laptop gigabyte

Technologia

10.02.2022 13:34

Laptopy w 2022: co nas czeka? – nowy film moreleTV

Laptopy moreleTV Newsy
13
0
0
13
0

Jeśli szukasz laptopa do gier, ZMASLO z moreleTV przygotował materiał, w którym zestawił kilka najciekawszych gamingowych propozycji. Jak będą wyglądać laptopy w 2022 roku? Rzućcie okiem.

W związku z nadejściem 12. generacji procesorów Intela, moreleTV zestawiają najnowsze laptopy gamingowe. Będą to najciekawsze propozycje, jakie warto rozważyć przy chęci zakupu takiego urządzenia. Jak się szybko okazuje, na topie wśród wszystkich komputerów znalazł się model z Intel Core i7 12700H.

Najnowszy procesor Intela został umieszczony w testowanym laptopie Gigabyte Aorus 15 XE4, który w przeprowadzonych benchmarkach wypadł bardzo dobrze. Przegonił on także Macbooka Pro z procesorem M1 Pro (10). Jak to powiedział prowadzący: “wydajność wypada dobrze, nawet bardzo dobrze!” Procesor Intel Core i7 12700H zdeklasował konkurencję. Materiał od moreleTV możecie zobaczyć poniżej.

Gigabyte Aorus 15 XE4 pomimo swojej wydajności, nie jest laptopem idealnym. Intel stworzył procesory hybrydowe, które powinny się charakteryzować małym zużyciem prądu przy np. przeglądaniu internetu. W momencie jeśli chcielibyśmy pograć, procesor uruchamia rdzenie odpowiadające za wysoką wydajność. Jak się jednak okazało, ZMASLO podczas testów na baterii był w stanie pracować tylko 4 godziny. Uruchomienie gier spowodowało, że akumulator wytrzymał… 2 godziny. 

Bardzo słaby wynik, poniżej jakichkolwiek oczekiwań. O tyle o ile sytuacja poboru energii jest zrozumiała w przypadku wymagającego grania, to używanie laptopa do przeglądania internetu powinno znacznie wydłużyć jego pracę. Łukasz dodaje, że granie na najnowszej i7 generuje całkiem sporo ciepła.

Gigabyte Aorus 15 XE4 – jak wypada w grach?

Wyniki jakie osiągnął laptop od Gigabyte są całkiem przyjemne! Co więcej, matryca umieszczona w tym laptopie to 1440p. Z początku ZMASLO nie dowierzał, czy wbudowana karta graficzna RTX 3070 Ti będzie w stanie zafundować dużą liczbę klatek na sekundę w grach. W prostszych tytułach, jak np. League of Legends dobiło nawet do ponad 100 FPS-ów. Wyjątkiem jest Fortnite, gdzie średnio klatek było ok. 60.

Sprawdź też: Czy PODSTAWKI CHŁODZĄCE do laptopów coś dają? – nowy film moreleTV

Gry to także większe tytuły jak np. Assasin’s Creed Odyssey, tutaj na ustawieniach bardzo wysokich, klatek było od ok. 34 do nawet 60. Większość nowoczesnych gier pracowało na podobnym poziomie. Wyjątkiem był Cyberpunk 2077, który wyciągał od 30 FPSów do 41 – to był najsłabszy tytuł ze wszystkich. Jeśli jednak przestawimy rozdzielczość na 1080p, to momentalnie wszystkie gry dostają większej mocy. Łukasz z moreleTV podsumował, że jest to świetny laptop do grania nawet w najnowsze tytuły.

Niestety, Gigabyte Aorus 15 XE4 ma swoje wady, wynikające prawdopodobnie z zastosowania hybrydowego procesora. ZMASLO przyznaje, że laptop wydajnością zaskakuje, ale brak optymalizacji nowego procesora Intel Core i7 pod np. Photoshopa powoduje, że program graficzny zaczął crashować, by na końcu całkowicie się nie włączyć. Kultura pracy także nie powala, a wręcz rozczarowuje. Łukasz w materiale powiedział, że nawet grając na słuchawkach, słyszymy szum wentylatorów – słabo. Temperatury jakie osiąga CPU i GPU to ok. 82°C, tragedii nie ma, ale te parametry też mogłyby być lepsze.

A według Ciebie jak wypada laptop, który pokazał ZMASLO? Daj znać w komentarzach.

Chcesz kupować taniej? Znamy na to kilka ciekawych sztuczek! Część z nich zebraliśmy w artykule Kody rabatowe Morele – wszystkie promocje i kody zniżkowe na Morele.net w jednym miejscu. Kody promocyjne to doskonała okazja na obniżenie cen produktów dostępnych w sklepie Morele. Dowiesz się jak wykorzystać kod rabatowy i gdzie go w ogóle znaleźć. Prezentujemy także zasady działania Morele Outlet, grup na Facebooku oraz doradzamy, jak robić zakupy na raty w Morele.net.

13
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *