1. Scroll
  2. /
  3. Technologia
  4. /
  5. Motorola z aparatem 200 Mpix. Dwa razy lepszy niż konkurencja?

Technologia

25.11.2021 12:33

Motorola z aparatem 200 Mpix. Dwa razy lepszy niż konkurencja?

Newsy Telefony i tablety
3
0
0
3
0

Motorola może stać się pierwszym producentem smartfonów, który pozwoli swoim klientom sprawdzić możliwości aparatu o rozdzielczości 200 Mpix. Czy to właśnie należąca do Lenovo marka, jako pierwsza, sięgnie po zaawansowaną matrycę Samsunga?

Niezawodny dostawca przecieków z branży technologicznej, Ice Universe, podzielił się przewidywaniami dotyczącymi obecności matrycy o rozdzielczości 200 Mpix w przyszłorocznych smartfonach. Choć sama matryca jest dziełem inżynierów Samsunga, wszystko wskazuje na to, że jako pierwsi zrobią z niej użytek chińscy konkurenci.

Do autorskich smartfonów Samsung, nowa matryca trafi wtedy, gdy będzie już solidnie sprawdzona w boju. A wszystko to za sprawą marek Motorola i Xiaomi, które najprawdopodobniej zostaną królikami doświadczalnymi dla nowej matrycy ISOCELL.

Motorola coraz mocniej myśli o ataku na wyższą półkę smartfonów. Aparat ma w tym pomóc

Jeśli przewidywania Ice Universe, któremu zdarzało się już mieć rację w podobnych przypadkach, okażą się prawdziwe, jeszcze w pierwszym półroczu 2022 roku zaprezentowany zostanie smartfon Motorola z aparatem o rozdzielczości 200 Mpix. Będzie to oznaczało, że Motorola, jeszcze poważniej niż dotychczas, myśli o podbiciu wyższej półki cenowej smartfonów i odbicia części klientów firmie, która produkuje wspomnianą matrycę – Samsungowi.

Dotychczas prezentowane, droższe smartfony Motorola, nie wyróżniają się osiągnięciami w kwestii fotografii. Wystarczy wspomnieć, że obecnie najciekawsza propozycja w portfolio tego producenta, Motorola Edge 20 Pro, nie posiada optycznej stabilizacji obrazu w głównym aparacie. Czyżby urządzenie, które zostanie zaprezentowane już za kilka miesięcy, miało to zmienić?

Coraz więcej przesłanek wskazuje na to, że właśnie tak będzie. Wiemy już, że za wydajność przyszłorocznego flagowca Motoroli będzie odpowiadał topowy układ SoC – Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Jeżeli pozostałe elementy specyfikacji utrzymają podobny poziom, a właśnie o tym świadczy aparat 200 Mpix, będziemy mieli do czynienia z bardzo ciekawym urządzeniem.

Xiaomi i Samsung następni w kolejce

Jak przewiduje znany leakster, Motorola nie będzie jedyną firmą, która skorzysta z matrycy 200 Mpix w najbliższym czasie. Jeszcze w drugiej połowie 2022 roku, smartfon z właśnie takim aparatem ma pojawić się w portfolio Xiaomi. Co z Samsungiem? Na debiut opisywanej matrycy w urządzeniu tego producenta, przyjdzie nam poczekać co najmniej do 2023 roku.

Niestety, debiut matrycy 200 Mpix w smartfonach nie oznacza, że te zaczną robić lepsze zdjęcia, niż do tej pory, kiedy to niektóre konstrukcje wykorzystują aparaty o rozdzielczości 108 Mpix. Ilość pikseli, ich wielkość i zagęszczenie to tylko kilka z bardzo wielu czynników, wpływających na jakość generowanego obrazka.


Dla przykładu, średnioformatowy aparat Fujifilm GFX 100, kosztujący przeszło 50 tysięcy złotych, korzysta z matrycy o rozdzielczości zaledwie 102 Mpix. Czy typowy smartfon, w którym zastosowany zostanie aparat 200 Mpix, będzie robić lepsze zdjęcia od konstrukcji dedykowanej dla wąskiego grona profesjonalistów? Odpowiedź jest oczywista.

Zobacz również: Motorola Edge 30 Ultra na pierwszych renderach. Jest nieźle!

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.