Meta

Technologia

18.01.2022 18:40

Meta na celowniku Federalnej Komisji Handlu

Newsy Online
9
3
0
9
3

Dawne problemy ciągną się za spółką pomimo rebrandingu. Poza nimi, przybywa też nowych – Meta została wzięta pod lupę przez Federalną Komisję Handlu (FTC). Tym razem poszło o Oculusa a służby przyglądają się bliżej poczynaniom działu VR spółki.

Pierwszy o sprawie poinformował Bloomberg, który pisał o dochodzeniu wszczętym przez Federalną Komisję Handlu razem z siłami kilku innych stanów (pod przewodnictwem stanu Nowy Jork) skierowanemu przeciwko departamentowi VR, który w konglomeracie Meta odpowiada m. in. za rozwój Oculusa.

Chodzi o nieuczciwe praktyki, które stosują twórcy Oculusa, aby osłabić pozycję konkurencji na rynku. Choć nie ujawniono jakie dokładnie praktyki miałyby być wykorzystywane przez pododdział Mety, sprawa wydaje się być poważna i przeprowadzana na szeroką skalę.

Sprawdź też: Facebook (Meta) najgorszą firmą 2021 roku

Firma Zuckerberga nie odniosła się jeszcze do sprawy oficjalnie, podobnie jak samo FTC. Sprawa więc wypłynęła na światło dzienne nieoficjalnie.

Rebranding, który miał miejsce w październiku ubiegłego roku, miał zapoczątkować odmianę całej firmy Zuckerberga. Sprawa jest tym bardziej dla niego poważna, gdyż Oculus i ludzie, którzy go rozwijają, mieli odgrywać kluczową rolę w nowej rzeczywistości firmy.

Jak wspominał sam Zuckerberg, “zmiana barw” wiąże się z rozwojem “technologii metaverse”, która składać ma się z dwóch głównych biznesów. Jednym jest doskonale wszystkim znany portal społecznościowy Facebook, drugim natomiast wszystko co w firmie związane jest z rozszerzoną i wirtualną rzeczywistością. Wizja właściciela Meta opiera się na Internecie, w którym użytkownik łączy się poprzez wspomniane technologie.

Sprawdź też: Poznaj Meta! Nowa nazwa Facebooka. Co oznacza i co zmienia?

Dalekosiężne zmiany dotknęły także samego Oculusa – również w październiku ogłoszono plany rezygnacji z nazwy z którą do tej pory urządzenie było kojarzone. Oznacza to, że już wkrótce zestaw Oculus Quest znany będzie jako Meta Quest. Podobna zmiana dosięgnie pewnie również apkę.

Póki co, Meta ma jednak znacznie więcej zmartwień. Nie jest to pierwszy przypadek, gdy firma Zuckerberga jest uważnie obserwowana przez służby. W chwili obecnej toczy się postępowanie dotyczące kontroli antymonopolowej, wystosowane również przez FTC. W zeszłym tygodniu, sąd uznał, że postępowanie może być kontynuowane.

Na czym dokładnie polega? Komisja federalna dąży do zmuszenia Mety do sprzedaży WhatsAppa i Instagrama, które obecnie należą do konglomeratu. Władze zarzucają firmie zbyt duże zapędy monopolistyczne, które szkodzą wolnej konkurencji. Sprawa jest rozwojowa, o dalszych wydarzeniach będziemy Was informować.

Sprawdź też: Meta chce mieć rękawice VR. Bez względu na koszty

Odwiedź nasze social media! Jeśli lubisz zamieszczane przez nas materiały i chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na scroll.morele.net – koniecznie zajrzyj na nasz facebookowy profil. Zapraszamy też na scrollowy instagram, gdzie bliżej zapoznasz się z naszą redakcją!

Źródło obrazu głównego: businessinsider.com

9
3

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *