mark zuckerberg

Technologia

07.02.2022 15:11

Meta spada na rynku? Mark Zuckerberg rozsierdzony

Newsy Online
5
1
0
5
1

Serwis Meta, a do pewnego czasu Facebook, boryka się z niemałymi problemami. Od początku roku wartość akcji firmy spadła prawie o 30%. To nie koniec potknięć giganta z Kaliforni. Co się dzieje złego z dzieckiem Marka Zuckerberga?

Ogromny portal społecznościowy sprawia wrażenie nietykalnego, potęga Facebooka to codzienność, której doświadczamy scrollując godzinami swoją tablicę. Jak się jednak okazuje, wedle źródła, Meta boryka się z dużymi problemami, które mogą wskazywać na pierwsze przesłanki rozpadu serwisu. Jednak czy diabeł taki straszny jak go malują? Być może. 

Facebook wydawałby się serwisem nietykalnym, a to wszystko dzięki ogromnej liczbie użytkowników korzystających z platformy. Wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Portal przestał przyciągać nowe osoby i jego atrakcyjność stanęła w miejscu. Mark Zuckerberg cyklicznie, co jakiś czas spotykał się z różnymi skandalami i sprzecznymi opiniami na temat jego poczynań i planów. Nie sprawiało to na jego osobie wrażenia, w momencie gdy serwis wciąż się rozrastał – teraz karta się odwróciła.

Górka, na której znalazł się serwis, skończyła się z momentem opublikowania wyników finansowych. W wielkim skrócie, nie były one dosyć optymistyczne, zatem od początku roku 2022, wartość akcji Meta spadła o prawie 30%. Co dodatkowo wpływa na nieciekawy okres w jakim znalazł się Facebook? Pierwszym czynnikiem, zmywającym sen z powiek Marka Zuckerberga jest TikTok i jego znaczny wzrost popularności. Drugi aspekt to decyzja Apple, aby wymagać od użytkowników iPhonów zgody na śledzenie i dostosowywanie reklam. 

price man promocje morele

Problemy Meta – skąd to się wzięło?

Dlaczego Meta traci użytkowników, skoro TikTok to całkowicie inna usługa i aplikacja? Jak się okazało chińska firma ByteDance wstrzeliła się idealnie w młodą grupę demograficzną przez co spora grupa nastolatków częściej wybiera właśnie TikToka. Facebook stał się miejscem dla starszych osób, rodziców i dziadków i jak widać ta grupa wiekowa nie utrzymuje serwisu dobrze przy życiu.

Co więcej, Mark Zuckerberg zmienił podejście do swojego serwisu. Wedle doświadczonego analityka technologicznego, Bena Thompsona, obecne działania wyglądają tak: „Problem z Meta polega na tym, że jej działalność nie opiera się na wyświetlaniu treści od znajomych, a opiera się na zaangażowaniu i wyświetlaniu reklam, co oznacza, że ​​każda usługa, która zajmuje Twój czas i uwagę – a TikTok zajmuje jej dużo – jest podstawowym zagrożeniem”.

Meta zamiast dostarczać rozrywkę, podsuwa pod nos sponsorowane reklamy, natomiast TikTok na tle serwisu Zuckerberga prezentuje się znacznie bardziej atrakcyjnie. Nie pomogło Apple, wprowadzając wyrażenie zgody na monitorowanie przez aplikację ruchów użytkownika. W tym momencie wiele osób odrzuciło korzystanie z usług portalu na rzecz prywatności. Cóż, Mark Zuckerberg z pewnością zdaje sobie sprawę, że jego serwis i usługi nie będą wiecznie na fali – stąd intensywny rozwój świata Metaverse. Być może w przyszłości wszystko tam się przeniesie?

W sytuacji, gdy nowych użytkowników przybywa to firma nie ma czym się martwić. Jeżeli jednak obok wyrasta silna konkurencja, która zgarnia młodą grupę docelową, a obecni korzystający rezygnują z usług Facebooka to… faktycznie może to wyglądać na początek rozpadu, albo kryzysu portalu. Czy jednak domniemania o nadchodzących, złych czasach dla Meta się potwierdzą? Czy Mark Zuckerberg planuje jakiś plan naprawczy? Wszystko zweryfikuje czas i poczynania korporacji. A czy Tobie podobają się działania CEO dawnego Facebooka? Daj znać w komentarzach!

Chcesz kupować taniej? Znamy na to kilka ciekawych sztuczek! Część z nich zebraliśmy w artykule Kody rabatowe Morele – wszystkie promocje i kody zniżkowe na Morele.net w jednym miejscu. Kody promocyjne to doskonała okazja na obniżenie cen produktów dostępnych w sklepie Morele. Dowiesz się jak wykorzystać kod rabatowy i gdzie go w ogóle znaleźć. Prezentujemy także zasady działania Morele Outlet, grup na Facebooku oraz doradzamy, jak robić zakupy na raty w Morele.net.

5
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *