Technologia

25.05.2022 16:06

NAJSZYBSZY rodzaj połączenia myszek: mysz bezprzewodowa vs przewodowa! – nowy materiał na moreleTV

moreleTV Newsy Peryferia
7
0
0
7
0

Zastanawiasz się, czy mysz bezprzewodowa jest szybsza od tej na kablu? Ekipa moreleTV skonfrontowała te dwa rodzaje gryzoni gamingowych. Jesteś zainteresowany, jak wypadł test? Scrolluj dalej!

Do niedawna ze słowem myszka gamingowa kojarzyło się akcesorium przede wszystkim wyposażone w przewód, ponieważ w Internecie krążyły opinie o ich szybkości. Radyjko z moreleTV postanowił zweryfikować, czy aby na pewno tak jest! Do testu przygotował 3 modele myszy bezprzewodowej, każda z różnej półki cenowej. Zapowiada się interesujący pojedynek!

Mysz bezprzewodowa vs przewodowa – jak wyglądał test?

Pytań, które nagromadziły się przed testem, jest całkiem sporo. Czy mysz bezprzewodowa będzie szybsza przy użyciu połączenia Bluetooth? A może warto kupić taką, która łączy się przez sieć Wi-Fi 2,4 Ghz? A jeśli granie po kablu będzie bardziej responsywne? Na te pytania odpowiedź znajdzie Arkadiusz Popiel „Radyjko” z moreleTV!

Jak wyglądał test myszy bezprzewodowej? Trzeba przyznać, że Arek zaskakuje swoją pomysłowością. Każdy model gryzonia gamingowego został wprawiony w ruch przy użyciu wahadła z zamontowanym młotkiem. Moment uderzenia nagrał aparat, który rejestruje obraz w 1000 klatkach na sekundę! Następnie Radyjko w postprodukcji zobaczy, ile czasu upłynęło od momentu wywołania ruchu do poruszenia kursorem myszy w grze. 

Aby wszystko było jasne i klarowne, Arek przed rozpoczęciem testów ustawił każdą mysz bezprzewodową na te same parametry – czyli 1000 DPI i 1000 Hz częstotliwości raportowania. Czy bezprzewodowa mysz gamingowa to dobry wybór, jeśli chcemy czuć rozgrywkę idealnie pod naszą ręką? Wynik testu jest zaskakujący!

Czy mysz bezprzewodowa jest najszybsza? Wyniki

Cóż, zacznijmy może od połączenia Bluetooth i tego, czy gaming za jej pomocą ma sens. Konkretnie odpowiadając na tę kwestię, mysz bezprzewodowa nie będzie akcesorium dla graczy, jeśli chcemy połączyć ją przez tę technologię. Opóźnienia, jakie generowały myszki, sięgały nawet 88 ms! Dla porównania, uśredniony wynik testów na kablu wyniósł 17,6 ms – wnioski nasuwają się same. Sprawa ma się zgoła inaczej, jeżeli spojrzymy na połączenie za pośrednictwem Wi-Fi.

Sprawdź też: Genesis Krypton 700 G2 – recenzja myszki dla graczy. Gaming w rozsądnej cenie

Podczas wszystkich testów gra z użyciem przewodu naturalnie wypadła z najmniejszymi opóźnieniami. Mit potwierdzony, kabel wygrywa w dalszym ciągu z bezprzewodowymi myszami. Warto jednak dodać, że różnica szybkości nie jest aż tak odczuwalna, jak była przy użyciu Bluetooth. Odbiornik wpinany w gniazdo USB zapewnił stabilne połączenie z myszą bezprzewodową, a to w rezultacie wygenerowało opóźnienie na poziomie 23 ms. Trzeba przyznać, że to tylko kilka milisekund różnicy od myszy podłączonej za pomocą przewodu.

mysz bezprzewodowa
Bluetooth zdecydowanie nie można nazwać połączeniem nadającym się do gamingu

A jak wyglądają różnice w cenach myszy bezprzewodowych? Teoria mówiąca o tym, że za jakość trzeba zapłacić, ma tutaj sens. Najszybszą myszą gamingową okazało się akcesorium od Razera – DeathAdder V2 Pro, która wykazała się największą responsywnością. Podsumowując, jeśli szukasz myszy bezprzewodowej, która będzie jak najbardziej zbliżona do wydajności gryzonia na kablu – przygotuj portfel na większy wydatek. Warto jednak dodać, że to zakup na dłużej i raczej nie warto iść w półśrodki. 

A czy Ty posiadasz mysz bezprzewodową? A może jesteś zwolennikiem tradycyjnych gryzonii? Daj znać w komentarzu!

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.