szczoteczka magnetyczna oral-b

Technologia

21.10.2021 13:23

Nowość od Oral-B: szczoteczka magnetyczna. Co o niej wiemy?

Gadżety
8
0
0
8
0

Prawidłowa higiena jamy ustnej bywa problematyczna. Oral-B proponuje rozwiązanie – szczoteczka magnetyczna z nowej linii iO. Dlaczego ma ułatwiać codzienną dbałość o zęby i dziąsła? Jakie rozwiązania techniczne wykorzystano w jej konstrukcji?

Zasada działania szczoteczki magnetycznej

Szczoteczka magnetyczna Oral-B iO to nowość będąca wynikiem wieloletnich doświadczeń i badań jednego z liderów na rynku. Podobnie jak klasyczne modele rotacyjne jest wyposażona w okrągłą główkę. Dzięki unikalnej technologii magnetycznej łączy w sobie zalety innych rodzajów szczoteczek, zgodnie z deklaracjami producenta czyszcząc zęby nawet sześć razy skuteczniej niż rywale. Wynika to z połączenia obrotowych ruchów główki z mikrowibracjami, które są przenoszone aż na koniuszki włosów.

szczoteczka magnetyczna oral-b
Jeden z atutów szczoteczki magnetycznej Oral-B – bogaty zestaw sprzedażowy

Zobacz też: Filtr HEPA – do czego służy, jak działa, jak wybrać? Wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Niestety, producent jest wyjątkowo oszczędny w zdradzaniu szczegółów zastosowanych technologii. Wiadomo jednak, że prace nad nową linią iO trwały sześć lat, a poszczególne elementy szczoteczek są chronione przez ponad 250 patentów. Sercem urządzeń jest unikalny, bezwibracyjny, liniowy silnik magnetyczny. Jego szczególną cechą jest brak obrotowych elementów i generowanie ruchu posuwistego zamiast wirowego, znanego z tradycyjnych szczoteczek. Dodatkowe wibracje przenoszone są na włosie (ale nie rączkę), ułatwiając mycie zębów.

Co wyróżnia szczoteczkę magnetyczną?

Magnetyczna szczoteczka to efekt wieloletnich badań i prób połączenia w jednym urządzeniu czynników, które decydują o skuteczności innych rodzajów urządzeń zorientowanych na dbałość o zęby. Pod względem czysto mechanicznym postawiono na znane z modeli rotacyjnych ruchy oscylacyjne okrągłej główki. Dzięki dużemu momentowi obrotowemu, generowanemu przez nowy silnik, odpowiednio ukształtowane włosie ma możliwość dotarcia nawet w trudno dostępne miejsca.

szczoteczka magnetyczna oral-b
Szczoteczka magnetyczna Oral-B ma czyścić zęby niezwykle dokładnie

W czyszczeniu uzębienia, samo sięgnięcie w zakamarki to za mało. Potrzebna jest jeszcze możliwość rozbicia i wymiecenia osadu nazębnego. Szczególnie istotna jest też dbałość o dziąsła czy język, których higiena często jest pomijana. We wszystkich tych aspektach pomocne są mikrowibracje o wysokiej częstotliwości, znane z elektrycznych szczoteczek sonicznych. Oral-B iO jest w stanie wykonywać również i takie ruchy.

Producent odpowiedział też na inne problemy, które u wielu osób mogą powodować niedostateczną skuteczność mycia zębów, a są niezależne od techniki samej szczoteczki. Jednym z istotnych elementów serii iO jest czujnik nacisku, który rozpoznaje zbyt słabe lub za mocne dociskanie główki do zębów i za pośrednictwem diody wskazuje, czy robisz to dobrze. Fanów smartfonów ucieszy aplikacja-trener, wskazująca czas i strefy mycia, pozwalająca wybrać jeden z kilku programów i oceniająca Twoje postępy.

Ceny i modele obecnie dostępne na rynku

Seria Oral-B iO składa się obecnie z trzech modeli – oznaczonych cyframi 7, 8 i 9. Już najniższy model zachwyca wyposażeniem. W zestawie znajdziesz etui podróżne i ładowarkę (bateria zapewnia do dwóch tygodni typowej pracy). Sama szczoteczka ma wbudowany czujnik położenia, inteligentny detektor siły nacisku, czarno-biały wyświetlacz dotykowy OLED i pięć trybów działania. Oczywiście współpracuje też z aplikacją mobilną Oral-B, łącząc się ze smartfonem przez Bluetooth.

iO 8 rozszerza możliwości o dodatkowy tryb czyszczenia, kolorowy wyświetlacz oraz magnetyczną ładowarkę z opcją szybkiego ładowania. Jeżeli szukasz bezkompromisowego rozwiązania, sięgnij po iO 9. Jej wyróżnikiem jest niezwykle zaawansowana funkcja monitorowania zębów 3D. Oprogramowanie modelu zostało ponadto uzupełnione o jeszcze jeden tryb pracy. Dwa niższe modele są dostępne w wersji białej i czarnej, natomiast iO 9 tylko w tym drugim kolorze.

Niestety, tak dobrze wyposażone urządzenia wymagają dość dużego wydatku. Kupując iO 9, musisz się przygotować na cenę sięgającą 1500 złotych. Nieco gorzej wyposażony iO 8 jest dostępny poniżej tysiąca, a podstawowy iO 7 kosztuje około 900 zł. Wszystkie modele współpracują przy tym z dwoma wersjami główki – Gentle Care pomaga chronić delikatne obszary, natomiast Ultimate Clean zapewnia lepsze usuwanie płytki bakteryjnej. O ile iO 9 możesz kupić w dowolnym kolorze (pod warunkiem, że jest to czarny), pozostałe modele występują też w wersji białej.

Szczoteczka magnetyczna a soniczna – co je różni?

Zarówno szczoteczka magnetyczna, jak i soniczna korzystają z mikrowibracji, dzięki którym łatwo rozbijają płytkę nazębną i wymiatają jej pozostałości. Dużą różnicą jest jednak kształt główki. Ta w modelu sonicznym jest stała, a jej wydłużony kształt sprawia, że przypomina tradycyjną szczoteczkę ręczną. Oral-B iO dysponuje okrągłą główką, która podobnie jak w rotacyjnych odpowiednikach wykonuje ruchy oscylacyjne, pomagając dotrzeć w najtrudniej dostępne miejsca.

szczoteczka magnetyczna oral-b
Używaj nie tylko w domu!

Zobacz też: Recenzja odkurzacza bezprzewodowego Philips 7000 Series SpeedPro Max – czy czas pożegnać klasyczny model „na kablu”?

Nowe modele Oral-B iO korzystają z technologii magnetycznej, by w jednym urządzeniu połączyć największe atuty wersji sonicznych i rotacyjnych. Okrągła główka iO wykonuje oscylacyjne ruchy połączone z mikrowibracjami, gwarantując skuteczność mycia. Aplikacja mobilna i wbudowane czujniki są ponadto w stanie nauczyć Cię prawidłowych nawyków.

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *