. Ostatnie doniesienia sugerują, że najnowszy iPad Air zostanie wyposażony w nowoczesny procesor – spekuluje się między chipem M2 a M3. Co więcej, plotki mówią o dwóch różnych wariantach urządzenia, co może oznaczać pojawienie się zupełnie odświeżonej wersji iPada Air, która przyjmie bardziej nowatorski design czy funkcjonalność. Z innych informacji wynika, że będzie chodziło o warianty ekranu – 10,9” i 12,9”.

Sprawdź też: Procesor Apple M2 – rewolucja czy ściema? Nowy film na MoreleTV!

Z kolei co się tyczy iPada Pro – ten model zawsze był uważany za najbardziej zaawansowany w gamie tabletów Apple, ale w 2024 roku ma stanąć na zupełnie nowym poziomie. Kluczową innowacją jest przejście z wyświetlaczy typu IPS na technologię OLED. Taki ekran oferuje nie tylko głębsze czernie i lepszy kontrast, ale dzięki technologii Organic Light Emitting Diode ma być też bardziej energooszczędny. Co ważne, Apple nie zadowoli się standardowym panelem OLED – planują wprowadzenie hybrydowego ekranu OLED, łączącego elastyczne i sztywne materiały, co pozwoli na jeszcze smuklejszy profil tabletu. Zapowiadana jest też większa pamięć na dane. W świecie, gdzie 2 TB zaczynają być standardem, Apple idzie o krok dalej, oferując opcję z 4 TB pamięci masowej. Oczywiście, taka innowacja przyjdzie z odpowiednią ceną. Co więcej, w kontekście funkcjonalności, iPad Pro 2024 zbliży się do laptopów – urządzenie nie tylko zostanie wyposażone w chip Apple M3, mówi się również o zainstalowaniu touchpada, co znacząco rozszerzy możliwości obsługi.

Kiedy nowe iPady zawojują rynek?

Choć w ostatnich tygodniach wiele wskazywało na to, że jesienne premiery Apple’a przyniosą nam przynajmniej jeden nowy iPad, to jednak fani marki muszą uzbroić się w cierpliwość. Ze wcześniejszych przecieków sugerowane były różne wersje, w tym, że już w połowie października poznamy więcej szczegółów na temat aż trzech modeli tabletów – tak jednak się nie stało. Zamiast tego pojawiły się informacje o debiucie nowych komputerów Apple’a. Temat iPadów wydawał się zostać odłożony na bok, aż do momentu, kiedy Mark Gurman w swoim biuletynie Power On nie podzielił się kolejnymi plotkami. Zatem kiedy nowy iPad ujrzy światło dzienne?

Sprawdź też: Co to jest AirDrop? Jak włączyć i jakie daje możliwości?

Według aktualnych informacji nowe iPady mają zostać zaprezentowane dopiero w marcu 2024 roku. Czy będą to wszystkie modele, czy tylko część z nich? Tego oczywiście nie wiadomo. Mówi się jednak, że marzec ma być też miesiącem, kiedy światło dzienne ujrzą także nowe komputery Mac z chipem M3. W związku z tym istnieje szansa na debiut iPada Pro z tym samym procesorem. Mimo że wiele wskazuje na marcową premierę, warto pamiętać, że dotychczasowe informacje opierają się w głównej mierze na przeciekach i niepotwierdzonych plotkach.

Podsumowując, jeśli spekulacje okażą się prawdziwe, rynek tabletów zostanie zawojowany przez nowe iPady w marcu 2024 roku. Jednak jak to bywa w świecie technologii, niespodzianki są na porządku dziennym, dlatego warto śledzić najnowsze doniesienia i czekać na oficjalne ogłoszenia od Apple. Szykujesz się na zakup nowego iPada? A może jesteś zadowolony z obecnego tabletu, który masz? Chętnie wysłuchamy Twojej opinii.

Sprawdź też: Apple Music – cena, oferta i czy warto?

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *