mark zuckerberg

Technologia

02.02.2022 12:50

Messenger nie lubi screenshotów? Mark Zuckerberg ostrzega

Newsy Programy i aplikacje
13
0
0
13
0

Robisz screenshoty rozmów na Messengerze? Czasem pewnie się zdarzyło. CEO Meta (dawniej Facebook) ostrzega przed robieniem zrzutów ekranów, ponieważ jeśli to zrobisz, druga strona otrzyma o tym stosowny komunikat. Messenger podzieli losy Snapchata?

Komu się nie zdarzyło zrobić zrzut ekranu rozmowy? Każdy zrobił to chociaż raz. Jak donosi portal, Mark Zuckerberg najwidoczniej chce z tym walczyć, wprowadzając aktualizację do popularnego komunikatora. Najnowsza wersja aplikacji będzie w stanie wysyłać powiadomienia do osoby, której chat został zescreenowany.

Na ten moment, aktualizacja obejmuje jedynie użytkowników Stanów Zjednoczonych, choć wedle źródła w następnych tygodniach ma pojawić się również w Europie. To, że nowość nadejdzie również do Polski jest niemalże pewne. Jakiś czas temu, Mark Zuckerberg wprowadził do Messengera możliwość używania zaszyfrowanych czatów, aby zwiększyć prywatność użytkowników podczas rozmów. Nowa funkcja wydaje się kolejnym krokiem, aby zadbać intensywnie o bezpieczeństwo naszych rozmów.

Sprawdź też: Kody rabatowe Morele – wszystkie promocje i kody zniżkowe na Morele.net w jednym miejscu

Nowa aktualizacja zaszyfrowanych czatów na Messengerze, dzięki której otrzymasz powiadomienie, jeśli ktoś wykona zrzut ekranu znikającej wiadomości – napisał Mark Zuckerberg

Wśród innych aplikacji takich jak np. Snapchat, powiadomienia, gdy ktoś wykona zrzut ekranu to po prostu codzienność. Wprowadzenie tej nowości przynosi oczywiście plusy, nasz czat będzie ciężej zaprezentować osobie postronnej. Nie jest to jednak rozwiązanie bez wad, ponieważ bardzo łatwo je ominąć – wystarczy zrobić zdjęcie np. naszego smartfona z rozmową. Niemniej jednak, najnowsza aktualizacja na terenie USA zdecydowanie utrudni przekazywanie czatów dalej.

Co sądzisz o nowości dodanej do aplikacji Messenger? Czy to źle, że nie będziemy mogli w przyszłości robić screenów rozmów? Zostaw komentarz!

Chcesz skonfigurować i zamówić idealny komputer dla siebie? Wiemy, że nie jest to takie proste, na jakie wygląda… Wszystkim spragnionym pomocy w tym trudnym zadaniu polecamy nasz obszerny materiał: Konfigurator zestawu komputerowego PC. Wybieramy podzespoły do wymarzonego peceta. W artykule omawiamy dokładnie wszystkie kwestie, jakie należy brać pod uwagę podczas zakupu sprzętu komputerowego. Konfigurator zestawu komputerowego PC to narzędzie, które pomoże laikom w zbudowaniu pierwszego, w pełni autorskiego komputera. Dzięki niemu i kilku naszym wskazówkom, każdy poradzi sobie z doborem pasujących do siebie podzespołów, zapewniających odpowiednią wydajność.

13
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *