najtańsze klawiatury mechaniczne

Technologia

31.01.2022 12:57

NAJTAŃSZE klawiatury mechaniczne: Ranking 2022 – nowy film moreleTV

moreleTV Newsy Peryferia
7
0
1
7
0

Klawiatura mechaniczna to dosyć ważne akcesorium wśród graczy. Mechaniczne przełączniki charakteryzują się precyzją wciśnięcia klawisza. Jednak czy najtańsze klawiatury mechaniczne mają sens? Czy nie warto zawracać sobie nimi głowy? Sprawdźcie najnowszy film na kanale moreleTV!

Arkadiusz „Radyjko” Popiel z moreleTV przygotował zestawienie najtańszych klawiatur mechanicznych na rok 2022. Są sytuacje, w których nie zawsze droższy produkt jest lepszy od tego bardziej budżetowego. Co więcej, nie każdy dysponuje wysokim budżetem, aby stworzyć swoje gamingowe studio z najdroższych peryferii. Czy przygotowane najtańsze klawiatury mechaniczne podołają wyzwaniu? Jakie najciekawsze egzemplarze wyłonił Radyjko? Ile one kosztują? Wszystkiego dowiesz się z poniższego materiału.

W zestawieniu, Arek z moreleTV przygotował 8 klawiatur mechanicznych, znalazł się w nich nawet gamepad. Zacznijmy od najgorszego wyboru, czyli Aula Retribution. Na przygotowanym materiale, Radyjko opisuje ją jako straszliwie wyginającą się. Plastik użyty do przygotowania klawiatury jest na tyle niskiej jakości, że całość jest zdolna do zgięcia w kształt spirali. W rezultacie Arek postanowił po prostu ją złamać, aby udowodnić, że nie jest to dobry zakup.

Sprawdź też: Kody rabatowe Morele – wszystkie promocje i kody zniżkowe na Morele.net w jednym miejscu

Gamepad od firmy Baseus także nie zaprezentował się najlepiej. Radyjko zaznacza, że przyciski są ułożone w dziwny, niestandardowy sposób, a same switche pracują nieprecyzyjnie. Przycisk spacji umieszczony z prawej strony, po prostu się chwieje i klik jest beznadziejny. Budżet do 150 zł jest dosyć ograniczony, jeśli chcemy nabyć klawiaturę mechaniczną. W dobrych akcesoriach z tego typu przełącznikami, switche powinny być wykonane solidnie, na wysokim poziomie. Ciężko to osiągnąć w tym budżecie, jednak Arkowi udało się wybrać dwie, godne uwagi propozycje. 

promocja morele priceman

Radyjko wyróżnił klawiaturę Blow 84-216, która zasługuje na pochwałę z racji solidnego wykonania. Na froncie widnieje aluminium, a sama klawiatura jest dosyć ciężka. Nie jest przodownik wśród estetyki, choć należy się jej miejsce na podium. Jak się jednak okazuje, Arek najlepszą klawiaturą mechaniczną mianował Dareu EK87. Z czego wynika jej sukces? Solidne wykonanie z twardego plastiku i przyjemny „feeling” pracy klawiszy to jedne z głównych zalet tego modelu. Radyjko w materiale nazwał ją jako „najlepszą, która zrobiła na nim największe wrażenie”. Klawiatura nie zaskakuje podświetleniem RGB, ponieważ oferuje tylko jeden kolor, ale elegancji nie da się jej odmówić.

A jaką Ty posiadasz klawiaturę? Czy polecasz jakiś model do 150 zł? Podziel się swoim komentarzem!

Chcesz skonfigurować i zamówić idealny komputer dla siebie? Wiemy, że nie jest to takie proste, na jakie wygląda… Wszystkim spragnionym pomocy w tym trudnym zadaniu polecamy nasz obszerny materiał: Konfigurator zestawu komputerowego PC. Wybieramy podzespoły do wymarzonego peceta. W artykule omawiamy dokładnie wszystkie kwestie, jakie należy brać pod uwagę podczas zakupu sprzętu komputerowego. Konfigurator zestawu komputerowego PC to narzędzie, które pomoże laikom w zbudowaniu pierwszego, w pełni autorskiego komputera. Dzięki niemu i kilku naszym wskazówkom, każdy poradzi sobie z doborem pasujących do siebie podzespołów, zapewniających odpowiednią wydajność.

7
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *